Senais artefakts: cirvītis no Ajudas.

ImageIzmantoti arī materiāli no izdevuma "Taini XX veka", 2016. gada 41. numura.

Arheologi izrakumos atrod daudzus artefaktus. Arī tādus, kas neierakstās pieņemtajās hronoloģiskajās sistēmās. Zinātne parasti tad izliekas, ka šādu artefaktu vispār nav. Tie nonāk "aizliegtās arheoloģijas" redzeslokā, kas cenšas paskatīties uz mūsu vēsturi no cita redzes leņķa.

Aizliegtās arheoloģijas tēma ir visai populāra, jo visāda veida noslēpumi pievelk cilvēku uzmanību.

 

 

Viens no tādiem artefaktiem ir cirvītis no rumāņu pilsētas Ajudas. Murišas upes krastā, 1974. gadā, divus kilometrus no pilsētas celtnieki raka karjeru un kopā mastodonta kauliem atrada arī šo noslēpumaino priekšmetu. Celtnieki nosprieda, ka atradumam ir kāda vērtība, un parādīja to vietējam pētniekam-entuziastam. Atradumus klāja sacietējušu smilšu kārta. Kad to notīrīja, atklājās, ka tie patiešām bija izmiruša ziloņu radinieka, mastodonta kauli, izņemot vienu lietiņu, kas izrādījās no metāla un attāli atgādināja cirvi. Priekšmetus izcēla no 10 metru dziļuma. Tālākai pētīšanai tos aizsūtīja uz Arheoloģijas institūtu.

Pārakmeņojušies kauli tiešām piederēja mastodontam, kas dzīvojis pirms 20 miljoniem gadu. Cirvim bija austiņas un divās vietās uzveidoti caurumi, kas atradās viens pret otru taisnā leņķī. Lielā cauruma deformācija liecināja, ka tajā , iespējams, tika stiprināts kāds stienis. Pats "cirvis" bija kādus 20 centimetrus garš. Virsmu klāja smagu sitienu pēdas, atradums atgādināja kādas iekārtas vai mašīnas rezerves daļu.

Spektrālā analīze parādīja, ka tas sastāv no 12 elementu sakausējuma, galvenais no tiek - alumīnijs (89%), mazākās daļās - varš, silīcijs, cinks, svins, alva, cirkonijs, kadmijs, niķelis, kobalts, bismuts, sudrabs un gallijs. Dabā tādas lietas var sastapt, taču tikai, ka to radīšanai tiek izmantota temperatūra +950oC, turklāt alumīniju atklāja 1825. gadā.

[No saites: http://www.abovetopsecret.com/forum/thread661940/pg14 The other components were found to be: Silicone 2.84%, Zinc 1.81%, Lead 0.41%, Tin 0.33% , Zirconium 0.2%, Cadmium 0.0024%, Cobalt 0.0023%, Bismuth - 0.0003%, Silver 0.0002% and Gallium traces. – t.p.]

Zinātnieki un tehniķi nespēja noteikt, kādai iekārtai vai mašīnai šāda detaļa varētu piederēt, tāpēc radās ārpusszemes hipotēze. Pirms miljoniem gadu uz Zemes nosēdās citplanētu zonde. Nosēšanās nebija īsti sekmīga un tā pazaudēja kādu savas balsta kājas detaļu. Artefakts patiešām - atgādina kāda, maza gabarīta lidaparāta balsta detaļu. Caurumi balsta stiprināšanai, viegls materiāls - alumīnijs, ko arī mēs izmantojam aviācijā un kosmonautikā.

Vai tiešām mums ir darīšana ar citplanētiešiem?

Eksistē arī citas versijas, viena fantastiskāka par otru. Atliekas, no Atlantīdas, Lemurijas vai Hiperborejas civilizācijām. Cita versija, nonācis pie mums no paralēlas pasaules vai pat - laika mašīnas.

Tas tomēr var būt arī mūsdienu ražojums, kas nonācis lielā dziļumā zemestrīces vai gruntsūdeņu darbības rezultātā. taču tehniķi ir pāŗliecināti, ka nevienai mūsdienu mašīnai tādas detaļas nav. Turklāt alumīnijs rūsē lēni - parasti gaisā pārklājas ar plānu oksīda kārtiņu, Ajudas artefaktā tās biezums ir viens milimetrs, tādu varētu iegūt vairāku 100 000 gadu laikā.

Protams, cirvītis var būt arī banāla mistifikācija, taču nav zināms, kāpēc veikta un kāds kādam no tā ir bijis labums? Veltīt tādas pūles: sagādāt mastodonta kaulus, aprakt 10 m dziļi... un palikt nezināmam.

Acīmredzot Ajudas cirvītis tā arī paliks noslēpums uz mūžu.

Avots:

http://sokrytoe.net/

Fails: http://plyk.ru/publ/drevnie-artefakty-toporik-iz-ayuda/

Angļu rakstā kāds komentāros uzrakstījis, ka „cirvītis” ļoti atgādina ekskavatora kausa zobu. Taču tos jau netaisa no alumīnija.

http://coolinterestingstuff.com/aluminium-wedge-of-aiud-mystery

Par „cirvīti” raksta arī citādām mistērijām veltīts blogs:

http://unmyst3.blogspot.com/

Beidzot atradu arī skeptisku viedokli no portāla „Racionālā Vikipēdija”, kas veltīts dažādu pseidozinātņu atmaskošanai. http://rationalwiki.org/wiki/Wedge_of_Aiud

Kā iziet no rakstītā, ekskavatora zobs pilnībā varēja sastāvēt no – dūralumīnija. Varbūt, ka viss ir noticis tā: celtnieki atrakuši mastodonta kaulus, tie viņiem likušies līdzīgi minētam zobam un viņi joka pēc pievienojuši to abiem kauliem, lai izāzētu vietējo pētnieku. Ja tas ir joks, tad tiešām izdevies, ja par to runā vēl pēc vairāk nekā 40 gadiem un tam ir veltīti desmitiem rakstu internetā dažādās valodās.