Romēns Lukazo. Lacijs. Noemu pasaule

Mēs iepazīstinām jūs ar Francijas galvenās balvas ieguvēju zinātniskās fantastikas jomā Grand Prix L'Imaginaire, kas ir viena no Eiropas SF galvenajām sensācijām pēdējos gados, liela mēroga, neparasta diloģija, Romēna Lukazo "Lacijs".

Diloģija, kas ir pelnījusi salīdzinājumus ar Dena Simmonsa “Hiperionu” un Frenka Herberta "Kāpu". stingra SF, kosmosa opera, Plotina un Leibnica filozofija, Korneļa teātris, civilizāciju sadursmes un sarežģītas politiskas intrigas - tas viss ir "Latium", viens no aizraujošākajiem un sarežģītākajiem pasaules SF cikliem pēdējos gados.

Latium I

Tālā nākotne. Cilvēce nomira noslēpumainas katastrofas laikā, atstājot aiz sevis tikai savus mantiniekus un kalpus, plašu mākslīgā intelekta tīklu, priekšmetus. Zaudējuši savas pastāvēšanas galveno mērķi, viņi cenšas atrast jaunu, veidojot savu sabiedrību. Nemirstīgie, viņi dzīvo saskaņā ar likumiem, kurus nav izgudrojuši viņi, bet laiks, bezgalība un sarežģītība var izraisīt neprātu pat sistēmā, kuru vada tikai loģika un racionalitāte, un tāpēc noema civilizācija sāk sadalīties, radot atstumtos un ķecerus. Plavtina ir viena no šīm ķecerēm, daudzus gadsimtus viņa klīda starp zvaigznēm, nekad neatradusi sev vietu pasaulē bez cilvēkiem. Atklājot dīvainu, svešu signālu, Plavtina dodas ceļojumā ārpus izpētītās telpas, cerot atrast cilvēces izzušanas iemeslus. Un viņas sabiedrotais, prokonsuls Othons cenšas atjaunot pašu priekšmetu sabiedrību, jo to apdraud cits prāts, kura naidīgumam nav nekā, ko varētu tam likt pretī, jo pēc savu radītāju gribas viņi nevar kaitēt nevienam bioloģiskajam organismam.

https://fantlab.ru/work1442572

Latium II

Tālā nākotnē cilvēku suga padevās Hecatomb. Pēc izmiršanas paliek milzīgu zvaigžņu kuģu ļaudis, kuri saskaras ar milzīgu svešzemju iebrukumu.

Plautina bija viena no tām. Tagad viņa ir samazinājusies līdz vienotam ķermenim, kuru vajā noslēpumainas atmiņas, viņa pavada Ozo, automātu, kurš ir apsēsts ar savu godību, uz sēdēšanu impērijas varas krēslā. Bet sižets, ko viņa tur atklāj, pārsniedz viņas vissliktākās bailes. Bēgļi uz milzu kuģa Transitoria, kurus ienaidnieki nomedījuši un saskārušies ar suņu cilvēkiem, Homēra tauta tik milzīga, cik primitīva, Plautina un Oto metas fiziskos meklējumos, kur svarīgākais ir tikai Pēdējā cilvēka atgriešanās. .

http://www.denoel.fr/Catalogue/DENOEL/Lunes-d-encre/Latium2

Par autoru.

Nacionalitāte: Francūzis.

Dzimis: Aix-en-Provence , le 21/06/1981

Biogrāfija:

Romēns Lukazo ir franču zinātniskās fantastikas rakstnieks.

Bijušais École normale supérieure de la rue d'Ulm students (A / L 2002), filozofijas asociētais un MBA ieguvējs Inženieru koledžā, viņš pasniedz Parīzes Universitātē-Sorbonas IV un Science-Po Parīze, pirms kļuva par Francijas un starptautisko sabiedrisko institūciju konsultantu.

No 2007. gada viņš publicēja zinātniskās fantastikas un fantāzijas īsu stāstu sēriju dažādās antoloģijās, fanzīnās un recenzijās Francijā un Kanādā.

2008., 2009. un 2010. gadā viņam secīgi tika piešķirtas balvas Visions du futur, Zone franche of the Festival de Bagneux un Imaginaux d´Epinal (jaunā kategorija).

2016. gada oktobrī viņš publicēja savu pirmo romānu "Latium", uhronisku kosmosa operu, par ko saņēma Grand Prix de l'Imaginaire 2017 franču valodā runājošo un lasošo romānu kategorijā.

Mājaslapa: http://www.romainlucazeau.com/

Avots: http://lunesdencre.eklablog.com, Wikipedia

https://www.babelio.com/auteur/Romain-Lucazeau/408918