Sērīgi un vēl daži fakti

1.

Miris astoņkājs Pauls, kurš šovasar precīzi prognozēja Pasules kausa futbolā rezultātus
BNS
Otrdiena, 26. oktobris (2010)

Vācijā miris pasaules slavenākais astoņkājis, kas šogad nonāca visas pasaules uzmanības centrā, kad precīzi prognozēja Dienvidāfrikā notikušā Pasaules kausa futbolā spēļu rezultātus, otrdien paziņoja Oberhauzenes Jūras centra pārstāvji.

"Oberhauzenes Jūras centra vadība un darbinieki bija satriekti, kad atklāja, ka pareģis astoņkājis Pauls, kas pasaules slavu ieguva šāgada Pasaules kausa laikā, naktī ir miris," teikts jūras centra sēru vēstī.

 

 

Visticamāk, ka Paula nāves cēlonis ir vecums. Jau vasarā tika ziņots, ka maz ticams, ka Pauls prognozēs vēl kāda tik augsta līmeņa futbola turnīra rezultātus, jo ir sasniedzis saviem sugas brāļiem cienījamu divarpus gadu vecumu. Šādi astoņkāji parasti nedzīvo ilgāk par trim gadiem.

Lai noteiktu gaidāmās spēles uzvarētāju, Paulam akvārijā ik reizi nolaida ar valstsvienību karogiem apzīmētas divas kastītes ar ēdienu. Uzvara tika solīta tai komandai, pie kuras kastītes satura astoņkājis piesteidzās vispirms.

Pauls nemaldīgi noteica visu Vācijas izlases spēļu iznākumus PK finālturnīrā, kā arī norādīja, ka finālspēlē Pasaules kausu iegūs Spānija. Oberhauzenes Jūras centra vadība nolēma, ka par tik nozīmīgu ieguldījumu Pauls ir pelnījis Pasaules kausa kopiju, ko iegremdēja viņa akvārijā.

Jūlija vidū pēc Spānijas uzvaras Pasaules kausā Spānijas ziemeļrietumu pilsēta Karbalino iecēla Paulu par pilsētas goda pilsoni.

http://diena.lv/lat/sports/futbols/miris-astonkajs-pauls-kurs-sovasar-precizi-prognozeja-pasules-kausa-futbola-rezultatus

2.

Mūžībā aizgājis kinoaktieris Leslijs Nīlsens

LETA

Pirmdiena, 29. novembris (2010)

84 gadu vecumā mūžībā aizgājis kanādiešu kinoaktieris Leslijs Nīlsens, kurš pazīstams ar lomām savulaik popularitāti un skatītāju atzinību guvušajās Holivudas komēdijās «Naked Gun» («Kailais ierocis») un «Airplane!» («Lidmašīna»), svētdien pavēstīja Kanādas radio, atsaucoties uz aizgājēja krustdēlu.

«Līdzās esot draugiem un sievai, viņš vienkārši iemiga un aizgāja no dzīves,» sacīja Dags Nīlsens, piebilstot, ka aktiera nāvi izraisīja pneimonijas rezultātā radušies veselības sarežģījumi.

Kanādā dzimušais aktieris no dzīves aizgāja slimnīcā netālu no savas dzīvesvietas ASV Floridas štata Fortloderdeilā, tīmekļa vietnei TMZ apliecināja mākslinieka aģents.

Nīlsena aktiera karjera aizsākās 1950.gados televīzijā, tomēr plašāku atzinību viņš ieguva ar lomām parodiju filmās, tādās kā 1980.gadā uzņemtajā lentā «Lidmašīna». Kinotriloģija «Kailais ierocis» visā pasaulē ienesa miljoniem dolāru lielu peļņu.

http://www.apollo.lv/portal/fun/articles/221918

Aktieris jau bija pazīstams ar filmēšanos fantastikas parodijfilmās. Žēl, tiešām žēl!

3.

Pēc 30 gadiem publicē slepenu NLO sarunu audioierakstu
Ceturtdiena, 4. novembris (2010)
30 gadus pēc tam, kad ASV lidotāji Lielbritānijas Rendlešemas mežā pamanīja kādu neatpazītu gaismas objektu, ir publicēts pilotu sarunas audioieraksts, vēstī «The Daily Telegraph».

Iepriekš bija publicēts tikai sarunas atšifrējums, tomēr amerikāņi 2002. gadā atteicās publiskot pašu ierakstu, kad Lielbritānijā tika atslepenoti «Rendlešemas lietas» materiāli.

Šie dokumenti satur ASV gaisa spēku virsnieku liecības, kuri dienēja Lielbritānijas kara bāzē netālu no Rendlešemas meža. Viņi redzējuši neatpazītā objekta gaismu - tas nolaidās Rendlešemas mežā 1980. gadā.

Šis gadījums tiek uzskatīts par vienu no nopietnākajiem NLO novērojumiem cilvēces vēsturē. Rendlešemas meža gadījumu uzskata par analogu tam, kurš notika 1947. gadā ASV, kad kosmiskais citplanētiešu kuģis avarēja ASV tuksnesī Rozvelā Ņūmeksikas štatā

4.

Jaunlaulātie varētu pavadīt medus mēnesi orbītā ap Zemi.

11.11.2010.

Jaunlaulātie vienmēr sapņo par to, lai viņu medus mēnesis būtu neaizmirstams. Lai pēc tam bērniem un mazbērniem būtu ko pastāstīt par pārdzīvotajām emocijām, sapņaini pieverot acis. Un lūk, franču dizainera Elkena Okturi ideja jarantē jaunajiem pāriem īsteni krāšņas emocijas - kāzu ceļojumu orbītā ap Zemi, ziņo "Ruformator".
Lidot kāzu ceļojumā kosmosā - kas var būt iespaidīgāk un atmiņā paliekošāk? Lielisks medus mēnesis pēc laulību ceremonijas, ko veiks robots. Iezīmējas fantastiska aina, kā ilustrācija stāstiem par tālo nākotni. Taču tieši šādu izdomu liek priekšā dizaineris no Francijas Elkens Okturi (Yelken Octuri), kas strādā aviobūves nozarē kompānijā Horny Moon Airways.
Kā ziņo Dvice, dizaineris liek priekšā pacelt kosmosā īpaši ierīkotu atspoles tipa kuģi ar neparastu nosaukumu Love space shuttle, kas pacels orbītā kapsulas ar jaunlaulātajiem. Šīs kapsulas tiks palaistas, tā sacīt, "brīvajā lidojumā" pa kosmosu, veiks lidojumu orbītā ap Zemi un teorētiski tām ir pašām arī uz Zemi jāatgriežas. Lai gan nosēšanās gaita, liekas, īpaši vēl nav pārdomāta, jo spriežot pāc ilustrācijām, kapsulas nosēdīsies pašas, ar izpletņu palīdzību.
Detaļas par to, cik ilgs būs lidojums, kā arī par to, kā tur visu šo laiku pāri dzīvos un, cik tas viss maksās cilvēkiem, kas vēlēsies šādu lidojumu veikt, pagaidām nav. Par laimi, vai diemžēl - Love space shuttle ideja pagaidām ir tikai koncepcija.
K.I.

http://www.novosti-kosmonavtiki.ru/content/news.shtml

http://www.octuri.com/
Minētā dizainera nākotnes transporta projekti.