Roberts Brindza. Tumsa krīt

“Divas komēdijas lappuses padara mani kaprīzu un aizkaitināmu, pēc detektīvstāsta esmu dzīvespriecīgs, pozitīvs,” saka Roberts Brindza, britu rakstnieks un atzīts asa sižeta trillera meistars.

Par autoru.

Prozaiķis dzimis 1979. gadā Lielbritānijas pilsētā Lovestoftā. Autors atgādina, kā tēvs saviem bērniem stāstīja savus, oriģinālos stāstus. Tieši viņi pamudināja zēnu uz literatūru: no bērnības viņš sacerēja stāstus un sapņoja kļūt par rakstnieku. Vecāki pamanīja jaunā vīrieša tieksmi uz radošumu un ieteica viņam saistīt savu dzīvi ar teātri. Tāpēc autore absolvēja Gildfordas aktiermākslas skolu Londonā un pēc tam sāka rakstīt scenārijus, iestudēt lugas un tās spēlēt. Rakstnieks daudz ceļoja, dzīvoja Amerikā un Kanādā, līdz satika savu nākamo vīru un pārcēlās pie viņa uz Slovākiju.

Ceļš uz rakstīšanu.

Brindza 2010. gadā publicēja savu debijas romānu „Koko Pinčarda ne tik slepenie e-pasta ziņojumi". Pirmo pildspalvas mēģinājumu kritiķi nepamanīja, lai gan tas labi tika pārdots vietnē Amazon. Autors grasījās beigt rakstīt, bet vīrs pierunāja viņu izmēģināt spēkus citā žanrā. Tā radās "Meitene ledū". Dažu dienu laikā detektīvromāns iekļuva “The Wall Street Journal” un “USA Today” bestselleru sarakstos un nodrošināja prozaiķim starptautisku atzinību. Stāsts stāsta par nežēlīgām slepkavībām Londonā, kuras izmeklēt uzņemas sieviete detektīve. Grāmata ir pārdota vairāk nekā miljons eksemplāru. Iedvesmojoties no panākumiem, autors turpināja strādāt un radīja romānu sēriju par detektīvi Ēriku Fosteri. Šodien sērija "Detektīve Ērika Fostere" sastāv no šādām daļām:

«Meitene ledū»;

«Nakts mednieks»;

«Tumšie ūdeņi»;

«Pēdējā elpa»;

«Aukstās asinis»;

«Nāvējošie noslēpumi».

Ir vērts atzīmēt, ka romānists nolēma iegūt otro izglītību - kriminologu. Šīs zināšanas viņam palīdzēs detalizēti izstrādāt sižetu, novērst neprecizitātes. Tagad Roberta Brindzas radošajā krājkasītē ir vairāk nekā ducis grāmatu. Viņa darbi ir pārdoti trīs miljonos eksemplāru un ir tulkoti divdesmit deviņās valodās. Papildus detektīviem un trilleriem autors strādā pie romantisku komēdiju stāstu sērijas.

Bibliogrāfija

Detektīve Ērika Fostere

1. Meitene ledū

2. Nakts mednieks

3. Tumšie ūdeņi

4. Pēdējā elpa

5. Aukstās asinis

6. Nāvējošie noslēpumi

Keita Māršala

Tumsa krīt

Melnās smiltis

Deviņas Gobas

Dzīve ir skaista!

No tevis bēgu pie tevis

Mājaslapa.

https://robertbryndza.com/

Deviņas gobas

Jūsu priekšā ir populārā britu rakstnieka Roberta Brindzas pirmais romāns psiholoģisko detektīvtrilleru ciklā "Keita Māršala".

1995. gadā Keita Māršala no Nine Elms apgabala pieķēra pazīstamu maniaku ar iesauku Kanibāls. Tomēr tas, kam vajadzēja būt jaunā un daudzsološā Londonas policijas detektīva triumfam, izvērtās par murgu.

Keitas karjera beidzās ar skandālu, kas ne tikai sagrāva viņas reputāciju, bet arī būtiski traumēja sievietes psihi. Pēc piecpadsmit gadiem pagātnes rēgi viņu joprojām vajā. Un drīz vien tiek paziņots par vecu ienaidnieku, kurš ir ieguvis jaunu veidolu: trakais Kanibāla cienītājs nolēma sekot viņa pēdās.

Keitai, tagad jau universitātes pasniedzējai, nāksies likt lietā visas savas spožās izmeklētājas prasmes un ar pētnieka asistenta Tristana Hārpera palīdzību stāties uz kopētāja pēdām. Ja tas izdosies, Keitu gaida ilgi gaidīta atriebība, taču likme ir pārāk augsta: detektīvs Māršals savulaik bija piektais neveiksmīgais (no slepkavas puses) upuris Deviņu gobu kanibāla sarakstā, un atdarinātājs vēlas pabeigt sava elka darbu...

Grāmatas apraksts

Keita Māršala bija Londonas policijas uzlecošā zvaigzne – jauna un apņēmīga viņa burtiski iekļuva visbīstamāko slepkavu prātos. Taču viņas uzvaru virkne drīz vien pārvērtās par murgu. Kad Keita tika iesaistīta bēdīgi slavenā sērijveida slepkavas ar iesauku Deviņu gobu kanibāls, lietai, pat viņas medību instinkti un izcilās profilētāja prasmes viņai nepalīdzēja tikt uz maniaka pēdām. Un tad viņš viņu atrada...

Tagad, piecpadsmit gadus pēc liktenīgajiem notikumiem, Keita dzīvo klusu dzīvi mazā pilsētiņā piekrastē un pasniedz vietējā universitātē. Tomēr pagātnes rēgi viņu panāk arī šeit: Deviņu gobu kanibālam ir kopētājs, un viņš ne pie kā apstāsies, lai pabeigtu sava elka darbu.

Katei atkal būs jācīnās ar maniaku, jo kanibāla upuru sarakstā viņas vārds bija minēts pēdējais.

Tumšās smiltis.

Melno smilšu ūdenskrātuve atrodas tikai pāris jūdžu attālumā no Keitas Māršalas mājām. Viņa vienmēr ir mīlējusi šo vietu - skaistu dabu, klusumu un mierīgu ūdens virsmu. Lai gan šajā ūdenstilpē ir kaut kas baiss - viņi saka, ka zem tās joprojām atrodas applūdušā ciemata paliekas. Bet pat dedzīgākie ūdenslīdēji nepeld līdz dibenam.

Šai dienai vajadzēja būt lieliskai atpūtai Keitai un viņas sešpadsmitgadīgajam dēlam. Taču viss nogāja greizi, kad viņi Melno smilšu ūdeņos atklāja jauna vīrieša līķi.

Policija ir pārliecināta, ka viņa nāve ir tikai nelaimes gadījums. Taču Keita par to stipri šaubās. Pirmkārt, bojāgājušais bija pieredzējis peldētājs. Un, otrkārt, viņa ķermeņa ievainojumi nepavisam nav līdzīgi negadījuma rezultātā. Ir pamats uzskatīt, ka notikusi slepkavība. Turklāt drīz vien izrādās, ka šī ir tālu no pirmās līdzīgas nāves uz vecās ūdenskrātuves. Ko īsti slēpj tā netveramais dziļums?

Grāmatas apraksts

Melno smilšu ūdenskrātuvē atrasts jauna vīrieša līķis. Varas iestādes to nekavējoties atzīst par tikai negadījumu, taču Keita Māršala un viņas palīgs Tristans Hārpers ir pārliecināti par pretējo. Ko nelaiķis nakts vidū darīja dīķī? Viņš bija lielisks peldētājs, kā viņš varēja noslīkt? Ar katru soli izmeklēšana atklāj arvien vairāk tumšu noslēpumu.

Ko darīt, ja tā ir vesela asiņainu slepkavību sērija, kas notiek gadu desmitiem? Noslēpumains slepkava slēpjas miglā, zog upurus kā spoks. Viņš klusē. Nežēlīgs. Neatstāj pēdas.

Kad tiek nolaupīta cita sieviete, Keita un Tristans saprot, ka viņiem ir atlikušas tikai dienas, lai viņu glābtu.

Tumsa krīt.

Keitas Māršalas detektīvu aģentūra kļūst arvien populārāka, kad viņa un viņas partneris Tristans tiek nolīgti izmeklēt noziegumu, kas pastrādāts pirms vairāk nekā desmit gadiem. Divpadsmit gadus iepriekš apņēmīga jauna žurnāliste Džoanna Dankana atklāja politisku skandālu, kam bija nopietnas sekas. Bet pati žurnāliste pazuda bez vēsts, neatstādama aiz sevis nekādas pēdas.

Kad Keita un Tristans iepazīstas ar lietas materiāliem, viņi atklāj divu jaunu vīriešu vārdus, kuri arī tobrīd pazuda. Pamazām viņi pēta viņu dzīves pēdējās dienas un saprot, ka Džoanna, iespējams, ir uzgājusi kaut ko daudz draudīgāku, nekā kāds sākotnēji domāja: sērijveida slepkavas identitāti, kas medīja cilvēkus tajā laikā, kas bija visneaizsargātākie sabiedrībā.

No interneta plašumiem vākts materiāls.