Petrs Gurskis. Ordeņa likums

Piotr Górski Krājums.

Šī pasaule ir uzcelta uz pa zemes cilvēku asinīm, sakautiem un pazemotiem, bet kuri joprojām lolo atriebības plānus. Šajā pasaulē pilsētvalstis auž sazvērestības viena pret otru, tajā dzīvo īsti pūķi, un pa ceļiem klīst briesmoņi un dzīvi klauni maskās no cilvēka ādas.

Šeit īsākais ceļš ved cauri tracinošajiem Dzīvajiem labirintiem, un pie noziedznieka var nonākt noslēpumains vīrietis baltā tērpā, kurš vēlas viņam piedot. Un nav nekā sliktāka par šo piedošanu. Galvu mednieks Kestels saņem pasūtījumu par zagli un slepkavu, kura reiz izbēga no šajās zemēs valdošā brutālā ordeņa. Kestelam viņa jāaizved uz Argolanas pilsētu, likumības centru, kur viņa arēnā cīnīsies ar saviem likumpārkāpējiem, apmierinot pūļa gaviles. Cietušais aizdomīgi ātri iekrīt lamatas tīklā, un drīz vien viņš saprot, ka ir iesaistīts sarežģītā biznesā. Tiesa, viņam pašam ir maz līdzības ar parastu cilvēku. Tomēr šajā stāstā katrs nav tāds, kā šķiet, un vienkāršs pasūtījums pārvēršas par noslēpumaina artefakta meklējumiem, kas var radikāli mainīt spēku līdzsvaru visā pasaulē. Vai arī nolemt to, kurš viņu atrod, liktenim, kas ir sliktāks par nāvi.

https://fantasy-worlds.org/lib/id32613/

Petrs Gurskis (Piotr Górski)

Petrs Gurskis (Piotr Górski) — poļu rakstnieks, kas strādā tumšās fantāzijas, postapokaliptikā un detektīva žanros.

Dzimis 1971. gada 7. septembrī Mazūrijas vojevodistē, Morongas pilsētā. Studējis Gdaņskas Universitātē ar grādu poļu filoloģijā. Viņa interese par literatūru, ne tikai par fantastisko, ir iedzimta – arī viņa vecāki ir polonisti.

Saskaņā ar Curriculum vitae no žurnāla Nowa Fantastyka (Nr. 11, 1992): “Absolvējis Gdaņskas Universitātes Filoloģijas fakultāti (Polistika, specializācija - izdevējdarbība). 1988.gadā saņēmis otro vietu Vispolijas literārajā konkursā "O laur XIII Muzy", 1990.gadā apbalvots ar goda rakstu laikraksta "Życie Warzawy" konkursā "Maturzysci'90", 1991.gadā saņēmis arī goda raksts dzejas konkursā "O laur Liścia Akantu". Žanrā debitējis ar stāstu "Gandrīz pasaka" ("Historia jak z bajki"), kas publicēts žurnāla "Fantazja" pašā pirmajā numurā (1991. gada 01. nr.)".

Līdz 1998. gadam viņš publicēja vēl vairākus postapokaliptiskus stāstus žurnālos Nowa Fantastyka un Fenix. Tomēr pēc tam rakstnieks atteicās no literārās darbības, strādājot bankā un pēc tam veicot uzņēmējdarbību.

2013. gadā Gurskis atsāka sadarbību ar New Science Fiction, žurnālā publicējot vēl vairākus stāstus. Tur viņš arī paziņoja par plāniem rakstīt romānu "Ordeņa likums" tumšās fantāzijas žanrā. Grāmata izdota poļu valodā 2019. gada februārī, bet krievu valodā – 2021. gada rudenī.

Papildus zinātniskajai fantastikai Gurskis raksta kriminālromānus par inspektoru Slavomīru Kruku, šo ciklu lasītāji uzņēma ļoti sirsnīgi.

https://fantasy-worlds.org/author/id6921/