Sailor Moon, 2. daļa. Naoko Takeuči

Naoko Takeuči (jap. 武内直子, takeü͍ʨi naoko), dzimusi 1967. gada 15. martā — mangaka, dzīvo Tokijā, Japānā. Voņas pazīstamākais darbs ir „Seilor Muna”, kas daudzas reizes ir izdota atkārtoti, tai ir daudz pakaļdarinājumu un tā ir ieguvusi daudzus pielūdzējus visā pasaulē. Autore ir precējusies ar Josihiro Togasi, «Hunter x Hunter» autoru.

Biogrāfija.

Jaunība.

Naoko Takeuči ir dzimusi Kofu Kenji un Ikuko Takeuči ģimenē, kuriem piederēja juvelierizstrādājumu veikals. Viņai ir jaunākais brālis Šingo (nākotnē Takeuči tādos pašos vārdos nosauca Sailor Moon galvenās varones vecākus un brāli). Kad Takeuči apmeklēja Kofu-Ichi vidusskolu, viņa apmeklēja astronomijas un manga klubus (viņa izmantoja arī pieredzi un iespaidus, apmeklējot šos klubus, lai izveidotu Sailor Moon).

Takeuči māksla ir attīstījusies Leidzi Matsumoto, Kimiko Uehara, Roberta Mapletorpe, pašas anime Sailor Moon ietekmē. Studentu gados viņa strādāja par miko Šiba Daidzingu svētnīcā netālu no savas universitātes. Naoko atmiņas par to vēlāk veidoja pamatu Sailor Moon vienas varones Rei Hino tēlam.

Lai arī Naoko vēlējās kļūt par manga mākslinieci jau kā skolniece (1985. gadā viņas pirmā manga Yume ja nai no ne (Tas nav sapnis, vai ne?) Tika publicēta žurnālā Nakayoshi), tēvs ieteica viņai apgūt kādu profesiju. Gadījumā, ja viņai neizdodas zīmēt mangu, tieši tāpēc Naoko 1989. gadā pabeidza Kjoricu Farmācijas universitāti ar bakalaura grādu ķīmijā, iegūstot licencētu farmaceita profesiju. Viņas darbs tika veltīts trombolītiskās terapijas efektivitātes uzlabošanai, izmantojot ultraskaņu. Pēc skolas beigšanas viņa sešus mēnešus strādāja par laboratorijas asistenti Keio Universitātes slimnīcā.

«Kodansha»

Naoko sāka strādāt ar „Kodanshu” deviņpadsmit gadu vecumā, kad tika publicēts viņas darbs „Call of Love”, kas konkursā ieguva Nakayoshi New manga-ka balvu. Viņa kādu laiku zīmēja īsus stāstus, bet 1989. gadā kopā ar savu kolēģi rakstnieci Marie Koizumi līdzautore bija pirmā garā (deviņu nodaļu) manga "Maria". Naoko nākamā manga sērija bija „The Cherry Project”, pēc kuras viņa vēlējās izveidot darbu par kosmosu un kaujiniecēm sievietēm un izlaida mangu „Codename - Sailor Vee”, kas savukārt kļuva par viņas garākās un slavenākās mangas, „Beautiful Sailor Warrior Moon”, sākumu. (tā izlaišana ilga piecus gadus). “Sailor Moon” galu galā kļuva par viņas vienīgo mangu, kas saņēma anime adaptāciju.

Pēc „Sailor Moon” Naoko sāka ražot mangu “PQ Angels”, kas arī guva panākumus (Naoko teica, ka “Toei Animation”, kas animēja “Sailor Moon”, bija ieinteresēta “PQ Angels”), bet pēc četrām nodaļām manga tika izbeigta, jo Kodansha paspēja pazaudēt septiņas tās lapas (kas atcēla plānu izdot mangu tankobonā). Pēc redaktora Fumio Osano aiziešanas no izdevniecības (kurš mudināja viņu strādāt pie „Sailor Moon” un deva idejas), arī pati Naoko nespēja vienoties par “Materiālu kolekcijas” (viņas skiču un uzmetumu kolekcijas “Sailor Moon” izlaišanu. , viņa pārcēlās no “Kodansha” uz citu izdevniecību “Sueisha”, cerot uzzināt vairāk par manga nozari un to, cik bieži manga mākslinieki, piemēram, viņa, apmaldās izdevējos.

Sadarbība ar Togasi un laulības

Viņas pirmais darbs, ko viņa publicēja pēc aiziešanas no „Kodansha”, bija mākslas grāmata „Sailor Moon Infinity Collection”, kas tika izdota ļoti ierobežotā tirāžā. Tajā pašā gadā viņa pirmo reizi apmeklēja Comic-Con festivālu, kur pirmo reizi parādījās amerikāņu fanu priekšā (lielākā daļa no jautājumiem, kas viņai tajā laikā tika uzdoti preses konferencē, bija par „Sailor Moon”).

Takeuči balss aktiere Megumi Ogatu iepazīstināja ar mangaku Yoshihiro Togashi (grāmatu „YuYu Hakusho” un „Hunter × Hunter” autors). Kādu laiku Naoko strādāja par viņa asistentu (skrīningu) un viņa mangas "Hunter × Hunter" 1. sējuma vadītāju, bet pēc tam viņu biznesa sadarbībabeidzās, jo Takeuči kļuva nespējīgs tikt galā ar viņai uzticētā darba apjomu. . Apmēram tajā pašā laikā viņa iecerēja savas jaunās mangas „Toki*Meka” (kas galu galā kļuva par „Toki*Meca”) sižetu. Arī Togaši bija idejas, kas līdzīgas šai mangai, taču viņš tās nekad nerealizēja, tā vietā deva Takeuči dažas idejas sižetam un uzzīmēja dažas skices, kuras pēc tam Takeuči izmantoja galīgajā versijā. 1999. gada 6. janvārī Takeuči un Togaši apprecējās. 2001. gada janvārī piedzima viņu pirmais dēls, kura mājas iesauka bija "Paty Oji" (franču vārda "maz" un japāņu vārda "princis" kombinācija). 2008. gadā pārim bija otrais bērns, par kura esamību Josihihiro un Naoko reklamējās tikai tad, kad viņam jau bija gads, un tikai 2013. gada novembrī žurnāls „ROLa” ziņoja, ka tā ir meitene.

https://en.wikipedia.org/wiki/Naoko_Takeuchi