Semjons Flajers. Lidojuma vēsture no Ikara spārniem līdz kosmosa raķetēm

Gaisa stihija, debesu stihija vienmēr ir piesaistījusi cilvēku celties augšup.

Bet vispirms bija sapnis: lidot. Visu tautu leģendās ir debesu dievi. Mitoloģiskie dievi un varoņi pārvietojās pa gaisu.

Visu tautu leģendas, teiksmas, folkloras "aviāciju" radīja daudz agrāk, nekā cilvēks atrāvās no zemes. Cilvēki vienmēr ir gribējuši lidot kā putni. Lidojums ir brīvība. Cilvēki "lidoja" uz mitoloģiskiem putnu spārniem. Tie tika būvēti no putnu spalvām, no vīnogulājiem, to trauslos skeletus pārklāja ar zīdu, papīru, smalkāko ādu ... Gadsimtiem ilgi zinātkāri un talantīgi cilvēki ir praktiski mēģinājuši radīt līdzekļus, kas cilvēku varētu pacelt gaisā.

Cilvēki arī "lidoja" ar ērgļu vai pūķu vilktiem ratiem, uz pasakainiem lidojošiem paklājiem. Starp citu, vārds "lidmašīna" [ krievu "samoļot" - pašlidnis] vispirms dzima pasakā, un tikai pēc daudziem gadsimtiem cilvēks tā nosauca īstas, spārnotas mašīnas.

Cilvēki gadsimtiem ilgi ir bijuši apsēsti ar ideju pacelties gaisā. Gandrīz visu tautu mītos ir leģendas par lidojošiem dzīvniekiem un cilvēkiem ar spārniem. Agrāk zināmie lidaparāti bija spārni, kas imitēja putnus. Kopā ar viņiem cilvēki lēca no torņiem vai mēģināja planēt, nokrītot no klints. Un, kaut arī šādi mēģinājumi parasti beidzās traģiski, cilvēki nāca klajā ar arvien sarežģītākiem gaisa kuģu projektiem.

Bet debesis cilvēku nepieņēma. Tomēr cilvēki bija neatlaidīgi.

Ceļš no pirmā gaisa balona lidojuma uz modernām virsskaņas lidmašīnām un kosmosa kuģiem bija grūts un ērkšķains.

Mūsu grāmata koncentrējas uz ikoniskiem, cilvēka radītiem lidaparātiem.

https://www.litres.ru/semen-flaer/istoriya-poleta-ot-krylev-ikara-do-kosmicheskih-raket/chitat-onlayn/

"Polaris" Facebook lapa. Autors - anonīms, iespējams, ka zem pseidonīma slēpjas pat vairāki autori. Visai neliela apjoma grāmatā slēpjas milzīgs faktu materiāls par lidojumiem gaisā un kosmosā. dabiski, ka uzsvars ir uz Krieviju. taču nav apietas arī citas valstis.

https://www.facebook.com/PolarisBook/posts/3264303516987529