Rebeka Roanhorsa. Zibens taka

Apraksts par autori un viņas daiļradi

Lielāko pasaules daļu pārklāja Lielais Ūdens, bet Dineta, navaho rezervācija, ir atdzīvojas. Dievi un monstri ir atgriezušies Navaho zemēs. Maggie Hosky ir monstru slepkava, kas apveltīta ar asinskāra klana spēku. Pazudušās meitenes meklējumos viņa kļūst par mazas pilsētiņas iedzīvotāju pēdējo cerību. Bet briesmona medības viņai atklāj kaut ko daudz briesmīgāku. Megija negribīgi piesaista raganu ārsta Kai Arvizo atbalstu, un viņi kopā devās ceļojumā, lai atšķetinātu seno leģendu cēloņus, apmainītos ar labvēlībām ar maldinātājiem un cīnītos ar tumšām burvībām. Kad Megija uzzinās patiesību, viņai nāksies stāties pretī savai pagātnei - ja viņa gribēs izdzīvot. Laipni lūdzam Sestajā pasaulē. Cikla "Sestā pasaule" 1. grāmata.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/1157093/top-rebekka-roanhors

Storm of Locusts. Siseņu vētra (?)

Kai and Caleb Goodacre have been kidnapped just as rumors of a cult sweeping across the reservation leads Maggie and Hastiin to investigate an outpost, and what they find there will challenge everything they’ve come to know in this action-packed sequel to Trail of Lightning. It’s been four weeks since the bloody showdown at Black Mesa, and Maggie Hoskie, Diné monster hunter, is trying to make the best of things. Only her latest bounty hunt has gone sideways, she’s lost her only friend, Kai Arviso, and she’s somehow found herself responsible for a girl with a strange clan power. Then the Goodacre twins show up at Maggie’s door with the news that Kai and the youngest Goodacre, Caleb, have fallen in with a mysterious cult, led by a figure out of Navajo legend called the White Locust. The Goodacres are convinced that Kai’s a true believer, but Maggie suspects there’s more to Kai’s new faith than meets the eye. She vows to track down the White Locust, then rescue Kai and make things right between them. Her search leads her beyond the Walls of Dinétah and straight into the horrors of the Big Water world outside. With the aid of a motley collection of allies, Maggie must battle body harvesters, newborn casino gods and, ultimately, the White Locust himself. But the cult leader is nothing like she suspected, and Kai might not need rescuing after all. When the full scope of the White Locust’s plans are revealed, Maggie’s burgeoning trust in her friends, and herself, will be pushed to the breaking point, and not everyone will survive. Tā paša cikla 2. grāmata.

[Diemžēl raksts man ir pārāk sarežģītā angļu valodā, netulkoju, jo sapratu, ka nespēšu - t. p.]

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1002945051-storm-of-locusts-rebekka-roanhors

Īsumā. "Siseņu vētra" ir Rebekas Roanhorsas ir "Sestās pasaules" sērijas otrais sējums. Romāns atspoguļo Maggie Hoskie stāstu aptuveni mēnesi pēc notikumu beigām "Zibens takā". Mēs sekojam Maggie un viņas draugiem meklējumos, lai atrastu figūru, kas pazīstama kā Baltais Sisenis, un glābjam viņas nolaupīto mīlestību Kai Arviso. (No Google)

Autore. Rebecca Roanhorse - arī Amerikas indiāņi raksta fantastiku.

https://www.livelib.ru/author/1157093-rebekka-roanhors

Rebeka Roanhorsa (dzimusi 1971. gadā) ir amerikāņu zinātniskās fantastikas un fantāzijas rakstniece no Ņumeksikas. Viņa ir uzrakstījusi īsus stāstus un zinātniskās fantastikas romānus ar Navaho varoņiem. Viņas darbs, cita starpā, saņēma Hugo un Nebula balvas.

Priekšvēsture un ģimene

Rebeka Roanhorse dzimusi Konvejā, Arkanzasā. Viņu uzaudzināja Fortvortā, Teksasā, kur viņa saka, ka 1970. un 1980. gados viņai bija grūti būt melnajai un vietējai; tādējādi viņa pievērsās lasīšanai un rakstīšanai, īpaši zinātniskajai fantastikai, kā sava veida aizbēgšanai. Viņa vairākus gadus dzīvoja Navaho tautā, sauc to par savām otrajām mājām un regulāri tur dodas, lai apciemotu ģimeni. Pašlaik viņa dzīvo Ņūmeksikā kopā ar savu vīru, kas ir Navaho cilts pārstāvis, viņu meitu un mopsi Lūciju.

Izglītība

Viņa ieguva B.A grādu reliģijas studijās Jēlas universitātē un M.A teoloģijas grādu Savienības teoloģiskajā seminārā. Viņai ir JD grāds Ņūmeksikas Universitātē.

Viņa ir piedalījusies Mūsu Tautas mākslas fonda balsis (the Voices of Our Nation Arts Foundation) seminārā.

Iepriekš viņa bija kalpojusi Navaho Augstākajā tiesā.

Balvas un nominācijas

2018. gadā Roanhorsa saņēma John W. Campbell balvu par labāko jauno rakstnieku. Viņas īsais stāsts “Welcome to Your Authentic Indian Experience” (Magazine Apex 2017) ieguva divas galvenās balvas: 2018. gada Hugo balvu par labāko īso stāstu un 2017. gada Nebula balvu par labāko īso stāstu. Stāsts arī nopelnīja viņas nominācijas 2018. gada Locus balvai par labāko īso stāstu, 2018. gada Teodora Sturgeona piemiņas balvai un 2018. gada Pasaules fantāzijas balvai par labāko īso stāstu.

2019. gada februārī Roanhorsas romāns “Zibens taka” tika nominēts 2018. gada Nebula balvai par labāko romānu. 2019. gada aprīlī tas tika nominēts arī 2019. gada Hugo balvai par labāko romānu. 2019. gada jūnijā “Trail of Lightning” ieguva 2019. gada Locus balvu par labāko pirmo romānu. “Zibens taka” tika nominēta arī 2019. gada Pasaules fantāzijas balvai par labāko romānu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rebecca_Roanhorse