Raimonds Feists un līdzautori.

Raimonds Eliass Feists, Raimonds E. Feists (Raymond E. Feist; dzimis 1945. gada 23. decembrī Losandželosā, Kalifornijā, ASV) ir amerikāņu zinātniskās fantastikas rakstnieks. Dzīvo Sandjego kopā ar sievu un bērniem.

Biogrāfija

Raimonds Gonsaless dzimis un audzis Kalifornijas dienvidos. Uzvārdu Feists viņš saņēmis no sava adoptētāja, kinorežisora ​​Fēliksa E. Feista. Ar izcilību absolvējis Kalifornijas Universitāti Sandjego, iegūstot bakalaura grādu komunikāciju inženierijā. 1982. gadā viņš debitēja literatūrā ar diloģiju “Burvis” (Magician) fantāzijas žanrā, kas kļuva par sākumu plašajai sērijai “Vārtu karš” (angļu valodā Riftwar, no ģeoloģiskā termina rift, tas ir, “plaisa” ) par Midēmijas pasauli. Romāna izdevums angļu valodā vien tika pārdots vairāk nekā miljons eksemplāru.

Viņa grāmatas ir tulkotas daudzās svešvalodās, un kopējā tirāža pārsniedza 15 miljonus eksemplāru.

Sērijas.

Vārtu karš – Raimonda pirmie un slavenākie darbi bija divas dilogijas par Midēmijas pasauli. Šo pasauli 70. gados izgudroja Feists lomu spēlēm ar saviem draugiem institūtā. Pirmajās divās grāmatās ir aprakstīti jauna vīrieša, vārdā Pags, piedzīvojumi, kuru sagūstīja citplanētieši no paralēlās Kelevānas pasaules un, kas kļuva par spēcīgu burvi. Nākamās divas grāmatas stāsta par viņa drauga prinča Arutas cīņu ar tumšo elfu vadoni.

Magician, 1982

Magician: Apprentice, 1982

Magician: Master, 1982

Silverthorn, 1985

Darkness at Sethanon, 1986; Krievijā izdoti ar citiem nosaukumiem.

Krondora – seriāla darbība risinās Krondoras pilsētā un turpina stāstu par cīņu pret slepkavu ģildi, ko sauc par „Nighthawks”. Jau pirms grāmatu izdošanas šis stāsts tika izstāstīts lomu spēlēs “Betrayal at Krondor” un “Return to Krondor”.

Nodevība Krondorā un Atgriešanās Krondorā.

Krondor: the Betrayal, 1998

Krondor: the Assassins, 1999

Krondor: Tear of the Gods, 2000

Krondora dēli ir sērija, kas stāsta par brāļiem Boriku, Erlandu un Nikolasu, iepriekšējo grāmatu galvenā varoņa prinča Arutas bērniem.

Prince of the Blood, 1989

The King’s Buccaneer, 1991

„Impērijas triloģija”

„Impērijas triloģija”, Ž. Vurca – līdzautore. Triloģija, kuras darbība norisinās Kelevānā un stāsta par Vārtu karu no citas perspektīvas. Galvenā varone ir Māra no Tsurani tautas, pēc visu viņas klana vīriešu nāves Vārtu karā viņa bija spiesta pārņemt varu īpašumā savās rokās un iekrita intrigu virpulī. Ievērībai: tulkojums krieviski bija sadalīts vairāk sējumos.

Daughter of the Empire, 1987

Servant of the Empire, 1990

Mistress of the Empire, 1992

Vārtu kara leģendas – seriāls stāsta par dažādiem notikumiem Vārtu kara laikā. Kopā rakstīts

Honoured Enemy, 2001

Murder in LaMut, 2002

Jimmy the Hand, 2003

Čūsku karš

Shadow of a Dark Queen, 1994

Rise of a Merchant Prince, 1995

Rage of a Demon King, 1997

Shards of a Broken Crown, 1998

Ēnu konklāvs (Ēnu midzenis)

Talon of the Silver Hawk, 2002

King of Foxes, 2003

Exile’s Return, 2004

Darkwar Saga

Flight of the Nighthawks (2005)

Into a Dark Realm (2006)

Wrath of a Mad God (2008)

Demonwar Saga

Rides a Dread Legion (2009)

At The Gates of Darkness (2010)

https://en.wikipedia.org/wiki/Raymond_E._Feist

Feista darbi.

https://www.ubuy.lv/lv/brand/raymond-e-feist

Vietne.

https://www.crydee.com/

Dženeta Inglisa “Dženija” Vurca.

Janet Inglis "Janny" Wurts (dzimusi 1953. gada 10. decembrī) ir amerikāņu fantāzijas romānu rakstniece un ilustratore. Viņa ir sarakstījusi vairākus atsevišķus romānus un sērijas, tostarp "Gaismas un ēnu karus", "Uguns cikla triloģiju" un starptautiski visvairāk pārdoto triloģiju "Empire", kur viņa bija līdzautore ar Raimondu E. Feistu. Viņas īso stāstu kolekcija “That Way Lies Camelot” tika nominēta Britu fantāzijas balvai 1995. gadā. Viņa bieži ilustrē savas grāmatas un par saviem mākslas darbiem ir saņēmusi Česlija balvas.

Biogrāfija

Dženija Vurca ir dzimusi Bran Mawr, Pensilvānijā. Astoņdesmitajos gados viņa strādāja par ilustratori lomu spēļu piedevām “Mayfair Games”.

Vurca ir sarakstījusi daudzus romānus (20 no 2021. gada). Viņas fantāzijas debija “Sorcerer's Legacy” (1982) ir aprakstīta kā politisks trilleris; tajā ir sievietes galvenā varone un galma intriga. Līdzīgi elementi ir iekļauti “Empire” triloģijā, kas sarakstīta sadarbībā ar Raimondu E. Feistu. “Impērijas” darbība norisinās neeiropeiskā kultūrā, kas ir salīdzināma ar feodālo Japānu un Bizantijas impēriju. Vurca ir rakstījusi arī zinātnisko fantāziju: viņas triloģijā “Uguns cikls” maģija sajaucas ar zinātnisko fantastiku. Viņas pašreizējā sērija “Gaismas un ēnu kari” ir 11 sējumu episkā fantāzija ar sižetu, kas aptver vairākas tūkstošgades un planētas.

Vurcas godalgotās gleznas ir pamats, ka viņu saista ne tikai rakstīšana, bet arī iztēles mākslas darbi izstādēs, tostarp NASA 25. gadadienai veltītajā piemiņas izstādē; Kosmosa māksla Haidena planetārijā Ņujorkā; un divi fantāzijas mākslas eksponāti gan Delavēras mākslas muzejā, gan Kantonas mākslas muzejā.

Vurca bija goda viesis 1996. gada Pasaules šausmu konvencijā un 2004. gada Pasaules fantāzijas konferencē. Viņa dzīvo Floridā kopā ar savu vīru, mākslinieku Donu Maicu (Don Maitz).

https://en.wikipedia.org/wiki/Janny_Wurts

Darbi.

https://www.fantasticfiction.com/w/janny-wurts/

Wars of Light and Shadow. Gaismas un ēnu kari.

https://www.fantasticfiction.com/w/janny-wurts/wars-of-light-and-shadow/

Viljams R. Forstčens.

William R. Forstchen (dzimis 1950. gada 11. oktobrī) ir amerikāņu vēsturnieks un autors. Vēstures profesors un mācībspēks Montreat College Monrītā, Ziemeļkarolīnā, viņš ieguva doktora grādu Purdue Universitātē.

Viņš ir publicējis daudzus populārus romānus un zinātniskus darbus par militāro un alternatīvo vēsturi, trillerus ar spekulatīviem notikumiem. Viņa trīs alternatīvie romāni par Pilsoņu karu tika sarakstīti kopā ar politiķi Ņūtu Gingrihu; divās piedalījās arī rakstnieks Alberts S. Hansers. Viņš un abi pārējie vīri ir uzrakstījuši arī trīs romānus par ģenerāli Džordžu Vašingtonu Amerikas Neatkarības kara laikā.

https://en.wikipedia.org/wiki/William_R._Forstchen

Džoels Rozenbergs.

Joel Rosenberg (1954. gada 1. maijs–2011. gada 2. jūnijs) bija kanādiešu amerikāņu zinātniskās fantastikas un fantāzijas autors, kurš vislabāk pazīstams ar savu ilggadējo sēriju Liesmas sargi. Rozenbergs bija arī ieroču tiesību aktīvists. Viņš ir Miami Herald reportieres Kerolas Rozenbergas vecākais brālis.

Rakstnieka karjera

Rozenbergs sāka publicēties 1978. gadā ar publikāciju laikrakstā The New York Times, kurā atbalstīja kodolenerģiju. Viņa stāsti tika publicēti “Isaac Asimov's Science Fiction Magazine”, “Amazing Science Fiction” un “TSR's Dragon”. Viņa romāni ir publicēti “Roc”, “Avon”, “Berkley”, “Tor” un “Baen Books”.

https://en.wikipedia.org/wiki/Joel_Rosenberg_(science_fiction_author)

Stīvens Maikls Stērlings.

Stephen Michael Stirling (dzimis 1953. gada 30. septembrī) ir kanādiešu izcelsmes amerikāņu zinātniskās fantastikas un fantāzijas autors, dzimis Francijā. Stērlings ir plaši pazīstams ar savu alternatīvo vēstures romānu sēriju “Draka” un vēlākajām ceļojumu laikā/alternatīvās vēstures “Nantucket” sērijām un “Emberverse” sērijām.

https://en.wikipedia.org/wiki/S._M._Stirling

Impērijas triloģija.

“The Empire Trilogy” ir amerikāņu rakstnieku Reimonda E. Feista un Dženija Vurcas politisko fantāzijas romānu sadarbības triloģija, kuras darbība norisinās Kelevānas izdomātajā pasaulē. Tā ir otrā triloģija Feista “The Riftwar Cycle”.

Romāni

Triloģija izseko stāstam par Māras no Akomas nākšanu pie varas no klostera noviciāta līdz ietekmīgākajai sievietei Kelevānā. Šīs trīs grāmatas ir līdzīgas Feista oriģinālajai “Riftwar Saga”, un tajās ir daži krustojoši varoņi, galvenokārt no “Magician” (1982). Mārai ir grūti vadīt savu ģimeni pēc tam, kad viņas tēvs un brālis tiek nogalināti slazdā, ko izliek Minvanabi, viena no spēcīgākajām ģimenēm impērijā un ilgstošie Akomas ienaidnieki. Māra ātri iemācās prasmīgi spēlēt Padomes spēli un izaicina savas pasaules saistošās tradīcijas.

Impērijas meita (1987)

Kelevānas pasaulē Mārai no Akomas jāvada savi sekotāji cauri šausmām un briesmām, vienlaikus izdzīvojot nežēlīgajā Padomes spēlē. Mārai ir jāplāno, jāgroza tradīcijas, jāizvairās no slepkavības mēģinājumiem un jāiemaina sava sirds pret varu, lai glābtu Acomu no iznīcināšanas.

Impērijas kalps (1990)

Māra no Akomas tagad ir kļuvusi par ekspertu Padomes spēlē, izmantojot asiņainu politisko manevru. Nopirkusi Midēmijas karagūstekņu grupu, viņa atklāj, ka viens no viņiem, Kevins no Zunas, ir dižciltīgs cilvēks, kurš atklāj sevi kā lielu vērtību Padomes spēlē.

Impērijas saimniece (1992)

Pēc nākšanas pie varas Mārai no Akomas jāsastopas ar slepkavu brālības spēku, konkurējošo māju spiegiem un Asamblejas varenību, kas viņu uzskata par draudu savai varai.

https://en.wikipedia.org/wiki/Empire_Trilogy