Raičelas Mīdas Vampīru akadēmija

Richelle MeadVispārējās vampirofilijas iespaidā dažādas vampīru sāgas aug kā sēnes pēc lietus un lūk - vēl viena autore, kas ražo pupulārus bestsellerus par šo tēmu.
Izmantoti materiāli no Vikipēdijas un citiem avotiem.
Autores mājas lapa:

www.richellemead.com


Saits krievu valodā, kas veltīts šīm radībām literatūrā un kino:

vampirs-love.ru


 

 


Reičela Mīda (Richelle Mead) ir dzimusi 1976. gada 12. novembrī, Mičiganā un tagad ir amerikāņu fantāzijas bestselleru autore.  Pašlaik autorei ir trīs populāras grāmatu sērijas: “Džordžīna Kinkaida”, “Vampīru akadēmija” un “Tumšais gulbis”. Visas viņas grāmatas ir iznākušas arī ārvalstīs un praktiski visu pasaule daļu valstīs. Arī krievu valodā.
Autore tagad dzīvo Sietlas priekšpilsētā Kirklendā, Vašingtonā. Viņa ir ieguvusi grādus trīs nozarēs: Mičiganas universitātes bakalaure, Rietumu Mičiganas universitātes meistare reliģijas zinībās un apmācību meistare Vašingtonas universitātē, pēdējais grāds atļāva viņai sākt darbu kā sociālo zinību un angļu valodas skolotājai tagadējā dzīves vietā. Brīvajā laikā viņa rakstīja savu pirmo romānu Succubus Blues par Džordžīni Kinkaidu, kas ir sukubs un strādā vietējā grāmatu veikalā. Pametusi darbu, Mīda pilnīgi nododas rakstīšanai un viens pēc otra top viņas nākošie romāni. Tie top tik veikli, ka ik pēc katriem trim mēnešiem iznāk jauna grāmata. Protams, ka tās nav tik garas kā – kaut vai Roulingai.
Līdz šim iznākušās un anonsētās grāmatas sērijās:
Georgina Kincaid
1.    Succubus Blues (2007.)
2.    Succubus on Top (2008.) (nosaukums AK: HYPERLINK "http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Succubus_Nights&action=edit&redlink=1" Succubus Nights)
3.    Succubus Dreams (2008.)
4.    Succubus Heat (2009.)
5.    Succubus Shadows (2010.)
6.    Succubus Revealed (Septembris 2011.)
Dark Swan
1.    Storm Born (2008.)
2.    Thorn Queen (2009.)
3.    Iron Crowned (Iznākšot 2011. gada sākumā)

Vampire Academy

  1.  Vampire Academy (2007.)
  2. Frostbite (2008.)
  3. Shadow Kiss (2008.)
  4. Blood Promise (2009.)
  5. Spirit Bound (2010.)
  6. Last Sacrifice (izziņota 2010. gada decembrī, arī pēdējā sērijas grāmata)

“Vampīru akadēmija” ir sešu pārdabiski romantisku bestselleru romānu sērija, kas domāta vecāka vecuma jauniešiem un stāsta par Rozmariju (Rozu) Hetaveju, septiņpadsmit gadus vecu dampīru meiteni, kas tiek apmācīta, lai kļūtu par miesassardzi viņas Moroi labākajai draudzenei Vasilisai (Lizai) Dragomirai. Mācoties, kā pieveikt Strigoi (nemirstīgos un ļaunos vampīrus), viņai sākas aizliegts romāns ar skaisto pasniedzēju Dmitriju Beļikovu, tajā pat laikā viņa saglabā ciešas saites ar Lizu.
Kur nu vēl trakāk, bet fani lasa, naktis neguļot...

P.S. Dampīrs Balkānu folklorā ir bērns, kas piedzimis parastai sievietei no tēva – vampīra.