Roberts Džeksons Bennets. Dievišķās pilsētas

Autora daiļrades apskats

Cikls "The Divine Cities"

Lielais karš izbeidza kontinenta un dievību varu. Tagad kontinents atrodas drupās, gandrīz visas Dievības tika nogalinātas, pārējās pazuda ilgi pirms kara sākšanās, un kontinenta iedzīvotāji veģetē nabadzībā .. Kādreiz tikai neliela Saipuras kolonija ir pārvērtusies par lielvalsti un kontinentā valda visaugstāk. Kungi un vergi tika mainīti vietām. Bet vai vēsture neiet pa spirāli? Vai lepnums neiznīcinās Saipuru, jo tāpat kā tā savulaik nogalināja kontinenta iedzīvotājus ...

https://fantlab.ru/work643815

Kāpņu pilsēta. City of Stairs

Kādreiz dievības valdīja kontinentā un līdz ar to arī visā pasaulē, Saipura bija tikai apspiesta kolonija, kurā nebija dievišķās žēlastības. Bet, ja brīnumu nebija, saipurieši gāja pa tehnoloģisko attīstības ceļu un rezultātā ne tikai gāza kontinentālo varu, bet arī nogalināja gandrīz visas Dievības, iegremdējot kontinentu haosā. Viss dievību radītais ir pazudis, pilsētas guļ drupās, vietējiem iedzīvotājiem ir aizliegts pētīt savu vēsturi un veikt reliģiskus rituālus. Kad Saipuras vēsturnieks, kurš pētīja vietējās leģendas, mīklainos apstākļos mirst Kontinenta galvaspilsētā Mirgradā, Šara Tivani ierodas pilsētā. Oficiāli viņa ir tikai parasta kultūras vēstniece, bet patiesībā viena no pieredzējušākajām spiegiem Saipurā. Viņas uzdevums ir atrast slepkavu, taču drīz viņa saprot, ka šajā gadījumā likme ir lielāka nekā jebkad agrāk, ka Mirgradā viss nav tā, kā šķiet. Šeit ir reāli monstri, valda sazvērestības, jūs pat nevarat ticēt savējiem, un šķiet, ka informācija par Dievību nāvi ir stipri pārspīlēta.

https://fantlab.ru/work608096

Asmeņu pilsēta. City of Blades

Vurtjastānas pilsēta, kas kādreiz bija nāves, kara un iznīcības dievietes mājvieta, tagad praktiski ir sagrauta. Ģenerāli Turīnu Mulāgešu, kurš ir aizgājis pensijā, atsauc un nosūta uz šo drausmīgo vietu, lai meklētu Saipuras slepeno aģentu, kurš pazuda misijā. Kara pilsēta ir pilna ar neskaitāmām briesmām. Mulagešu ne tikai vajā pašas pagātnes kauju spoki, bet drīz viņai uzdos jautājumu: kas notika aizsaulē ar visām dvēselēm, kad pazuda Dievi? Vai mirušie mierīgi guļ nāves zemē? Vai arī viņi kaut ko plāno?

https://fantlab.ru/work643816

Brīnumu pilsēta. City of Miracles

Atriebība. Sigruds je Harkvaldsons ļoti labi atriebjas. Varbūt tas ir vienīgais, kas viņam labi sanāk.

Tāpēc, uzzinājis par veca drauga un sabiedrotā, bijušā premjerministra Šara Komaida slepkavību, viņam nav šaubu, ko darīt. Neviens mirstīgais nevar viņu atturēt no taisnīguma soda pret Šara slepkavām.

Tomēr prasmīgi vajājot savu upuri, Sigruds sāk baidīties, ka viņš ir iesaistījies milzīgā cīņā. Lai atklātu patiesību par Šara nāvi, viņam būs jāpaņem ieroči slepenā, gadu desmitiem ilgā karā, jāsaskaras ar dusmīgu jaunu dievību un jāatklāj Mirgradas, brīnumu pilsētas, pēdējie noslēpumi. Un, pats sliktākais, saskaras ar patiesību par savu sasodīto dzīvi.

https://fantlab.ru/work853421

Par autoru.

Roberts Džeksons Benets, dzimis 1984. gadā Batonrūžā, Luiziānā. Viņš studēja Teksasas universitātē un apmetās Ostinā, Teksasā.

Viņa debija kā autoram bija romāns Mr Shivers (2010). Viņš turpināja rakstīt The Company Man (2011), The Troupe (2012) un American Citur (2013).

Piektais Beneta romāns “Kāpņu pilsēta” (2014) bija pirmais no fantāzijas triloģijas “Dievišķās pilsētas”, kam sekoja "Asmeņu pilsēta" (2016) un "Brīnumu pilsēta" (2017). "Dievišķās pilsētas" 2018. gadā Hugo balva nominēja kā labāko sēriju, bet tā zaudēja Loisas Makmasteres Budžoldas "Piecu dievu pasaulei".

2018. gada augustā Bennets publicēja Foundryside, savas jaunās sērijas The Founders Trilogy pirmo daļu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Jackson_Bennett

Vilka midzenis par autoru. Roberts Džeksons Benets “Kāpņu pilsēta”

https://vilkamidzenis.wordpress.com/2016/06/17/roberts-dzeksons-benets-kapnu-pilseta/

Cita recenzija. Citāts no grāmatas:

“Dievības varbūt arī ir radījušas daudzas elles .., bet .. tās visas nobāl to priekšā, kuras mēs sev radām paši.”

http://spigana.spektore.lv/2016/06/10/kapnu-pilseta-roberts-dzeksons-benets/

"Jānis Roze". Kāpņu pilsēta

DŽEKSONS BENETS ROBERTS

Slepkavības izmeklētājiem Bulikovā ir jābūt piesardzīgiem, jo šeit mainīga ir visa pasaule. Kad tās bijusī kolonija Saipūra sacēlās un nogalināja Bulikovas dievus, dažādie realitātes slāņi te saplūda kopā; tagad pilsētas kāpnes ved tukšumā, sānieliņas ir kļuvušas par neredzamiem vārtiem uz pagātni, bet noziedznieki izzūd tukšā gaisā.

Šajā salauztajā pilsētā ierodas Šara Tivani. Oficiāli pelēcīgā trīsdesmitgadniece ir zema ranga diplomāte, kuru atsūtījuši saipūri - Bulikovas jaunie saimnieki un apspiedēji. Neoficiāli viņa ir viena no pasaules prasmīgākajām spiedzēm, kurai uzdots notvert slepkavu. Taču darba gaitā viņa sāk apjaust, ka šajā briesmīgajā zemē valdījušo dievu vārdi turpina atbalsoties - un Bulikovas nežēlīgās kundzības laiks draud atgriezties.

Atmosfērisks un intriģējošs romāns par mirušiem dieviem, apslēptu vēsturi un noslēpumainu, mainīgu pilsētu, kura autors, Roberts Džeksons Benets, ir viens no atzītākajiem jaunajiem amerikāņu fantastikas rakstniekiem.

No angļu valodas tulkojis Vilis Kasims.

https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/dailliteratura/tulkota-dailliteratura/fantastika-fantazijas-romani/kapnu-pilseta.html