Roberts Makamons. Vilka stunda

Apraksts par autoru un viņa daiļradi

Agrāk krievu zēns Mihails Gallatinovs, tagad britu spiegs Maikls Gallatīns, veic slepenu britu izlūkošanas misiju. Viņam jāiemācās viss par nacistu operāciju ar nosaukumu „Dzelzs dūre”. Viņa piedzīvojumus pavadīs briesmas un viņa pastāvīgas medības. Bet vilks dzīvo viņa ķermenī, kurā viņš var pārveidoties pēc vēlēšanās, vienlaikus saglabājot cilvēka prātu... Pirmais darbs no cikla.

https://fantlab.ru/work38299

Nakts putna balss

Speaks the Nightbird

1699 gads. Jauno atraitni Reičelu Hovartu aizturēja Fauntrojalas apmetnē ar aizdomām par to, ka viņa ir ragana. Tiesnesis Vudvords un viņa jaunais palīgs Metjū Korbets ierodas ciemā, lai veiktu galīgo spriedumu. Tiesnesim gandrīz nav šaubu par atbildētāja vainu, bet Metjū saprot, ka šajā lietā noteikti ir kaut kas nepareizs. Un pa to laiku apriņķī notiek kaut kas velnišķīgs: sējumi pūst, cilvēki mirst, draudīgas vīzijas vajā iedzīvotājus, un mežos trako briesmīgs briesmonis, kuru sauc par Vienaci ...

https://fantlab.ru/work38303

Tas bija pirmais romāns no cikla

Metjū Korbeta piedzīvojumu romānu sērija. Darbība notiek XVIII gadsimtā Ziemeļamerikas kolonijās. Metjū, patversmes bārenis, dabiski ir apveltīts ar analītisku prātu, aizraušanos ar lasīšanu un neizdzēšamu zinātkāri. Tas viss viņu noved pie to cilvēku loka, kuri aizstāv likumu. Sākot no tiesneša kancelejas, Korbeta kungs aug kā cilvēks, tā kā profesionālis. Pēc neilga laika viņš pats sāk izmeklēt sarežģītas un noslēpumainas lietas.

https://fantlab.ru/work76412

Ārpus cikla darbi.

Viņi alkst. They Thirst. Citi nosaukumi: Losandželosas vampīri, Tumsas princis

Viņš nāca no tumšo laikmetu dziļumiem - mūžīgi jauns, mūžīgi nežēlīgs, ar mūžīgām slāpēm pēc asinīm un spēka.

Viņš sevi sauc par meistaru, viņš apdomīgi un bezjūtīgi valda Tumsas radību leģionus.

Viņš nezina, kas ir žēlastība, bet labi zina, ko vēlas - pārvērst mūsdienu Losandželosu par dzīvo mirušo valstību, vampīriem, kurus cilvēku dvēseles dzer kopā ar cilvēka asinīm.

Viņš ir arvien tuvāk, un viņa spēks pieaug ...

https://fantlab.ru/work38294

Kodējs. Stinger Cits nosaukums: Nāves nesējs

Romāns, 1988. gads

Maza, provinciālā pilsēta Inferno. Cilvēki, no kuriem daži sapņo to pamest, bet citi saprot, ka šajā dzīvē viņiem nav pie kā pieķerties un vietas citur nav. Pusaudži, kuru galvenais sapnis ir strādāt pie vietējā narkotiku tirgotāja, un vienīgā izklaide ir cīnīties ar citu bandu. Katram ir savas mazās problēmas, kuras drīz aizmirsīs. Paliek viena liela lieta - IZDZĪVOT. Viņu pilsētā atlido noslēpumains mednieks, lai atrastu kādu, kuru viņš dēvē par “glabātāju”. Un tad sākās ...

https://fantlab.ru/work38298

Par autoru.

Roberts Riks Makamons (аn. Robert Rick MacCammon, dz. 1952. gada 17. jūlijā, Birmingēmā, Alabamā, ASV) — amerikāņu, šausmu žanra rakstnieks.

Personīgā dzīve

Viņa vecāki ir Džeks, mūziķis, un Barbara Bundy McCammon. Pēc vecāku šķiršanās Makkamons dzīvoja pie saviem vecvecākiem Birmingemā. Viņš saņēma B.A. žurnālistikā no Alabamas universitātes 1974. gadā. Makkamons dzīvo Birmingemā. Viņam ir meita Skye no savas bijušās sievas Sally Sanders.

Karjera

Makkamons ir publicējis vairākas godalgotas grāmatas, tostarp Mine 1990. gadā un Boy's Life 1991. gadā. Pēc Gone South publicēšanas Makkamons izvēlējās pamest savu izdevēju. Pēc sadursmes ar redaktoru pie jauna izdevēja viņa vēsturiskā fantastikas romāna “Speaks the Nightbird” virzienā viņš aizgāja no rakstīšanas. Pēc ilga pārtraukuma, kas notika pēc izdevējdarbības nozares reorganizācijas un Makkamona personīgās depresijas un dvēseles meklēšanas, viņš atgriezās izdevējdarbības pasaulē ar Speaks the Nightbird - pirmo grāmatu Metjū Korbeta sērijā. Izdevēji Weekly to sauca par "compulsively readable yarn," un sacīja: "Makkamona lojālie fani atradīs viņa atjaunošanas iemeslu, lai priecātos." Kopš 2002. gada ir izdotas trīspadsmit jaunas grāmatas, ieskaitot septiņas, līdz šim, Metjū Korbeta sērijā.

1985. gadā Makkamona stāsts "Nightcrawlers" tika pielāgots filmas The Twilight Zone (1985) epizodē.

Tāpat kā Dīns Kūncs, Makkamons kādu laiku atteicās pārpublicēt savus pirmos romānus (līdz un ieskaitot Thirst), jo, nepatikā pret grāmatām, viņš nejuta, ka tie atbilstu viņa vēlāko darbu standartiem. Viņš rakstīja, ka, viņaprāt, viņam ir atļauts iemācīties rakstīt publiski, tāpēc nolēma savus iepriekšējos darbus oficiāli pārtraukt drukāt. Tomēr Bāls, Betānijas grēks, Nakts laiva un Viņu slāpes nesen tika atkārtoti izlaisti Subterranean Press kā ierobežota izdevuma romāni. 2013. gada intervijā Makkamons atzina, ka daži lasītāji vēlētos, lai viņam būtu pilns viņa darbu kolekcija, un sacīja, ka, “pārlasot grāmatas, es uzskatu, ka tās nav tik slikti uzrakstītas, kā es atceros, ka tās ir.” Visi ir izlaisti arī kā e-grāmatas un audiogrāmatas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_R._McCammon

Biogrāfija krieviski.

Roberts Riks Makkamons (Robert Rick McCammon) - “ģēnijs no Alabamas”, viens no populārākajiem noslēpumu un šausmu romānu autoriem.

Jau pirmā grāmata “Bāls” (1978), kas piesaistīja uzmanību, bija starp vislabāk pārdotajiem autoriem, bet kļuva patiesi slavena pēc romāna “Viņi alkst” (1981). “Baal” tika pārdots 300 000 eksemplāru apjomā, kas pēc Amerikas standartiem ir ļoti labs sākums iesācēju autoram. Otrs uzrakstītais romāns bija “Nakts kuģis”, bet izdeva kā otro romānu “Nemirstības grēks” (“Nakts kuģis” Avon pieņēma publicēšanai, bet izdevējs dzirdēja, ka tiek veidota filma par nacistiem ar līdzīgu sižetu, un atlika šī romāna publicēšanu), un Makkamons, kurš jau bija noslēdzis līgumu ar izdevēju, steidzami uzrakstīja vēl vienu romānu). Pēc “Viņi alkst” Makkamonu sāka uzskatīt par “izcilo” autoru - tas ir, autoru, kura grāmatas ir nolemtas izdevīgai pārdošanai.

Nākamais romāns “Neredzamais ceļš”, visvairāk “popsīgākais”, morālākais no visiem viņa darbiem palīdzēja autoram gūt atzinību no konservatīvākajām literārajām aprindām; tā vāks atradās izdevniecības katalogos, un viņš bija starp tām grāmatām, kuras lasīšanai rekomendēja Literārās ģildes Grāmatu klubs.

“Ešeru liktenis”, gotiskais romāns ar šausmu elementiem, sākotnēji tika izbrāķēts no izdevēja puses, un tas jau vairāk nekā gadu guļ uz plaukta. (Šis romāns, bez šaubām, ir labāks par visiem iepriekšējiem - tāds bieži ir patiešām labu grāmatu liktenis.) Tad tas faktiski tika izdots tikai tā iemesla dēļ, ka labi pārdotais autors Makkumons nebija sarakstījis jaunu grāmatu vairākus gadus.

Pēc “Svona dziesmu” izdošanas Makkamons kādu laiku kļuva par populārāko šausmu rakstnieku. Šis romāns ilga 4 nedēļas New York Times bestselleru sarakstā, un pirmais izdevums tika pārdots gandrīz miljona eksemplāru apjomā (un līdz šim tādi ir bijuši pavisam četri). Nākamais romāns “Kodējs” arī pirmajā izdevumā tika pārdots apmēram miljona gabalu apjomā. Romāns “Vilka stunda” guva līdzīgus panākumus.

Romāns "Zēna dzīve", autobiogrāfiska fantāzija, papildus komerciāliem panākumiem, saņēma arī literāras balvas.

Pēc romāna “Ceļā uz dienvidiem” Makkamonam bija klusuma periods, lai viņš būtu pilnas slodzes tēvs. 2002. gadā Makkamons atgriezās literatūrā ar jauno romānu “Nakts putna balss”, kas nākamajā gadā atnesa Dienvidaustrumu SF sasniegumu balvas autoram (ko piešķir NF, “Fantasy” un “Šausmas” autoriem, kuri dzimuši vai dzīvo Amerikas Savienoto Valstu dienvidaustrumos). 2007. gadā tika izdots  The Voice turpinājums, kurā tika aprakstīti iepriekšējā romāna galvenā varoņa Metjū Korbeta turpmāki piedzīvojumi.

https://fantlab.ru/autor862

Mājaslapa.

https://www.robertmccammon.com/