“Samsung” prezentē jaunus viedpulksteņus – “Galaxy Watch5” un “Galaxy Watch5 Pro”

10.08.2022

Līdztekus salokāmajiem viedtālruņiem – “Galaxy Flip4” un “Galaxy Fold4”, kā arī bezvadu austiņām “Galaxy Buds2 Pro” “Samsung” jau šodien atrādīja arī jaunos pulksteņus. “Galaxy Watch5” un “Galaxy Watch5 Pro” ir uzņēmuma jaunākais sasniegums viedpulksteņu jomā, īpašu uzsvaru liekot uz ilgāku darbības laiku, ērtāku lietojamību un jaunām vēsmām lietotāju pieredzē.

Tehniskais pārskats

Šogad “Samsung” piedāvā izvēlēties starp parasto un Pro versiju, kas atšķiras gan parametru, gan funkciju klāstā.

“Galaxy Watch5” modelis tiek piedāvāts divos izmēros, kamēr Pro modelis – vienā izmērā, ko var ērti pielāgot rokai. “Galaxy Watch5” pieejams 40 mm versijā (39.3 x 40.4 x 9.8 mm) un sver 28.7 gramus. Tikmēr 44 mm versija (43.3 x 44.4 x 9.8 mm) sver 33.5 gramus. Savukārt “Galaxy Watch5 Pro” iegādājams 45 mm versijā (45.4 x 45.4 x 10.5 mm) un tas sver 46.5 gramus. 

Runājot par izmantotajiem materiāliem, parastais modelis aprīkots ar alumīnija korpusu, kamēr Pro versija – ar titāna korpusu. Abām versijām displeji veidoti no safīra kristāla, kas ir par 60% izturīgāks nekā “Galaxy Watch4” pulksteņa ekrāns. Tāpat abas “Galaxy Watch5” versijas aprīkotas ar “Super AMOLED”, pilnkrāsu “Always On Display” funkciju. 

Palīdzēs justies veselam, sportiskam un mundram

Viedpulksteņi ir vienas no ierīcēm, kur inovācijas ienāk īpaši strauji. Tas vairs sen nav tikai palīgs pareiza laika uzzināšanai, bet sniedz daudz un dažādas iespējas sākot no paziņojumu saņemšanas līdz veselības mērījumiem un aktivitāšu uzskaites. Tieši veselība un iespēja lietotājam sniegt arvien padziļinātāku informāciju par savu ķermeni, ir tas, uz ko ražotāji fokusējas šobrīd. Šajā ziņā “Samsung” ik gadu piedāvā arvien jaunas veselības monitoringa iespējas, un kaut kas jauns šajā ziņā ienācis arī “Galaxy Watch5” pulksteņos.

Gan parastajā, gan Pro versijā integrēts “BioActive” sensors, kas ļauj iegūt datus par  optisko sirdsdarbības ātrumu, sirds elektrisko aktivitāti, bioelektriskās pretestības analīzi. Ar šī sensora palīdzību nepilnu 30 sekunžu laikā lietotājs var iegūt padziļinātākus datus par sirdsdarbības ātrumu, skābekļa līmeni asinīs un stresa līmeni. Iespējams saņemt arī papildus datus par vispārējo sirds veselību, kontrolēt asinsspiedienu un veikt elektrokardiogrammas monitoringu. 

Viedpulksteņos veselības uzraudzība vienmēr iet roku rokā ar fitnesa un fizisko aktivitāšu funkcijām. “Galaxy Watch5” pulksteņi sniedz plašas iespējas ne tikai aktivitāšu veikšanai, bet arī pēc treniņa, kas ir vienlīdz būtiski. Lietotāji, piemēram, varēs iegūt informāciju par vispārējo ķermeņa sastāvu – kopējo tauku procentu ķermenī, muskuļaudu, kaulu un ūdens procentuālo daudzumu, kopējo kaloriju daudzumu, kas ikdienā nepieciešams. Liela nozīme ir arī ieteikumiem. Piemēram, ņemot vērā izsvīstā ūdens daudzumu treniņa laikā, pulkstenis ieteiks vēlamo ūdens daudzumu, kas jāuzņem. 

Taču, lai cilvēkam būtu gan laba vispārējā veselība, gan spēks veikt fiziskās aktivitātes, liela nozīme ir miega kvalitātātei. Šajā ziņā “Galaxy Watch5” pulksteņi analizē lietotāja miega ciklus un sniedz papildus informāciju par miega traucējumiem. Savukārt miega paradumus palīdzēs uzlabot “Sleep Coaching” programma. 

Ko vēl iegūsi?

Papildus tam lietotājiem būs pieejams balss asistenta atbalsts, “Google Maps” lietotne, kas darbosies neatkarīgi no savienojuma ar tālruni. Savukārt “One UI” programmatūra piedāvās uzlabotu rakstīšanas pieredzi, zvanu veikšanu un citas iespējas, kas jau kļuvušas par standartu viedpulkstenī. 

Labas izmaiņas arī uzlādes segmentā. “Galaxy Watch5″ ir par 13% lielāks akumulators salīdzinājumā ar “Galaxy Watch4”. Īpaši steidzīgos priecēs ātrās uzlādes iespējas. 

Ar ko unikāls ir “Galaxy Watch5 Pro”?

Ja visas iepriekšminētās iespējas attiecas uz abiem jaunajiem “Samsung” pulksteņiem, var rasties jautājums, kāpēc iegādāties Pro versiju?

“Samsung” norāda, ka “Galaxy Watch5 Pro” radīts tiem, kuriem patīk atrasties dabā – gan kaislīgiem riteņbraucējiem, gan pārgājienu cienītājiem. Pulkstenis būs gatavs dažādiem izaicinājumiem un šķēršļiem, ar ko sastapsies, jo aprīkots ar uzlabotu safīra kristāla ekrānu, kas ir izturīgs un neļausies tik viegli nobružāties. Savukārt titāna korpuss lieliski pildīs savu ekrāna aizsargāšanas misiju. Pie ekrāna viss neapstājas, jo katram labam pulkstenim vajadzīga arī kvalitatīva siksniņa. “Galaxy Watch5 Pro” aprīkots ar sporta tipa siksniņu, kas ir izturīga un pielāgojas plaukstas locītavai. 

Vēl viena unikāla lieta, ko piedāvā “Galaxy Watch5 Pro” modelis, ir iebūvēts GPX faila formāts. Tas ietver kartes datus un to var lieti izmantot gan, dodoties pārgājienos, gan skrienot maratonā (iespējams, varētu izmantot arī Rimi Riga Marathon skrējēji) vai jebkur citur, kur karte nepieciešama. Taču, lai kartē visu laiku nebūtu jāskatās, tiek piedāvāti intuitīvi balss paziņojumi, kas informēs par virziena maiņu. 

Cena un pieejamība

Līdzīgi kā jaunie “Samsung” pulksteņi un bezvadu austiņas, arī “Galaxy Watch5” un “Galaxy Watch5 Pro” pieejami iepriekšpārdošanā no 10. augusta. Savukārt tirdzniecības vietās to varēs iegādāties no 26. augusta.

“Galaxy Watch5” 40 mm versija būs pieejama grafīta, rozā/zelta un sudraba krāsā. 44 mm versiju varēs iegādāties grafīta, safīra vai sudraba krāsā. Pulksteņa “Bluetooth” versijas cena būs sākot no 299 eiro, savukārt LTE versija – no 349 eiro. 

Runājot par “Galaxy Watch5 Pro”, tas būs pieejams melnā un pelēkā krāsā. Ierīces “Bluetooth” versija maksās sākot no 469 eiro, savukārt LTE versija – no 519 eiro. 

https://kursors.lv/2022/08/10/samsung-prezente-jaunus-viedpulkstenus-galaxy-watch5-un-galaxy-watch5-pro/