Robina Lafevera. Teodosija un Ēģiptes maģija. Meitenes-arheoloģes brīnumainie piedzīvojumi

Ieskats autora biogrāfijā un daiļradē.

https://eksmo.ru/series/detsk-teodosiya-i-magiya-egipta-volshebnye-priklyucheniya-devochki-arkheologa-ITD1214/ 

Teodosija un Ēģiptes sirds. Theodosia and the Serpents of Chaoc

 Mani sauc Teodosija Elizabete Trokmontone, un es esmu 11 gadus veca. Mana mamma un tētis ir ēģiptologi un strādā Leģendu un senlietu muzejā Londonā. Visu savu dzīvi esmu pavadījusi šajā muzejā, un zinu katru tā kaktiņu, ar aizvērtām acīm varu atrast jebkuru sarkofāgu, mūmiju ... Lai gan, godīgi sakot, labāk tos nemeklēt. Man ir īpaša maģiska dāvana - es redzu lāstus, kas ierakstīti ar neredzamiem hieroglifiem uz senajiem artefaktiem. Un mana māte lielos daudzumos muzejā atnes šos artefaktus. Tāpēc mans uzdevums ir ne tikai pareizi sakārtot visdažādākos niekus muzeja krātuvē esošajos plauktos, bet arī pretoties spēcīgiem tumšajiem spēkiem. Atzīsti, vienpadsmit gadus vecai meitenei tas nav viegls uzdevums, vai ne?

 Kad leģendārais amulets - Ēģiptes Sirds - nokļuva muzejā, Teodosijai klājās grūti. Galu galā šis amulets, kas atrodams vienā no senajiem kapiem, satur lielu ļaunumu un melno maģiju, kas būtu pietiekama, lai noslaucītu Lielbritānijas impēriju no zemes virsmas! Teodosijai būs jāizmanto visas savas zināšanas, prasmes un atjautība, lai palīdzētu novērst haosu, kas var iznīcināt ne tikai visu valsti, bet arī mainīt ierasto laika ritumu ...

https://eksmo.ru/book/teodosiya-i-serdtse-egipta-ITD261308/

Teodosija un Ozirisa zizlis. Theodosia and the Staff of Osiris

 No leģendu un senlietu muzeja pazuda desmitiem mūmiju, un aizdomas krita uz Teodosijas tēvu. Tagad meitenei būs jāpalīdz tēvam izkļūt no sarežģītas situācijas. Tikmēr noslēpumainas un bīstamas organizācijas locekļi Haosa čūskas nesēž saliktām rokām! Ko viņi domā par šo laiku? Kāds artefakts viņiem būs vajadzīgs, lai īstenotu savus ļaunos plānus? Teodosija atkal ir spiesta glābt pasauli un pat cīnīties ar garlaicīgām guvernantēm. Tiesa, Teodosija uzskata, ka viņai palīgā nāks draugs un sabiedrotais Vils Stikijs. Bet vai tā ir? Izskatās, ka viņam ir savi noslēpumi ...

https://eksmo.ru/book/teodosiya-i-zhezl-osirisa-ITD297060/

Teodosija un smaragda derības plāksne. Theodosia and the Eyes of Horus

 Teodosija no savas pieredzes bija pārliecināta, ka melnās maģijas atklāšana ir grūts un bīstams bizness. Kad viņas draugs Vils Stikijs (Sticky Will) aizvilka Teo uz faķīra Ovi Bubu uzstāšanos, meitene ātri saprata, ka šis mākslinieks zina par maģiju daudz vairāk, nekā viņš vēlas parādīt auditorijai. Tikmēr Teodosijas brālis Henrijs, kurš bija ieradies pavasara brīvdienās, atkal parādās Leģendu un senlietu muzejā un negaidīti atklāj artefaktu, kuru gadsimtiem ilgi medījuši visu valstu alķīmiķi. Drīz vien aizdomīgais faķīrs melnā apmetnī mēģinās iegūt artefaktu savās rokās...

https://eksmo.ru/book/teodosiya-i-izumrudnaya-skrizhal-ITD238194/

Teodosija un pēdējais faraons. Theodisia and the Last Pharaoh

 Teodosija, sava kaķa Izīdas pavadībā, dodas uz Ēģipti, lai atgrieztu savā vietā Smaragda tāfeli, kurā ir ierakstītas atslēgas dažiem pasaules sargātākajiem noslēpumiem. Bet drīz viss sāk iet greizi, ne tā, kā plānots, it īpaši pēc Teodosijas kaunā drauga negaidītas pazušanas... pēdējā faraona uz zemes!

https://eksmo.ru/book/teodosiya-i-posledniy-faraon-ITD309735/

Par autori. Robin LaFevers

Robina Lafevera ir mūsdienu amerikāņu rakstniece, fantāzijas grāmatu autore bērniem un pusaudžiem. Dzimusi Losandželosā.

Pēc Robinas Lafeveras teiktā, viņa uzaugusi, lasot Tomasa Bulfinča pasakas, mītus un leģendas un 19. gadsimta dzeju, tāpēc kļuvusi par īstu romantiķi. Robina ir vairāku grāmatu sēriju autore, starp kurām populārākās ir "Theodosia" ("Teodosija un Ozirisa zizlis", "Teodosija un pēdējais faraons"), "Viņa uzticīgais slepkava" ("Nežēlīgā žēlsirdība", "Dark Triumph"), cikls par Natanielu Fludu (Nataniels Fluds un Baziliska midzenis, Nataniels Fluds un Pūķa dārgumi un citi).

Pēc Robinas Lafeveras teiktā, viņa ienīst iepirkšanos un dod priekšroku lasīšanai visu dienu. Dažreiz viņa izlasa 3-4 grāmatas uzreiz - atbilstoši savam noskaņojumam. Viņa mīl vēsturi, tāpēc savās grāmatās bieži pievēršas vēsturiskām tēmām. Trakākais rakstnieces dzīves posms ir lēciens ar izpletni, un Robina to vairs nekad negrasās atkārtot. Tomēr viņa ļoti mīl nirt ar akvalangu: tas ir tāpat kā ienirt fantāzijas pasaulē. Robina ir no tiem pieaugušajiem, kuri joprojām tic maģijai, kas atspoguļojas viņas daiļradē un fantastiskajos darbos.

Pašlaik Robina Lafevera kopā ar vīru un diviem bērniem dzīvo Dienvidkalifornijā un turpina savu radošo darbību.

https://eksmo.ru/authors/lafever-robin-ITD20773/

Intervija.

https://www.publishersweekly.com/pw/by-topic/childrens/childrens-authors/article/64545-q-a-with-robin-lafevers.html

Darbi. (Netulkoju.)

Standalone

The Falconmaster (2003)

Werewolf Rising (2006)

Wild Daughters of Ares (Anticipated, 2020) - On Hold

His Fair Assassin series

The series, published under the name Robin LaFevers, received a nomination for the 2015 Mythopoeic Fantasy Award for Children's Literature. It takes place in Brittany (now part of France) during the late 15th century. The first three books are considered the "His Fair Assassin" trilogy; the final two books are considered the "Courting Darkness Duology."

Grave Mercy (2012) Boston: Houghton Mifflin.

Dark Triumph (2013) Boston: Houghton Mifflin.

Mortal Heart (2014) Boston; New York: Houghton Mifflin Harcourt.

Courting Darkness (2019) Boston: Houghton Mifflin Harcourt.

Igniting Darkness (2020) Houghton Mifflin Harcourt.

Lowthar's Blade series

A fantasy series for young readers published under the name R. L. LaFevers.

The Forging of the Blade (2004)

The Secrets of Grim Wood (2005)

The True Blade of Power (2005)

Nathaniel Fludd, Beastologist series

This series for young readers appeared under the name R.L. LaFevers. Kelly Murphy illustrated the series. It follows the adventures of Nathaniel (Nate) Fludd as he travels the world in search of mythical beasts.

Flight of the Phoenix (2009)

The Basilisk's Lair (2010)

The Wyverns' Treasure (2010)

The Unicorn's Tale (2011)

TBD (anticipated post-2020, on hold)

Theodosia

In this middle grade children's series, published as R. L. LaFevers, taking place in Edwardian London and Egypt, Theodosia has Egyptology-themed adventures as she protects the world from curses found on ancient artifacts recovered by her parents.

Theodosia and the Serpents of Chaos (2007)

Theodosia and the Staff of Osiris (2008)

Theodosia and the Eyes of Horus (2010)

Theodosia and the Last Pharaoh (2011)

Theodosia and the Flame of Sekhmet (anticipated post-2020, on hold)

https://en.wikipedia.org/wiki/Robin_LaFevers

Joko Tanaka, ilustrācijas oriģinālai Teodosijas sērijai.

http://yoko-tanaka.com/

Kellijas Mērfijas ilustrācijas. Ilustrējusi arī Lefeveras Nathaniel Fludd, Beastologist.

https://www.kelmurphy.com/

Teodosijas sērija. Krievu izdevuma vāki - Poļina Jakovļeva.

https://illustrators.ru/users/id3443