Rafals Kosiks. Rožukronis

Rafals Kosiks (dzimis 1971. gada 8. oktobrī Varšavā, Polijā) ir poļu zinātniskās fantastikas rakstnieks. Viņš ir publicējis vienpadsmit romānus.

2012. gada 28. septembrī Polijā tika izlaista filma poļu valodā, kas balstīta uz seriālu "Fēlikss, Nets un Nika" ar nosaukumu "Fēlikss, Nets un Nika, un Teorētiski iespējamā katastrofa".

Viņa 2008. gada romāns "Hameleons" saņēma Januša A. Zajdela balvu un Ježija Žulavska balvu. 2018. gadā viņš saņēma Januša A. Zajdeļa balvu par romānu "Rožukronis".

Bibliogrāfija. Oriģinālā.

Mars (2003)

Vertical (2006)

Kameleon (2008)

Felix Net and Nika and the Gang of Invisible People (2004)

Felix Net and Nika and the Theoretically Possible Catastrophe (2005)

Felix, Net i Nika and Palace of dreams (2006)

Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności (2007)

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek (2008)

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia (2009)

Felix, Net i Nika and Third cousin (2009)

Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn (2011)

Felix, Net i Nika and Zero world (2011)

Felix, Net i Nika and Zero world 2. Alternauts (2012)

Felix, Net i Nika and extra-curricular stories (2013)

Felix, Net i Nika and Secret of Czerwona Hańcza (2013)

Felix, Net i Nika and curse of McKillian's house (2014)

Felix, Net i Nika and (un)safe adolescence (2015)

Różaniec (2017)

Felix, Net i Nika and the End of the world as we know it (2018)

https://en.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Kosik

Rožukronis

Rafala Kosika "Rožukronis" ir futūristisks Varšavas redzējums, kas mainīs jūsu uztveri par gaidāmo nākotni.

Skatoties dziļi nākotnē, mēs sastopamies ar apokaliptisku pasaules gala redzējumu. Bet ko darīt, kad pasaule joprojām pastāv, un papildus tam ir notikusi gigantiska tehnoloģiju attīstība? Ja tas notiek Polijā vai precīzāk Varšavā? Rafałs Kosiks "Różanie" piedāvā mums vēl nezināmas galvaspilsētas tēlu. Izvēlēta no g.A.l.a sistēmas atkarīga sabiedrība, kas dzīvo mākslīgā un ieprogrammētā vidē, kurā tiek kontrolēti pat laikapstākļi. Katra vienība tiek uzraudzīta, un vismazākā kustība, ko sistēma uzskata par nederīgu, var tikt likvidēta.

Rafala Kosika grāmatā aprakstītā Varšava ir vieta, kur funkcionē pilnīgi jauna valūta, īpaši vērtīga, ja kāds ir nūjotāja klients. Lai gan šajā profesijā ir daudz darbu, visvairāk pasūtījumu saņem Harpads, cilvēks, kurš kā neviens cits var izdomāt g.A.l.e. un nokļūt slepenajos bīstamības punktos. Pēdējie ir īpaši svarīgi, jo tie nosaka vērtības, kuru pārāk liels skaits nosaka, kurš gatavojas pazust. Harpads nevar sūdzēties par klientu trūkumu, taču tajā pašā laikā viņa darbs ir spēlēšanās ar likteni un turklāt uz likuma robežas. Drīz tas piesaistīs gangsterus, kuri viņam izteiks ultimātu: viņš vai nu sāks strādāt viņu labā un aizsargās savu meitu, vai arī tas radīs nāvējošus draudus viņam pašam.

Rafals Kosiks noteikti ir viens no pēdējo gadu populārākajiem veidotājiem zinātniskās fantastikas nodaļā. Par to liecina viņa balvas un atzinības, tostarp literārā balva Ježijs Žulavskis. Viņš debitēja 2001. gadā ar noveli "Przestodnie", kas parādījās "Nowa Fantastyka", viņa nākamie darbi bija romāni. Populārākais zinātniskās fantastikas seriāls jauniešiem "Feliks, Nets un Nika".

https://www.taniaksiazka.pl/rozaniec-rafal-kosik-p-905098.html

Par autoru raksts jau ir bijis. "Rafals Kosiks. Fēliks, Nets un Nika"

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/rafals-kosiks-feliks-nets-un-nika