Rīgas centrā kinoteātrī "Citadele" filmas laikā nošauj vīrieti.

19.februāris 2011

Bez faktiem, pilnīgi nesaprotams notikums.
Īsts murgs.

Sestdienas, 19. februāra, vakarā kinoteātrī "Citadele" filmas "Melnais gulbis" laikā nošauts vīrietis. „Seansa beigās zālē pēkšņi atskanēja šāvieni. Joprojām esmu šokā un man dreb rokas,” portālam kasjauns.lv stāsta aculieciniece Daiga.

„Tuvojās noslēgumam trillera „Melnais gulbis” seanss, kad pēkšņi zālē atskanēja pistoles šāvieni. Uz grīdas nogāzās kāds vīrietis un cilvēki panikā pameta zāli,” pa tālruni no notikuma vietas portālam kasjauns.lv ziņoja aculieciniece Daiga.

Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava sarunā ar portālu kasjauns.lv apstiprināja, ka kinoteātra „Citadele” teritorijā ir sašauts vīrietis, kurš no gūtajiem ievainojumiem ir miris. „Pēc sākotnējās informācijas, pāris vīriešu starpā ir izcēlies konflikts, kas ir pāraudzis ieroča pielietošanā. Notikuma aculiecinieki tūlīt izsaukuši policiju. Vīrietis ar ieroci ir aizturēts un šobrīd atrodas policijas iecirknī, kur notiek apstākļu skaidrošana,” pastāstīja Pildava.

 

 

„Joprojām esmu šokā un man dreb rokas. Tas ko šovakar redzēju parasti notiek filmās, bet te manā acu priekšā. Nespēju vēl to visu aptvert,” sarunā ar kasjauns.lv saka aculieciniece.

Daiga ar drebošu balsi satraukti atsauc atmiņā pēkšņo traģēdiju: „Tā kā bija pirmā brīvdiena, kopā ar draugiem biju aizgājusi uz šī brīža kases grāvēju „Melnais gulbis”. Filma jau gāja uz beigām un sāka rādīt titrus. Vēl sēdēju ar draugiem un lasīju aktieru, režisoru un producentu vārdus, kas veidojuši filmu, kad zālē atskanēja aptuveni trīs pistoles šāvieni. Pāris rindas pirms manas sēdvietas zemē nogāzās vīrietis. Savukārt viņam pretī stāvēja kāds vīrietis, kurš biksēs iebāza pistoli un izņēma no kabatas telefonu. Zālē bija sastindzis klusums, ne mazākās skaņas.

Vīrietis ar pistoli pats bija sazvanījis „ātros” un teica, ka vajadzīga palīdzība, jo ir sašauts cilvēks. Kāds cits blakussēdētājs pa to laiku šāvēju nogāza gar zemi un salieca viņa rokas aiz muguras.

Apgāztais vīrietis sāka mazliet pretoties, bet viņam neizdevās atbrīvoties, jo atsteidzās apsardze un atņēma vīrietim ieroci un uzlika rokudzelžus. Apkārtējie runāja, ka tā ir Glock pistole.

Man ir neliela pieredze medicīnā, tāpēc devos palīgā sašautajam vīrietim. Mēģinājām saprast, kur trāpījušas lodes. Viena lode bija ietriekusies tieši krūškurvī un izgājusi cauri mugurai, jo asinis tecēja no muguras. Pa to laiku sašauto vīrieti kāds sāka elpināt. Taustīju vīrietim pulsu un mēģināju viņam salikt zem galvas jakas, lai viņa galva atrastos augstāk un viņš neaizrītos ar asinīm. Taču pagāja minūte, kad sajutu, ka vīrietim apstājies pulss un viņš vairs neelpo, iepliķēju viņu pa seju, runājos ar sašauto vīrieti, lai viņš turās un elpo, kad klāt bija arī „ātrie”.

Sašautais vīrietis nebija uz filmu atnācis viens, viņam bija līdzi arī meita, kura zvanīja saviem tuviniekiem un stāstīja, ka tētis ir sašauts. Cietušais bija gados jauns vīrietis, bet šāvējs bija gados vecāks cilvēks. Šausmas, kā kaut kas tāds varēja notikt? Man joprojām dreb rokas, esmu šoka stāvoklī, kā tagad, lai atgūstas no tām briesmām, kas notika acu priekšā," atzīst aculieciniece.

Saistībā ar notikušo "Kino Citadele" sestdienas vakarā atcelti filmas "Melnais gulbis" seansi.

Oriģinālu lasiet šeit