“Samsung” prezentē jaunos “Galaxy S23”, “Galaxy S23+” un “Galaxy S23 Ultra” viedtālruņus

01.02.2023

Pagājuši vairāki mēneši, kopš “Samsung” prezentēja savas jaunākās flagmaņu klases ierīces – “Galaxy Flip4“, “Galaxy Fold4” tālruņus, kā arī “Galaxy Buds2 Pro” bezvadu austiņas un “Galaxy Watch5” viedpulksteņus. Februāris jau tradicionāli ir tas mēnesis, kad gaidīt nākamos lielos jaunumus no “Samsung”. Arī šis gads nav bijis izņēmums. Uzņēmums turpina attīstīt savu “Galaxy S” sēriju un šogad pircēju vērtējumam nodevis trīs jaunus “Galaxy S23” sērijas tālruņus: “Samsung Galaxy S23”, “Samsung Galaxy S23+” un “Samsung Galaxy S23 Ultra”.

Kā parasti tehnoloģiju jomā rakstošajiem šos jaunumus ātrāk par citiem bija iespēja aptaustīt, pataustīt, iztaustīt, uzņemt kādu bildi un saprast, ko jaunu “Samsung” šoreiz piedāvā, ko uzlabojis un ko atstājis tāpat kā ir. Šoreiz mediju pasākums norisinājās mākslas galerijas “Ola Foundation” telpās, kas, starp citu, bija lieliska vieta, kur iztestēt jaunās kameras, uz ko “Samsung” šoreiz licis mega lielu fokusu.

Kas jauns?

Pārstāvji no “Samsung Latvija” mediju pasākumā kā ierasts iepazīstināja ar visām trim ierīcēm un galvenās komponentes salīdzināja ar iepriekšējo jeb “Galaxy S22” sēriju. Visiem trim jaunās “Samsung Galaxy S23” sērijas tālruņiem ir pāris kopīgas lietas vai īpašības: vienots kameras dizains, uzlabota izturība un videi draudzīgi materiāli, kas izmantoti gan ierīcēs, gan iepakojumā.

Jauns līmenis kameru sniegumā

Vienlaikus jauno ierīču izstrādē “Samsung” milzīgu fokusu licis uz kameru sniegumu. Klausoties “Samsung” prezentāciju, pilnīgi šķita, ka tas ir vienīgais segments, kur uzņēmums ar savu Galaxy S23 sēriju patiesi progresējis. Taču jāatzīst, ka progress ir diezgan ievērojams, un to arī varēju pati nedaudz pārbaudīt “Samsung” mediju pasākuma ietvaros mākslas galerijā. Bildējot ar maksimālu palielinājumu, diezgan skaidri varēja saskatīt katru otas triepienu. Turklāt arī, bildējot tumsā, attēli iegūst ļoti labu kvalitāti.

“Samsung” norāda, ka visi trīs jaunie Galaxy S23 sērijas tālruņi aprīkoti ar kamerām, kas ļaus tikt pie augstas kvalitātes attēliem, ieskaitot pašbildes. Kameru sistēmas kvalitāte ir pielāgota gandrīz jebkuriem apgaismojuma apstākļiem un izstrādāta tā, lai varētu iemūžināt vissīkāko detaļu. Jā, te es piekrītu, kameras patiešām labas, un attēli iegūst asumu, detaļas un arī īsto krāsu toni. Būtiski pieminēt, ka uzlabots arī nakts fotogrāfijas režīms, kas ļaus iegūt kvalitatīvus attēlus arī vāja apgaismojuma apstākļos un tumsā. Savukārt tiem, kuriem patīk uzņemt selfijus, varētu patikt “Super HDR” selfiju kamera, kas ir “Samsung” pirmā šāda veida kamera, ļaujot uzņemt kvalitatīvākas pašbildes un pašvideo. 

Uzlabota veiktspēja un aizsardzība

Par to, ka jaunās “Galaxy S23” sērijas viedtālruņi varētu tikt pie “Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2” procesora, tika baumots jau pērnā gada jūlijā. Un baumas izrādījušās patiesas. Jaunais procesors nodrošinās labāku veiktspēju nekā līdz šim. 

Tāpat baumu virtuve mutuļoja par un ap to, ka S23 sērijas tālruņi būšot pirmie, kuri aprīkoti ar jauno “Gorilla Glass Victus 2″ aizsargstiklu. Arī šīs baumas izrādījušās patiesas. “Gorilla Glass Victus 2” ir rūdītais stikls, kas nodrošina paaugstinātu izturību un pasargā no spēcīgiem triecieniem. To gan gribētos redzēt, jo atceros laikus, kad “Samsung Galaxy S8” izkrita no ne pārāk augstas gultas un beigts bija…Labi, ka tehnoloģijas attīstās.

Protams, “Samsung” kā jau tagad daudzas tehnoloģiju kompānijas kļūst “zaļāks”, proti, cenšoties ierīcēs izmantot pārstrādātus materiālus. Uzņēmums var saņemt uzslavas arī par to, ka katra “Galaxy S23” kastīte ir izgatavota no 100% pārstrādāta papīra. Tas ir jauks solis ceļā uz ilgtspēju.

Zemāk vari iepazīties ar katra “Samsung Galaxy S23” sērijas tālruņa parametriem un nelielu salīdzinājumu ar S22 sēriju.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 ir vienkāršākais no jauno tālruņu trio. Tā ekrāns veidots no Dynamic AMOLED 2X un tā lielums sasniedz 6,1 collas pa diagonāli, kas ir identiski ar Galaxy S22 modeli. Savukārt ierīces izmēri sasniedz 70.9 x 146.3 x 7.6mm un svars 168 gramus, kas ar ļoti minimāli atšķiras no Galaxy S22 modeļa. 

Ierīce aprīkota ar “Snapdragon 8 Gen 2” procesoru un 3,900mAh akumulatoru. Abās divās šajās komponentēs vērojams solis uz augšu. Par procesoru jau pieminēju, bet, runājot par baterijas ietilpību, piemēram, Galaxy S22 modelim tā sasniedza 3,700mAh, kas ir uzlabojums. 

Runājot par saldo ēdienu jeb kamerām, “Galaxy S23” aprīkots ar četrām kamerām:

 1. 12MP īpaši plata leņķa kameru;
 2. 50 MP platleņķa kameru;
 3. 10MP telefoto kameru;
 4. 12MP priekšējā kameru.

Šajā ziņā “Galaxy S23 un Galaxy S23+” nemaz neatšķiras. Taču sniegums joprojām ir uzteicams, attēliem iegūstot augstu kvalitāti, asumu un īstos krāsu toņus, bildējot gan tumsā, gan gaismā. Gleznas šoreiz bija ļoti trāpīgs objekts, kur šo notestēt.

Samsung Galaxy S23+

Vidējais no trim brāļiem kā jau tas bija Galaxy S22 sērijā, ir “Galaxy S23+”. Tehniskās specifikācijas ziņā tas daudzējādā ziņā neatšķiras no “Galaxy S23” parastā. Taču ir daži parametri, kas kādam varētu būt izšķirošie, lai iegādātos tieši šo ierīci.

“Galaxy S23+” ekrāns arī veidots no Dynamic AMOLED 2X, taču tas ir lielāks un pa diagonāli sasniedz 6,6 collas. Izmēru ziņā nedaudz lielāks arī, sasniedzot 6,2 x 157.8 x 7.6mm, savukārt ierīces svars sasniedz 194 gramus. Salīdzinājumā ar “Galaxy S22+” atšķirība ir ļoti maza. 

Arī “Galaxy S23+” aprīkots ar “Snapdragon 8 Gen 2” procesoru, taču tā akumulatora ietilpība sasniedz 4,700mAh, kas ir krietni vairāk nekā “Galaxy S23” modelim. 

Pie kamerām neko ilgi jāiespringst nebūtu, jo tās ir identiskas “Galaxy S23” modelim:

 1. 12MP īpaši plata leņķa kamera;
 2. 50 MP platleņķa kamera;
 3. 10MP kamera;
 4. 12MP priekšējā kamera.

Samsung Galaxy S23 Ultra

“Samsung Galaxy S23 Ultra” ekrāns veidots no Dynamic AMOLED 2X un tā lielums sasniedz 6,8 collas, kas ir tikpat, cik “Galaxy S22 Ultra” modelim. Tālruņa atsvaidzes intensitāte sasniedz 120Hz, videospēļu režīmā pat 240Hz.

Galaxy S23 izmēri sasniedz 78.1 X 163.4 X 8.9mm, savukārt svars – 234 grami, kas ir par 5 gramiem vairāk nekā “Galaxy S22 Ultra”. Izmēru ziņā ir pavisam niecīgas izmaiņas. Telefons aprīkots ar 5,000mAh akumulatoru – šajā ziņā arī nekas nav mainījies salīdzinājumā ar “Galaxy S22 Ultra” modeli. Līdz ar to, aktīvi lietojot, ierīce darbosies kādas 15 stundas. 

Tāpat “Galaxy S23 Ultra” saņem IP68 ūdens noturību un aizsardzību pret putekļiem. Ierīcei komplektā nāk “S Pen” irbulis, kas acīmredzot nekādus lielos uzlabojumus nav saņēmis. 

Taču galvenais, ar ko “Galaxy S23” plāno pārsteigt, ir tieši kameras. Tālrunis aprīkots ar piecām kamerām:

 1. 12MP īpaši plata leņķa kamera;
 2. 200 MP platleņķa kamera;
 3. 10MP telefoto kamera;
 4. 10MP telefoto kamera;
 5. 12MP priekšējā kamera.

No šī klāsta, protams, lielāko uzmanību piesaista platleņķa kamera, kura ir ievērojami uzlabota no 108 MP “Galaxy S22 Ultra” līdz 200 MP “Galaxy S23 Ultra” modelim. “Samsung” norāda, ka šajā tālrunī iestrādāta vismodernākā kameru sistēma un sniegs lieliskas kvalitātes attēlus arī ļoti sliktā apgaismojumā un nakts režīmā.

Jauno Galaxy S23 telefomu pieejamība un cenas

Galaxy S23 sērijas viedtālruņi pieejami četros dabas iedvesmotos matētos toņos: gaistoši melnā, lavandas, zaļā un krēmkrāsā. 

Tālruņi pieejami iepriekšpārdošanā sākot no šodienas, 1. februāra, pie mobilo ierīču operatoriem un “Samsung” oficiālajā mājaslapā.

To cenas:

Ko var secināt?

Savelkot šo visu kopā, galvenais, ko var secināt, “Samsung Galaxy S23” modeļu izstrādē patiesi lielu fokusu licis uz kamerām. Tas spilgti tika parādīts gan reklāmas materiālos, gan prezentācijā. Tas ir uzteicami, taču man personīgi tas lika domāt, ka uzņēmumam šoreiz trūkst citi segmenti, kur paslavēt un izcelt savu veikumu.

No dizaina skatupunkta raugoties, patīk kā “Samsung” šogad piedomājis pie vienota modeļu stila gan kamerās, gan krāsās. Galaxy S23 un Galaxy S23+ modeļiem patīk arī noapaļotās malas, taču gaume jau katram cita.

Lai arī kameras man bija iespēja notestēt, neguvu tikpat skaidru priekštatu par tā kopējo veiktspēju un darbību. Taču jācer, ka drīzumā Kursors tiks pie šīm jaunajām ierīcēm un arī to varēs kārtīgi notestēt.

Ko Tu domā par jauno “Samsung Galaxy S23 sēriju”? Plāno apgreidoties un iegādāties kādu no šiem tālruņiem?

https://kursors.lv/2023/02/01/samsung-prezente-jaunos-galaxy-s23-galaxy-s23-un-galaxy-s23-ultra-viedtalrunus/