Poters IV ir apgraizīts

(jāpiezīmē, ka visi še liekami tulkojumi tika veikti vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā -I.p.)

Pie viena tulkojums tapis gadus atpakaļ, tik tagad nonācis līdz LFFB mājaslapai.

Nākamās, ceturtās Harija Potera filmas Uguns biķera producents Deivids Heimans sarunā ar SCI FI Wire teica, ka filmas veidotāji režisora Maika Ņūela vadībā apcirpa virs 700 lapaspušu biezo grāmatu pēc šāda vienkārša principa: „Viss, kas tieši neattiecas uz Hariju un viņa ceļojumu [pa dzīvi], nav būtisks.” Agrāk, runājot par to filmēšanas starplaikā Līvsdenas studijā ārpus Londonas, Heimans piebilda: „Tas nenozīmē, ka tur nav mazāku sižeta blakuslīniju. Tās ir vēlamas. Bet tur ir noteiktas lietas, kurām mēs nevaram veltīt tik daudz laika kā grāmatā, materiāla īpašā veida dēļ.”

Viens piemērs: filmā nebūs sižeta blakuslīnijas par diviem mājas elfiem Vinkijai un Dobijam, kā arī elfu atbrīvošanai. „Tas ir Hermiones numurs,” Heimans teica. „Neteikšu, ka Hermione ir nesvarīga. Viņa ir vitāli nozīmīgs tēls. Taču jums ir jāizdara kaut kāda izvēle. ...Mēs ievietojam tēlus, kas perfekti nostrādā. ...Stāsts perfekti darbojas arī bez elfiem. Un mēs konsultējāmies ar Džo par to un viņa bija ar mieru.”

SCI FI Wire uzmeta acis arī filmēšanai savas pēdējās vizītes laikā, ieskaitot arī Vīzliju ģimenes pārsteidzoši ietilpīgajai teltij Kalambola pasaules kausa laikā. Jaunie uzņemšanas laukumi ietvēra telti, lielo kapsētu (kur filmas kulminācija notiks), trofeju telpu, pilnu ar sudraba šķīvjiem un dažāda izmēra biķeriem, ministrijas ložu Kalambola pasaules kausa stadionā un neīsta marmora pārbaudes kambara, kurā arī risinās zināmi notikumi. Kino ļaudis ir arī konstruējuši lielu tvertni, kuru apjož zaļš aizslietnis un kur Deniels Redklifs un citi aktieri spēlē zemūdens ainas, kas vēlāk tiks uzlabotas pēcprodukcijas posmā ar datoranimāciju. Vēl ir masīvā Pūķu arēna studijas ārpusē, kurā Harijs un citi Trejburvju turnīra pretendenti centīsies iegūt lidojošo briesmoņu olas.

Cūkkārpas lielā zāle, savukārt, ir izrotāta Ziemassvētku ballei, kurā norisināsies lielā deja filmas vidū. Katra virsma ir apsudrabota, gigantiskas lāstekas karājas no sijām un telpas galvgalī atrodas milzīga Ziemassvētku eglīte. Heimans arī paziņoja, ka grupa Trakās māsas (Weird Sisters) sastāvēs no dziedātāja Džārvisa Kokera (Jarvis Cocker) un rokgrupu Radiohead un Pulp dalībniekiem, kas dos filmai asākas izjūtas.

„Tas ir visai interesanti,” Heimans teica. „Tas ir labi. Tas noteikti ir pavisam cits pagrieziens visā Potera lietā.  Es domāju, ka cilvēkiem patiks, ka viņa pasaule ir kļuvusi lielāka. Es domāju, ka lielāki uzdevumi dos lielisku rezultātu. Arī bērni ir kļuvuši labāki aktieri. Patiešām, tā kā jūs redzēsiet daudz vairāk nianses viņu tēlojumā, nekā pirmajā un otrajā, un trešajā filmā.” Harija Potera un Uguns biķera pirmizrāde notiks novembrī.

http://www.scifi.com/scifiwire2005/index.php?category=0&id=30491