S. Dž. Mordens. Biļete uz vienu galu

Doktors Saimons Mordens ir Šēfīldas bakalaurs, zinātņu kandidāts (Ņūkāsla), astronoms, izglītību ieguvis ģeoloģijas un planetārās ģeofizikas nozarēs.

Diemžēl ar tādu izglītību darbu ir atrast grūti reālā pasaulē: viņš paguva strādāt par skolas apsargu, sekretāru, personīgo sekretāru pie finanšu padomnieka. Tagad strādā geitshedas sākunskolā par pasniedzēju uz nepilnu slodzi, vienlaikus saimniekojot mājās, cenšoties saglābt no sabrukšanas Edvarda laika mūri, cīnās ar saviem abiem bērniem un apgādā ar siltām guļvietām mājas kaķus.

"Ne tik slepena rakstnieka" karjera sākās, kad viņš antoloģijā izdeva savu stāstu «Bell, Book and Candle». Pēc tā sekoja haotisks maisījums no zinātniskās fantastikas, fantāzijas un šausmām. Romānu «Heart» ievēroja kritiķi, bet garstāsts «Another War» tika nominēts «World Fantasy Award». Pēc romāna «Lost Art» publicēšanas rakstnieka karjera kļuva nopietna: kontranti, aģenti, nodošanas termiņi, atbildība. «Lost Art» kļuva «Catalyst Award» fināliste par labāko beletristiku pusaudžiem.

Ja neskaita rakstnieka karjeru, Mordens bija Britu zinātniskās fantastikas asociācijas žurnāla «Focus» redaktors, tiesnesis, piešķirot Artūra Klārka prēmiju, un regulāri uzstājās Mākslas festivālā «Greenbelt» ar lekcijām ticības un beletristikas jautājumos.

https://fantlab.ru/autor19712

Oficiālā mājaslapa.

http://bookofmorden.co.uk/

Biļete uz vienu galu. One Way

Frenks Kitridžs ir sodīts ar mūža ieslodzījumu par narkotiku tirgotāja slepkavību. Tāpēc, kad Xenosystems viņam piedāvā darījumu, viņš piekrīt, kaut arī tas nozīmē apmainīt vienu mūža ieslodzījumu pret citu.

Viņš tika izvēlēts, lai palīdzētu izveidot pirmo pastāvīgo bāzi uz Marsa. Diemžēl viņa kompanjoni ir tikpat vainīgi par saviem noziegumiem kā viņš, un, ja viņš vēlas gūt panākumus, viņam būs jāiemācās viņiem uzticēties.

Tā kā notiesātie strādā uz Marsa, negadījumi vairojas. Līdz brīdim, kad Frenks sāk aizdomāties, ka tie nav nelaimes gadījumi.

Viņu starpā ir slepkava, un viņi visi ir aizdomās turamie.

https://fantlab.ru/work928510

Nav ceļa. No Way

Baismīgā zinātniskās fantastikas trillera “One Way” turpinājumā atgriešanās mājās no Marsa var nozīmēt līguma noslēgšanu ar cilvēkiem, kuri viņu pameta šeit.

Viņi tika nosūtīti, lai izveidotu utopiju, bet viss, ko viņi atrada uz Marsa, bija nāve.

XO, mantkārīgais un galu galā slepkavīgās cilvēces pirmās Marsa bāzes korporatīvie arhitekti pieļāva dārgu kļūdu: viņi atstāja Frenku Kitridžu dzīvu. Un tagad XO darīs visu, lai saglabātu viņu noslēpumus. Ja Frenkam ir kāda lieta, tā ir šāda: viņš vienmēr ir bijis gatavs iziet galējībās, lai paveiktu darbu. Tieši tā viņš vispirms nonāca uz Marsa. Tā vienkārši varētu būt viņa biļete atpakaļ.

http://bookofmorden.co.uk/books/no-way/