Šenona Heila. Princešu skola

Autores virsrakstā norādītās grāmatas, kā arī citu grāmatu apskats un neliels ieskats autores biogrāfijā

Princess academy

Vai parasta meitene no kalniem var kļūt par princesi? Miri par to nedomāja, kamēr karaliskais sūtnis paziņoja, ka topošā princese dzīvo viņas ciemā. Par to kļūs labākā princešu skolas audzēkne, uz kuru jādodas visām ciema meitenēm. Vai viņas tiks galā ar sarežģītiem uzdevumiem, un kura no viņām tomēr kļūs par princesi? ..

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/195791/

Zvēri-karotāji: Ledus un liesmas

Drosmīgo draugu Konora, Abekes, Meilinaz un Rollana piedzīvojumi turpinās sāgas ceturtajā grāmatā par bezbailīgiem karotājiem un viņu zvēriem-karotājiem. Šoreiz draugu ceļš dodas uz ziemeļiem, uz mūžīgā aukstuma valstību, kas glabā daudz noslēpumu. Tikai viņi spēj uzvarēt iebrucējus un iznīcināt ļaunumu. Bet tas nav viegls uzdevums... Iepriekšējām grāmatām ir citi autori.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/504096/

Princešu akadēmija. 1. grāmata. Prinča līgava

Karaļa sūtnis ierodas kalnu ciematā, kur dzīvo Miri, un paziņo neticamas ziņas: saskaņā ar prognozēm šeit dzīvo topošā prinča līgava! Un tas nozīmē, ka tikai pēc gada princis ieradīsies šeit, lai satiktu visas ciema meitenes un izvēlētos no tām viscienīgākās. Ir labi zināms, ka līdzenuma iedzīvotāji augstkalniešus uzskata par nepieklājīgiem un neizglītotiem. Un, lai labotu šo situāciju, karalis pavēl netālu no ciema izveidot princeses akadēmiju, kurā meitenēm tiks mācītas labas manieres un viss pārējais, kas būtu jādara īstai princesei. Vai Miri varētu būt šī laimīgā meitene? Un vai slepenās zināšanas, kuras viņa nesen apguva, viņai palīdzēs šajā ziņā?

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/405919/

Princešu akadēmija. 2. grāmata. Akmens pils

Princess Academy: Palace of Stone

Princeses akadēmijas absolventes Eskela kalnā atkal satiekas. Šoreiz viņas dosies uz Dunlendas galvaspilsētu, lai palīdzētu Brittai, prinča līgavai, sagatavoties kāzām. Un Miri, vienīgajai no visām meitenēm, ir vēl vairāk paveicies: viņa studēs universitātē!

Tomēr ne viss galvaspilsētā ir tik bez mākoņiem, kā varētu šķist. Dunlandes iedzīvotāji nav apmierināti ar karaļa valdīšanu. Valstī notiek sazvērestība, karalis ir mēģināts nogalināt. Un Miri nejauši ielej ugunī eļļu, stāstot jaunajam paziņam Timonam par to, kā Britta kļuva par prinča līgavu. Tagad Brittas dzīvībai draud briesmas ...

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/423141/

Ugunīgā Enna

Enna Burning

Kad Ennas brālis atnesa mājās noslēpumainu pergamenta gabalu, no kura viņš iemācas kontrolēt uguni, Anna sākotnēji nobijās. Viņa nevarēja izlemt, vai viņa pati vēlas valdīt pār šādu spēju, vai arī šīs zināšanas ir bīstamas un tāpēc tās ir jāiznīcina uz visiem laikiem. Un, kad Baijernā, viņas mītnes zemē, sākās karš, lēmums bija vēl grūtāks. Anna pat neiedomājās, ka dzīvinošā uguns enerģija var iznīcināt visu, ko viņa mīl. Tagad viņai jāsaglabā gan sevi, gan Baijernu, pirms uguns viņu pilnībā pārņems ...

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/438103/

Upes noslēpumi

River Secrets

Reizo ir visparastākais, neuzkrītošākais pusaudzis. Tiesa, nesen bijušā karā viņš parādīja ievērojamu varonību, kuras dēļ viņa dzimtā Baijerna pieveica kaimiņvalsti ar nosaukumu Tira, taču nez kāpēc visi to uzskata tikai par nejaušību. Un, kad jaunais vīrietis tiek iekļauts pulkā, kuram vajadzētu pavadīt Baijernas vēstnieku līdz Tiras galvaspilsētai, Reizo domā, ka tas notiek tikai žēlastības dēļ. Tomēr tieši Reizo atrod pirmo mirušo ķermeni ceļā uz galvaspilsētu. Šis vīrietis, Tiras iedzīvotājs, nomira no uguns, un vēstnieka pavadoņu vidū ir Enna, kas zina, kā kontrolēt uguni un pat ar tās palīdzību nogalināt. Vai Enna bija vainīga pie tiriānieša nāves? Vai arī tie ir kādi ļaunie spēki, kas atkal mēģina abas valstis sanaidot un iznīcināt trauslo mieru?

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/446389/

Par autori.

Šenona Heila (dzimusi Šenona Brinere; dzimusi 1974. gada 26. janvārī) ir amerikāņu autore, galvenokārt jaunu pieaugušo fantāzijas, tostarp Ņūberijas Goda grāmatas ieguvējas, “Princešu akadēmijas” un “Zosu meitene” autore. Viņas pirmais romāns pieaugušajiem “Austenlenda” tika pielāgots filmai 2013. gadā. Viņa ir absolvējusi Jūtas universitāti un Montānas universitāti. Viņa ir arī rakstījusi kopā ar savu vīru Dīnu.

Agrīna dzīve

Heila ir dzimusi Soltleiksitijā Volasas un Bonijas Brineru ģimenēs. Viņa ir piecu bērnu ģimenes vidējais bērns; viņai ir divas vecākās māsas, viena jaunākā māsa un viens jaunākais brālis. Viņai patika rakstīt, lasīt un darboties kā jaunai meitenei; viņa bieži veidoja lugas, kuras spēlēja kopā ar draugiem. Viņa arī sāka rakstīt fantāzijas grāmatas 10 gadu vecumā, bieži sevi parādot kā galveno varoni. Ceturtajā klasē Heila paziņoja, ka vēlas būt rakstniece kā pieaugušā. Jaunākajā klasē Heila piedalījās skolas literārajā žurnālā. Autore Dīna Hjūza apmeklēja viņas angļu valodas stundu. Viņa beidza Rietumu vidusskolu, kur kultivēja aizraušanos ar angļu valodu un dramaturģiju. Viņa piedalījās gan skolas, gan kopienas teātra izrādēs, tostarp “The Secret Garden”. Heila arī piedalījās drāmas konkursos un apceļoja Jūtu un ASV kopā ar improvizācijas teātra grupu, kuras iestudējumi uzsvēra virkni pusaudžu problēmu. Viņa satika savu dzīvesbiedru Dīnu Heilu, kas bija pirmkursnieks Rietumu vidusskolā; viņš bija iesaistīts arī teātrī.

Viņa studēja Jūtas universitātē, galvenokārt apgūstot gan angļu valodu, gan teātri, pirms izlēma turpināt pirmo. Viņa 18 mēnešus kalpoja kā misionāre Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcā Paragvajā, pirms 1998. gadā absolvēja ar bakalaura grādu angļu valodā Jūtas universitāti un ar maģistra grādu radošajā rakstīšanā Montānas universitāti.

Karjēra

Pirms kļūt par pilnas slodzes autoru, Heila piedalījās skatuves un improvizācijas teātrī, studēja Meksikā un Lielbritānijā un strādāja par mācību dizaineri. Viņa sāka rakstīt “Zosu meiteni”, būdama absolventu rakstīšanas programmā, un pusdienas pārtraukumā strādāja pie melnrakstiem. Sākotnēji viņa plānoja strādāt daiļliteratūrā, publicējot īsus stāstus un mācīt angļu valodu, pirms rakstīja grāmatas pieaugušajiem un bērniem.

“Zosu meitene” kļuva par viņas pirmo publicēto romānu pēc tam, kad viņu saņēma deviņus noraidījumus; Heila 2003. gadā saņēma piedāvājumu no Bloomsbury Publishing. Heila grāmatu balstīja uz savu iecienītāko pasaku ar tādu pašu nosaukumu. Tā tika iekļauta ALA tīņu desmitniekā un kļuva par pirmo no daudzajiem romāniem sērijā “Hale's Books of Bayern”. “Zosu meitene” ieguva arī 2004. gadā Žozetes Franka balvu par daiļliteratūru, un Bloomsberijs to atkārtoti izdeva 2017. gadā. Pārējās Bayern grāmatas ir “Enna Burning”, “River Secrets” un “Forest Born”.

Viņas romāns "Princešu akadēmija" tika iekļauts žurnāla "The New York Times", kā arī "Book Sense" un "Publishers Weekly" labāko pārdoto sarakstā. Tā saņēma arī Newbery Honor. Pēc pozitīvu lasītāju un recenzentu atsaucības uz “Princešu akadēmiju”, Heila uzrakstīja savu turpinājumu “Princešu akadēmija: Akmens pils”. 2015. gadā viņa turpināja stāstu ar trešo daļu “Princešu akadēmija: Aizmirstās māsas”. Heila ir atzīmējis, ka sērija ir "mīlestības vēstule izglītībai".

Viņas pirmais pieaugušo romāns “Austenland” tika parādīts arī grāmatā “Sense”. Tad Heila un scenārists Džerša Hess uzrakstīja scenāriju “Austenlandes” filmas adaptācijai, kas tika izlaists 2013. gadā Sandensas filmu festivālā. Pēc tam to iegādājās Sony Pictures par 4 miljoniem dolāru. “Krēslas” autore Stefānija Meijere producēja filmu, un Kerija Rasela spēlēja kā galvenā varone Džeina Heisa. 2012. gadā Heila izlaida turpinājuma romānu “Pusnakts Austenlandē”. Vēl viens pieaugušo romāns “Aktieris un mājsaimniece” tika publicēts 2009. gadā un tika nosaukts par “City Weekly” lasītāju izvēles uzvarētāju, par gada labāko romānu”. Heila ir saglabājusi daudzas noraidījumu vēstules, kuras saņēmusi no izdevējiem, un apkopojusi tās vienā 60 pēdu garā ritulī.

2017. gadā Heila izdeva grafisko memuāru ar nosaukumu “Īstie draugi”, kas ir hronika viņas cīņām klases skolā. To ilustrēja LeUyen Pham. Tā turpinājums "Labākie draugi" parādījās The New York Times grafisko grāmatu un manga labāko pārdoto sarakstā 2020. gada aprīlī. 2018. gadā viņas “Princess in Black” sērija, kuru viņa rakstīja kopā ar vīru Deanu Hale, iekļuva The New York Times labāko pārdoto sarakstā, bērnu sērijām. Abi kopā ir sarakstījuši arī grafisko romānu “Rapunzel's Revenge”, kā arī divus jaunus pieaugušo romānus Marvel supervaroņiem “Vāveres meitene” un “Kapteinis Marvel”. Heila turpināja zinātnisko fantastiku ar savu YA superhero romānu “Dangerous” 2014. gadā.

Papildus autorei Heila ir arī dzimumu līdztiesības aizstāve; viņa ir pamanījusi, kā viņas grāmatas tiek tirgotas tikai meitenēm, neskatoties uz pozitīvo abu dzimumu attieksmi. Viņa ir turpinājusi uzrakstīt dažus rakstus par šo tēmu.

Personīgajā dzīvē

Heila ir precējusies ar dekānu D. Heilu, ar kuru viņa ir līdzautore Eisnera nominētajiem grafiskajiem romāniem “Rapunzel's Revenge” un “Calamity Jack”, kā arī sērijām “Princess in Black” un “Nepārspējamā vāveru meitene”. Viņa ir Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas locekle un ir 4 bērnu māte: Makss, Magnolija un dvīņu meitenes Dinah un Wren. Heila ir atzīmējusi, ka bērni viņai, “iespējams, katru dienu” dod jaunas idejas grāmatām.

https://en.wikipedia.org/wiki/Shannon_Hale