Rozena jaunavas. Rozen Maiden

2004. gads, režisors Macuo Ko.

Jaunais Džuns Sakurada pilnībā izlaidās – kamēr viņa vecāki strādāja ārzemēs, viņš pameta skolu, nepievēršot uzmanību savas gādīgās vecākās māsas Nori kautrīgajiem protestiem. Dienu garumā Džuns sēž pie datora, uzjautrinoties, internetā pasūtot dažādas ar maģiju un burvestībām saistītus priekšmetus. Reiz starp pasta sūtījumu masām viņš atrod paku ar vilinošu piedāvājumu, kura nosacījumus pieņem, neiedziļinoties, un uzreiz atver sūtījumu - melnu koferi ar zelta rozi uz vāka. Iekšā Džuns ir pārsteigts, atrodot lielu, skaistu lelli vecā 19. gadsimta kleitā. Viņš bez vilcināšanās ieslēdz viņu ar pievienoto zelta atslēgu, un viņa atdzīvojas! Parakstītās apņemšanās tiek īstenotas, un puisim neatliek nekas cits, kā kļūt par miniatūras skaistules kalpu-mediju, noslēdzot līgumu ar skūpstu uz viņas gredzena ar zelta rozi. Tā Džuna Sakuradas un pēc viņas citu rožu jaunavu dzīvē ienāca jaunkundze Sinku, radikāli mainot viņa skatījumu uz pasauli, liekot ieskatīties sevī un pārvarēt bailes un šaubas.

© Алексей Фадеев, World Art

No Vikipēdijas.

Rozen Maiden (jap. ローゼンメイデン (薔薇乙女) ro:dzen meiden (bara otome), burtiski, Rozena jaunavas) — manga, ko radījusi grupa Peach-Pit, pirmais sējums iznāca 2002. gada septembrī, bet pēdējais — 2007. gada jūnijā, Stāsta turpinājums, ko sauca «Rozen Maiden: Tales», sāka iznākt 2008. gada 17. aprīlī  un beidzās 2014. gada 23. janvārī. Tāpat no 2016. gada 19. februāra līdz 2019. gada 19. martam tika izdota manga «Rozen Maiden: Zero» (jap. ローゼンメイデン0-ゼロ-).

Sižeta pamatā ir tas, kā vidusskolnieks Džuns Sakurada pārvar psiholoģiskas problēmas; šajā lietā viņam palīdz burvju lelles - Rosen Maiden. Sižeta koncepcija ietver shounen, misticisma elementus, kā arī populāro Lolitas tēlu. Mangā un anime aktīvi tiek izmantoti vācu valodas nosaukumi un termini.

2004. gadā Nomad izlaida Rozen Maiden mangas anime adaptāciju, kas bija pietiekami veiksmīga, lai turpinātu darbu filmēt. No 2005. līdz 2006. gadam tika izlaista anime seriāla Rozen Maiden: Träumend otrā sezona un 2006. gada beigās divas papildu sērijas Rozen Maiden: Ouvertüre.

Sižets

Stāsts iet pa divām līnijām, kas notiek vienlaikus: Džuna iekšējās problēmas un Rozena meitu liktenis. Anime galvenais varonis ir Džuns Sakurada, vidusskolnieks, kurš kļuva par atšķirto. Ārzemēs strādājošo vecāku biežās un ilgās aizbraukšanas dēļ viņš sāka justies tā, it kā viņi būtu viņu pametuši. Vecākā māsa par viņu rūpējas un cenšas viņam palīdzēt ar visu savu spēku, taču Džuns atbild tikai ar rupjību un mēģina norobežoties no viņas.

Džuna galvenā izklaide ir dažādu mistisku lietu pirkšana internetā. Reiz viņa rokās ir noslēpumaina vēstule, kurai tika lūgts izdarīt izvēli: "Pagriezt" vai "Negriezt". Divreiz nedomājot, viņš izvēlas "Pagriezienu", kas kļūst par pagrieziena punktu stāstā. Starp internetā pasūtītajām lietām Džuns atrod lādi ar neparasti skaistu lelli Šinku - Rozena meitu piekto burvju lelli, kuras izskats pilnībā izmaina zēna dzīvesveidu. Citas lelles uzbrukuma dēļ Džuna vienīgais glābiņš bija noslēgt līgumu ar Šinku, lai nodotu viņai savu dzīvības enerģiju, un rezultātā viņš kļūst par viņas kalpu.

Anime un mangā attēlotais sižets, neskatoties uz līdzīgu elementu klātbūtni, ir ļoti atšķirīgs gan notikumu ziņā, kas notiek tieši, gan varoņu pagātnē.

Rozen Meiden lelles

Rosen Maiden ir septiņu maģisku leļļu sērija, ko radījis meistars Rozens, cenšoties sasniegt ideālu, kuras tēlu nosaucis Alise. Katra lelle ir veidota no cita skatpunkta par to, kādai vajadzētu izskatīties ideālai meitenei. Rozens ar paša radītās Mistiskās rozes fragmentu palīdzību apveltīja savus darbus ar dvēseli un apziņu un pēc tam atstāja tos sev. Lelles ļoti mīl savu radītāju un sauc viņu par savu tēvu, tomēr, lai atkal redzētu Rozenu, lellei jāsasniedz pilnība. Lai to izdarītu, viņai jāuzvar Alises spēle, nāvējoša cīņa ar māsām, kuras laikā viņai ir jāuzvar visas un jāpaņem visas mistiskās rozes daļas, tad viņa kļūs par Alisi. Saskaņā ar seriāla pirmo sezonu sižetu, paņemot pieveiktas sāncenses mistisko rozi, lelle iegūst arī iespēju likt lietā savas maģiskās spējas.

Pēc tam Rozena un viņa darinājumu ceļi šķīrās, un pašas lelles tika izkaisītas visā pasaulē, pārejot no īpašnieka uz īpašnieku. Lelles gulēja savās lādēs, un tikai reizēm kāds tās iedarbināja. Tas neļāva pabeigt Rozena plānu, jo Alises spēle varēja sākties tikai tad, kad visas lelles tika pamodinātas vienlaikus.

Katrai Rozena meitai ir savas maģiskās spējas un ieroči, cilvēka radīts gars mazas gaismas sfēras formā un lāde, kurā viņa guļ (tas tiek uzskatīts par Rozena meitas svēto rituālu, kas apstiprina viņu saikni ar Tēvu) . Turklāt lādē viņa glabā atslēgu sava mehānisma uztīšanai un ceļošanai. Katra lelle var izmantot spoguli, lai atvērtu N lauka pāreju — paralēlu dimensiju, caur kuru lelles var ceļot starp pasaulēm. Rozena meita savus spēkus parasti smeļas no medija – cilvēka, ar kuru lelle noslēdz līgumu, kura noslēgšanai nepieciešams zvērēt uzticību un noskūpstīt lelles gredzenu, pēc kā medijam būs tieši tāds pats. Ja lelle patērē pārāk daudz enerģijas, tas var ievērojami vājināt viņas vidi un pat viņu nogalināt.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Rozen_Maiden

Angļu Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rozen_Maiden

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/64/Rozen_Maiden

Vikilapa.

https://rozenmaiden.fandom.com/wiki/Rozen_Maiden_Wiki

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt0861287/

Turpinājuma lapa.

https://www.imdb.com/title/tt3124820/

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=4463