Pīters Hamiltons. Šodien britu ZF Nr.1.

Pīters Hamiltons (Peter F. Hamilton, dzimis 1960. gada 2. martā, Rutlendā) ir britu zinātniskās fantastikas autors, kas tiek uzskatīts pašlaik par pirmo numuru britu ZF, vairāk pazīstams ar savien darbiem kosmiskās operas apakšžanrā. Topošais rakstnieks nav daudz mācījies un arī augstskolu nav beidzis, tagad skaidrojot, ka toreiz viņam tas nelikās interesanti. Taču 27 gadu vecumā viņš aizrāvies ar rakstīšanu un 1988. gadā Pīters pārdod savu pirmo īso stāstu "Fear magazine". Viņš publicējas arī In Dreams and New Worlds antoloģijās, ir vairākas mazas publikācijas presē. Viņa pirmais romāns "Mindstar Rising" tiek publicēts 1993. gadā un kopš tā laika viņa publikācijas jau ir regulāras. Kad 2004. gadā iznāk viņa desmitais romāns, tad kopējais viņa darbu metiens jau sasniedz divus miljonus eksemplāru. 2008. gadā viņ

 

 

š joprojām dzīvo Rutlendvoteras (Rutland Water) tuvumā, kopā ar savu sievu Keitu, meitu Sofiju un dēlu Fēliksu.

Pītera F. Hamiltona rakstniecība atšķiras ar tīru, prozaisku stilu. Viņa kosmiskās operas var pazīt pēc tā, kā viņš veido savu varoņu dzīves - bieži ir trīs vai vairāk galveno varoņu, kuru dzīves ceļi sākas atrauti vienam no otra, bet tad tie krustojas. Galvenās tēmas viņa darbos ir: agri seksuāli nobrieduši pusaudži, politika, reliģija un bruņotas sadursmes.

Kritiķi bieži viņu min kopā ar tādiem Apvienotās Karalistes jaunās kosmiskās operas autoriem kā Alasters Reinolds (Alastair Reynolds), Stīvens Beksters (Stephen Baxter), Kens Makleods (Ken MacLeod) un citi.

Galvenās autora grāmatas ir:

Greg Mandel triloģija (1993–1995)

The Night's Dawn triloģija (1996–1999)

Fallen Dragon (2001)

Misspent Youth / Commonwealth sāga (2002–2005)

Void triloģija (2007–2010)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_F._Hamilton

 

Autora mājas lapa.

http://www.peterfhamilton.co.uk/