Rokasgrāmata supervaroņiem. 1. daļa: Rokasgrāmata

Volunds Eliass, Volunde Agnese

Pēkšņi uz kāda no zemākajiem plauktiem Līsa ieraudzīja grāmatu, kas it kā izstaroja gaismu. Uz muguriņas bija rakstīts ''Rokasgrāmata supervaroņiem''. Grāmata it kā uzrunāja viņu, lūdzot to paņemt rokās un pašķirstīt...

Jaunajā skolā Lisai neklājas viegli. Viņu izsmej un pazemo pusaudžu banda, un ik dienu viņa bēg uz pilsētas bibliotēku, lai paglābtos no vajāšanas. Kādu dienu viņa atrod grāmatu, kurā aprakstīts kā trenēties, lai kļūtu par supervaroni. Vai tas patiesi ir iespējams?

Lieliska un aizraujoša grāmata par meiteni, kura nepadodas un sāk rīkoties.

Turpinājums seko ''Rokasgrāmata supervaroņiem'' 2. daļa ''Sarkanā maska''.

https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/berniem-un-jaunatnei/dailliteratura-berniem-un-jaunatnei/gramatas-jaunaka-skolas-vecuma-berniem/rokasgramata-supervaroniem-1-dala-rokasgramata.html

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā zviedru autoru Agneses un Eliasa Volundi bērnu grāmatu “Rokasgrāmata supervaroņiem” (Handbok för superhjältar). No zviedru valodas tulkojis Pēteris Jankavs, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

Pēkšņi uz kāda no zemākajiem plauktiem Līsa ieraudzīja grāmatu, kas it kā izstaroja gaismu. Uz muguriņas bija rakstīts “Rokasgrāmata supervaroņiem”. Grāmata it kā uzrunāja viņu, lūdzot to paņemt rokās un pašķirstīt…

Jaunajā skolā Līsai neklājas viegli. Viņu izsmej un pazemo pusaudžu banda, un ik dienu viņa bēg uz pilsētas bibliotēku, lai paglābtos no vajāšanas. Kādu dienu viņa atrod grāmatu, kurā aprakstīts, kā trenēties, lai kļūtu par supervaroni. Vai tas patiesi ir iespējams?

Agnese un Eliass Volundi (Agnes, Elias Våhlund) ir precēts pāris no Zviedrijas. Eliass ir teksta autors, Agnese – ilustratore, taču sižetu radījuši viņi abi kopā.

Eliass Volunds (1973) ir zviedru rakstnieks, dramaturgs, cirka mākslinieks un pat profesionāls pavārs. Viņa dzīves filozofija skan: “Tu vari sasniegt visu, ko vēlies, ja esi gatavs tam veltīt laiku un enerģiju”. Rakstnieka darbā visvairāk viņam patīk iespēja radīt fantāzijas pasaules.

Agnese Volunda (1985) ir grafiskā dizainere un ilustratore. Viņa dzimusi Varšavā un jau no bērnības vienmēr sevi atceras ar zīmuļiem un krītiņiem rokās. Ilustratores stilu daudz ietekmējuši komiksi, jau no 13 gadu vecuma viņa strādā ar digitāliem attēliem. Arī “Rokasgrāmatas supervaroņiem” attēli tapuši digitāli.

"Šis ir aizraujošs, bagātīgi ilustrēts stāsts skolēniem, kur ar humora un piedzīvojumu palīdzību parādīti īsti paņēmieni, kā pastāvēt par sevi briesmu un pāridarītāju priekšā. Piemēram, mācoties lidot, Līsa izpilda elpošanas vingrinājumus, kas arī īstajā dzīvē palīdz mazināt satraukumu. "Rokasgrāmata supervaroņiem" patiks gan zēniem, gan meitenēm, kas ar prieku sekos līdzi Līsas piedzīvojumiem un humora pilnajām pārdomām un paši varēs sajusties kā supervaroņi”, grāmata redaktore Līva Kukle.

Grāmatas tulkojums tapis un grāmata izdota ar Zviedrijas Mākslas padomes atbalstu.

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vecaki-un-berni/rokasgramata-supervaroniem-padomi-berniem-ka-pastavet-par-sevi-briesmu-un-paridaritaju-prieksa.a420102/

Autori.

Agnese Volunde, dzimusi 1985. gadā, iepriekš strādāja par grafisko dizaineri un foto redaktori, pirms nolēma pilnībā pievērsties ilustrācijai. Viņai ir dziļa mīlestība pret komiksiem, gan amerikāņu, gan japāņu valodā. Nerds sirdī un dvēselē.

Agnese kopā ar savu vīru Eliasu Volundu ir izveidojusi grāmatu sēriju "Rokasgrāmata supervaroņiem". 2018. gadā viņiem tika piešķirts Gada bērnu detektīvs par "Supervaroņu rokasgrāmatas 2. daļu: Sarkanā maska" ​​un "Rokasgrāmata supervaroņiem 3. daļa: Vienatnē".

Šī gada Bērnu detektīvs tika apbalvots Grāmatu un bibliotēku gadatirgū Gēteborgā, un žūrijas motivācija bija:

"Par izdomas bagātu un bezgala labi uzzīmētu bērnu grāmatu sēriju, kas būtībā risina steidzamu problēmu, ar kuru daudzi bērni var būt saistīti, jo tiek pakļauti iebiedēšanai. Mūs žūrijas sastāvā pārsteidz novatoriskais veids, kā stāstīt stāstu attēla un teksta veidā, kā arī tas, ka kvalitāte un aizrautība saglabājas tik labi pirmajās trīs daļās, kas liek mums ilgoties pēc vairāk. Mēs patiešām saprotam, kāpēc lasītāji ir ņēmuši pie sirds galveno varoni Lizu un ir pārliecināti, ka seriāls palīdz radīt jaunus mazus grāmatu tārpus. Mums patīk arī doma, ka par supervaroni nepiedzimst, bet par to var kļūt, lasot grāmatu, ko atrodi bibliotēkā!"

http://www.rabensjogren.se/forfattare/168531-agnes-vahlund

1973. gadā dzimušais Eliass Volunds joprojām domā par to, kas viņam būtu jādara, kad viņš izaugs liels. Līdz tam viņš pelna iztiku spēlējot. Papildus bērnu grāmatu rakstīšanai viņš strādā kā režisors, scenārists, aktieris, kaskadieris, skolotājs un ierakstu kompānijas direktors.

Eliass ir uzsācis un vada trīsgadīgu cirka vidusskolu un viena gada pilna laika kaskadieru apmācību. Tāpat viņš ir izcīnījis sudraba medaļu Pasaules čempionātā mākslinieciskajā paukošanā Lielbritānijai un ir Britu Paukošanas akadēmijas goda biedrs.

http://www.rabensjogren.se/forfattare/168527-elias-vahlund