Sailor Moon, 1. daļa

Sailor Moon (japāņu: 美少女戦士セーラームーン Bishōjo senshi Sērā Mūn, Daiļā cīnītāja Sailor Mūna) ir 1992. gada anime, manga un datorspēļu franšīze ko izveidoja japāņu māksliniece Naoko Takeuči. 2014. gadā anime iznāca turpinājums Sailor Moon Crystal. Taču ne īsti, jo stāsts tika stāstīts no jauna.

Sailor Moon — parasti viņai piedēvē maģisko meiteņu komandas koncepcijas popularizēšanu – kā arī maho-sjodzjo žanra «atdzīvināšanu». Minēto anime žurnāls Animage atzina par 1993. gadā. Tajā pašā gadā viens no personāžiem – Ami Midzuno - tika atzīts par gada labāko sieviešu personāžu.

Metasērijas dažādo realizēto darbu sižets grozās ap senās karalistes, kas kādreiz aptvēra visu Saules sistēmu, sargu reinkarnācijām. Galvenās varones ar iesauku „karotājas jūrnieku krekliņos” (jap. セーラー戦士 sērā sensi, seilor-karotājas), —ir jaunas meitenes, kuras var pārvērsties varonēs, kas nosauktas par godu Mēnesim (Seilor Muna, no angļu Moon — «Mēness») un Saules sistēmas (Sei;or Merkurija, Seilor Marsa utt.). Vārda „Seilor” lietošana (no angļu sailor — «jūrnieks; jūrasbraucējs; matrozis») vārdos izskaidrots ar meiteņu kostīmiem jūras stilā. Sērijas fantāzijas elementi ir dziļi simboliski un bieži ir balstīti mitoloģijā.

Pirms «Sailor Moon« mangas izveidošanas bija vēl viena Codename: Sailor V, kas stāsta tikai par vienas karotājas piedzīvojumiem jūrnieka uzvalkā. Takeuči nāca klajā ar ideju par šo gabalu, kad vēlējās izveidot jauku sēriju par meitenēm, un redaktore viņai lūdza varones ietērpt jūras stilā japāņu skolas formā (sera fuku). Kad Sailor V tika piedāvāts pielāgoties anime, koncepcija tika mainīta tā, ka Sailor V bija tikai viena no komandas locekļiem. Pēdējā mangas sērija apvienoja populāros maho-girl žanrus ar sentai, kura fane bija Takeuči. Sailor Moon bija viena no pirmajām epizodēm, kuras pamatā bija šī kombinācija.

Papildus mangai ir izlaisti arī citi Sailor Warrior produkti, tostarp populārā 200 epizožu anime, 26 mūzikli (vairāk nekā 800 izrādes no 1993. līdz 2005. gadam), datorspēles un tokusatsu aktierfilmu sērija Pretty Guardian Sailor Moon. Sērija nedaudz ietekmēja arī vēlākos darbus. Tā, par godu sērijas varonei Sailor Mars (Rei Hino) tika nosaukta viena no sērijas "Evangelion" galvenajām varonēm Rei Ayanami.

2012. gadā, atzīmējot franšīzes 20. gadadienu, tika paziņots, ka 2013. gada vasarā tiks izlaista jauna anime par Sailor Moon un ka dziesmas tai izpildīs Momoiro Clover Z. Sērija vēlāk tika atlikta , sākot tikai 2014. gada jūlijā. Jaunā anime nav turpinājums, bet gan atjaunināta un tuvāka sākotnējās mangas avota adaptācijai, to sauc par Sailor Moon Crystal.

Sižets.

Tālā pagātnē uz Mēness bija karaļvalsts - Sudraba tūkstošgade. Tā mierīgi pastāvēja kopā ar Zemi. Zemes princis Endimions un Mēness princese Serenitija oemīlējās viens otrā, bet tumšā spēka sagrābti cilvēki uzbruka Sudraba tūkstošgadei. Izmantojot svētā sudraba kristāla spēku, karalienei Serenitei izdevās apturēt iebrucējus, taču viņas valstība tika iznīcināta, un viņa pati nomira. Viss, ko viņa varēja darīt, bija noorganizēt, lai viņas meita un karotāji aizbildņi miera laikā nākotnē piedzimtu no jauna un varētu tur dzīvot laimīgu un mierīgu dzīvi.

Sailor Moon galvenā varone ir Usagi Tsukino (tulkojumā angļu valodā - Bunny Tsukino; japāņu (usagi) un angļu zaķis - "trusis"). Viņa bija parasta skolniece, līdz satika runājošo kaķi Lunu. Luna palīdzēja Usagi modināt savus spēkus un iemācīja pārvērsties par Sailor Moon, lai cīnītos ar ļauno, kas mēģina pārņemt Zemi. Cīņās viņai pievienojās draugi, citi jūrnieku karotāji.

Stāstam ritot, jūrnieku karotājas uzzina vairāk par saviem ienaidniekiem un viņu vadošā haosa spēku. Tajā pašā laikā tiek atklāta patiesība par viņu iepriekšējo dzīvi un Saules sistēmas nākotni.

Sižets ir sadalīts piecos galvenajās stāsta arkās, no kurām katra ir ieviesta gan mangā, gan anime. To vārdi ir Dark Kingdom Arc, Sailor Moon R Arc, Sailor Moon S Arc, Sailor Moon Supers Arc un Sailor Stars Arc. Anime tiek parādīts papildu Makaidzju (maza loka otrās sezonas sākumā), un piekto Jūrnieku zvaigžņu pirmās epizodes pabeidz iepriekšējo epizožu sižetu.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D1%80_%D0%9C%D1%83%D0%BD