Sāra Stjuarte Džonsone. Sirēnas no Marsa. Meklējot dzīvību citā pasaulē

Ieskats autores biogrāfijā un viņas grāmatas apskata

Autore.

Sāra Stjuarte Džonsone ir planētas zinātnes docente Džordžtaunas universitātē. Bijusī Rodas stipendiāte un Baltā nama stipendiāte, viņa ir ieguvusi doktora grādu MIT un strādājusi pie NASA Spirit, Opportunity un Curiosity Rovers. Viņa ir arī vieszinātniece NASA Godarda kosmosa lidojumu centra Planetary Environments Lab laboratorijā.

Grāmata. The Sirens of Mars: Searching for Life on Another World

Kad 2020. gada vasarā sākas jauns starpplanētu izpētes vilnis, talantīga, jauna planētu zinātniece attēlo mūsu gadsimtiem ilgo apsēstību ar Marsu.

'Skaisti uzrakstīta, emocionāla - mīlestības vēstule planētai' DERMOT O'LEARY, BBC Radio 2

Marss - apbrīnojami tukšs, pārklāts ar sarkaniem putekļiem - ir maz ticams, lai liktu cerības atrast dzīvību tur. Un tomēr patlaban riņķo vairāki kosmosa kuģi, kas pārņem Terra Sabaea, Syrtis Major, Elizejas un Mare Sirenum kāpas - iespējams, uz atklāšanas robežas, kas iedvesmotu cilvēci tikpat daudz kā kāds mūsu vēsturē.

Ar poētisku precizitāti un žēlastību Sāra Stjuarte Džonsone izseko mūsu Marsa izpētes vēsturi. Viņa savijas savu personīgo ceļojumu kā zinātniece ar pasakām par citiem meklētājiem - sākot no Galileo līdz Viljamam Heršelam un Karlam Saganam -, kuri šo mīklaino planētu ir izlūkojuši pēc dzīves pazīmēm un pārveidojuši to mūsu izpratnē no tālā gaismas punkta sarežģītā pasaulē. Galu galā viņa parāda, kā tās stāsts ir arī stāsts par Zemi: tā ir folija, spogulis, mūsu pašu satraukumu un ilgošanos atspoguļojošs signāls, lai atklātu - ja mums paveicas - ka mēs neesam vieni.

"Eleganti uzrakstīts un bezgalīgi izklaidējošs" Sunday Telegraph

"Beguiling" The Times

"Džonsona proza ​​virpuļo ar lirisku brīnumu, tikpat daudzveidīgu un daudzkrāsainu kā aprikožu tuksneši, sviestmaižu krāsas debesis un Marsa zilos saulrietus" Anthony Doerr, New York Times Book Review

"Eleganti izstrādāts" lords Martins Rīss, karaliskais astronoms

https://www.amazon.com/Sirens-Mars-Searching-Another-World-ebook/dp/B07Y7HL1RTv