Pols Stjuarts, Kriss Ridels un viņu Malaszeme.

Pols Stjuarts (Paul Stewart, dzimis 1955. gada jūnijā) ir bērnu grāmatu rakstnieks, kas visvairāk pazīstams kā bestsellera "Malaszemes hronikas" autors. Daudzas viņa grāmatu sērijas ir ilustrējis Kriss Ridels (Chris Riddell). Pols dzīvo Britu piekrastes pilsētā Braitonā kopā ar savu sievu un bērniem.

Stjuarts piedzima Londonā, sākumā viņa ģimene dzīvoja Masvelhilā (Muswell Hill), Ziemeļlondonā, bet pēc tam pārcēlās uz Mordenu (Morden), Dienvidlondonā. Vismīļākais priekšmets skolā viņam bija angļu valoda, bet nīstākais - matemātika. Kad pols pabeidz skolu, viņš vēlas paceļot, tāpēc pavada vairākus mēnešus Grieķijā, kur strādā vairākus darbus, ieskaitot apelsīnu lasīšanu un vīnogu novākšanu, palīgdarbus voiesnīcās.

 

 

No 1974. līdz 1977. gadam Pols studē Lančesteras universitātē, galvenokārt angļu valodu, nedaudz - reliģiju. Pēc studijām viņš atkal paceļo un tad pārceļas uz Heidelbergu, Vācijā, kur no 1979. gada trīs gadus strādā par angļu valodas skolotāju, pie reizes studējot Heidelbergas universitātē vācu valodu. 1982. gadā viņš dodas uz Šrilanku, atkal strādāt par angļu valodas skolotāju, bet pēc gada atgriežas Apvienotajā Karalistē, turpinot skolotāja darbu līdz 1990. gadam, kad beidzot kļūst par profesionālu rakstnieku.

Pola Stjuarta pirmā publicētā grāmata ir "The Thought Domain" (1988.). Tai seko vesels bars citu bērniem un pusaudžiem domātu romānu grāmatu: parasti trilleru, šausmu vai ZF/fantāzijas žanros. Vienīgā pieaugušajiem domātā Pola Stjuarta grāmata "Trek" ir publicēta 1991. gadā.

Krisu Ridelu Pols Stjuarts pirmo reizi satiek 1993. gadā, izrādās, ka abiem bērni iet vienā skolā. Tā kā Kriss meklē kādu tekstu rakstītāju, kas gribētu, lai tie būtu ilustrēti, tad piedāvā savu zīmētāja prasmi.

Tā ir liktenīga tikšanās un Kriss vēlāk ilustrē daudzas Stjuarts grāmatas, turklāt abi aktīvi apspriež attēlojamos raksturus un visu pārējo, ka pilnīgi dabiski grāmatām uz vāka redzam abu vārdus.

Vesela rinda viņu grāmatu ir iznākušas latviešu, vēl vairāk - krievu valodā. Pazīstamākā - Malaszemes sērija sastāv no trīs triloģijām un ir vēl trīs grāmatas, tā teikt, par tēmu.

Lasot Malaszemi, rodas iespaids, ka kaut ko autori ir paņēmuši no Terija Pračeta, arī viņu pasaulē ir liela pilsēta, kurā plaukst dažāda ranga bandītisms, ir Akadēmija, kas paceļas pāri visam, bet kuras zinātnieki nodarbojas ar tikpat dīvainām lietām, ir zemes mala ar bezdibeni, tikai neviens īsti nezina, ko tas slēpj. Tajā pašā laikā, tā nav īpaši omulīga pasaule, jo nāves briesmas sagaida varoņus ik uz soļa.

«"Gaisa pirāti" — Tās ir grāmatas tiem, kas jau ir izlasījuši "Hariju Poteru" un meklē nākošo, ne mazāk interesanto pasauli.» («Publishers Weekly»)

«Grāmatas ir sarakstītas labākajās Tolkina tradīcijās, bet sapņi, kas pāriet realitātē un otrādi, atgādina mums Lūisu Kerolu... Vispār, ja jūs negribat, lai jūs sauc par magliem [vientiešiem], laiks atklāt priekš sevis jaunu sēriju.» («Russkij ˛urnal»)

Saites:

http://www.randomhouse.com/kids/edgechronicles/

http://www.stewartandriddell.co.uk/edge/

http://skypirates.ru/english/skypirates_eng.htm

http://www.stewartandriddell.co.uk/

Grāmatas latviešu valodā:

Viņpus Dziļā meža. Pirmā grāmata Pols Stjuarts, Kriss Ridels

Grāmatu sērija: Malaszemes hronikas

ISBN: 9984-36-182-9

Iesējuma tips: cietie vāki

Augstums x platums, cm: 22,5 x 15,5

Svars (g): 462

256 lpp.

Iegādāties

Cena veikalā Ls 2.00

Tumšo un ļoti noslēpumaino Dziļo mežu par savām mājām dēvē gan troļļi, slakteri, goblinpuiši, negantās alu dūkņas, gan vēl milzum daudz citu neparastu radījumu. Kā baltais zvirbulis viņu vidū ir Zarēns, kuram neapdomīgi gadījies noiet no takas…

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/katalogs/product.php?prod_id=2770&cat_id=Qi9K&sub_cat_id=Skw=&third_cat_id=&search=Malaszemes%20hronikas&search-in[]=3

Vētras dzinējs. Otrā grāmata Pols Stjuarts, Kriss Ridels

Grāmatu sērija: Malaszemes hronikas

ISBN: 9984-36-411-9

Iesējuma tips: cietie vāki

Augstums x platums, cm: 22 x 15

Svars (g): 600

360 lpp.

Cena veikalā Ls 2.00

„Tā ir lielā Vētra,” kapteinis ierēcās…”Mēs dodamies vajāt vētru!”

uz Vētras dzinēja klāja Zarēnu, kuram liktenis lēmis pievienoties debesu pirātiem, pārņem satraukums, iedomājoties par gaidāmajiem piedzīvojumiem. Viņu mērķis ir savākt vētrasfraksu – vērtīgu vielu, kas rodas Vētras centrā tajā brīdī, kad tā atbrīvo vislielāko lādiņu. Un vienīgi tāds kuģis kā Vētras dzinējs varētu uzdrīkstēties iekļūt Vētras iekšienē…

Zarēna agrākie piedzīvojumi – Malaszemes hroniku pirmajā grāmatā Viņpus dziļā meža.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/katalogs/product.php?prod_id=2806&cat_id=Qi9K&sub_cat_id=Skw=

Pusnakts pār Sanktafraksu. Trešā grāmata Pols Stjuarts, Kriss Ridels

Grāmatu sērija: Malaszemes hronikas

ISBN: 978-9984-40-605-3

Iesējuma tips: mīkstie vāki

Augstums x platums, cm: 22 x 14,5

Svars (g): 456

352 lpp.

Iegādāties

Cena veikalā Ls 6.98

Tālu no Malaszemes briest varena vētra. Tās ceļā atrodas Sanktafraksa – lieliska pilsēta, kas uzcelt uz lidojošas klints.

Tikai Zarēns – jauns debesu pirātu kapteinis, kas uzdrīkstējies šķērsot robežu, – zina par draudošajām briesmām. Taču bīstamais ceļojums iznīcina viņa debesu kuģi, aizsviež komandu tālu Dziļajā mežā un laupa Zarēnam atmiņu… Vai viņam izdosies uzvarēt vareno Vētru, savākt savu komandu un atgūt atmiņu?

Aizraujošajā, krāšņi ilustrētajā fantastikas sērijā „Malaszemes hronikas” sastopami daudzi neparasti tēli un interesanti notikumi.

„Pusnakts pār Sanktafraksu” ir trešā sērijas „Malaszemes hronikas” grāmata. Pirmā grāmata – „Viņpus Dziļā meža”, otrā – „Vētras dzinējs”.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/katalogs/product.php?prod_id=5209&cat_id=Qi9K&sub_cat_id=Skw=&third_cat_id=&search=Malaszemes%20hronikas&search-in[]=3

Gaisa pirātu sērijas apskats krievu, angļu, vācu un franču valodā:

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%8B_(%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3)

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Edge_Chronicles

http://de.wikipedia.org/wiki/Klippenland-Chroniken

http://fr.wikipedia.org/wiki/Chroniques_du_bout_du_monde

Citas grāmatas:

Pols Stjuarts, Kriss Ridels „Ferguss Kreins”

Ir iznākusi aizraujoša piedzīvojumu grāmata "Ferguss Kreins" ar lieliskām un asprātīgām ilustrācijām 8-10 gadīgiem lasītājiem

Ferguss Kreins ir deviņgadīgs zēns, kas ar savu māmiņu dzīvo mazā piekrastes pilsētā. Viņa tētis pirms vairākiem gadiem ir pazudis jūrā. Nekas īpašs pilsētā nenotiek, līdz piekrastē piestāj savāds kuģis – bezmaksas skola „Betija Žanna” ar visai dīvainu skolotāju pulciņu. Lai ietaupītu naudu, daži no pilsētniekiem, arī Kreina kundze, sūta tur savus bērnus, kaut arī stundas uz šī kuģa ir gaužām neparastas.

Pāris dienas uz kuģa, un Ferguss jau ir ierauts negaidītā piedzīvojumā - kādu vakaru Fergusa logā parādās noslēpumaina lidojoša kārba un tai seko spārnots, mehānisks zirdziņš, kas nes ielūgumu apciemot nekad neredzēto tēvoci.

Ferguss uzzina savas ģimenes vēsturi, tās lieliskos izgudrojumus un atklāj, ka viņa skolotāji nav gluži tie, par kuriem uzdodas... Vai Ferguss ar spārnotā zirdziņa palīdzību varēs izglābt savus draugus no Ugunssalas? Un ko vēl viņš tur atradīs... ?

http://www.zvaigzne.lv/lv/pusaudziem/aktualitates/article.php?id=27346

Pols Stjuarts, Kriss Ridels – Jezgas zeme

Kur vēl jūs atrastu trīs mēnešus pie debesīm, lidojošu ezeru un smaržīgu purvu, kurā mīt sārtās smirdcūkas un sprāgstošās gāzes vardes? Vietu, kas ir mājas burvim ar vienu vienīgu burvestību, milzim, kas daudz raud, un ļoti sarkastiskai papagailienei? Esi laipni lūgts Jezgas zemē! Vietā, kur jebkas var notikt – un kur parasti arī notiek.

Autori: Kriss Ridels, Pols Stjuarts

Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Sadaļa: Grāmatas bērniem un jaunatnei - Jauniešu literatūra

Cena: 2.00

ISBN: 9984-36-754-1

Formāts: 384 lpp., 22x15 cm, cietie vāki

Īsais links: http://tinyurl.com/yb6ssbe

http://www.jaunasgramatas.lv/pols-stjuarts-kriss-ridels-jezgas-zeme/