Pēdējais kuģis. The Last Ship

Pilnīgi jauns seriāls šodien priecēs mūsu skatītāju. Stāsts par to, kā pandēmija nežēlīgi iznīcina cilvēci. Tikai divdesmit procentiem iedzīvotāju izdevās izdzīvot, taču arī viņu dzīvībai draud briesmas, jo zāles pret epidēmiju vēl nav atrastas. (Tālāk - sezonu apraksts.)

Šīs sērijas pamatā ir Viljama Brinklija tāda paša nosaukuma grāmata. Slavenais zinātniskās fantastikas rakstnieks jau sen sapņoja par savu darbu filmēšanu. Visbeidzot, viņam tas izdevās. Stāsts sākas tuvākajā nākotnē. Viss sākas no brīža, kad viena no karakuģiem apkalpe pēkšņi uzzina, ka visu pasauli ir piemeklējusi drausmīga nezināmā nāvējošā vīrusa epidēmija. Un, kamēr viņi atrodas jūrā, šis vīruss viņus neaiztiek, lai gan gandrīz astoņdesmit procenti iedzīvotāju jau ir galīgi slimi. Par laimi uz kuģa atradās viroloģe Reičela Skota, sievietei tika dots uzdevums izveidot vakcīnu pret nāvējošo vīrusu. Vienīgā problēma ir tā, ka nekas īsti nav zināms par vīrusu. Un tad uz kuģa bija tie, kuri nolēma, ka tieši viņus atstāja Dievs, lai pārņemtu varu savās rokās un pārvaldītu visu pasauli.

Kas to būtu domājis, ka apokalipse būs tik nežēlīga un briesmīga. Globālā pandēmija neatstāj nekādas iespējas dzīvot uz mūsu planētas. Cilvēki mirst viens pēc otra. Gāja bojā vairāk nekā deviņdesmit procenti pasaules iedzīvotāju. Vai vairs nav iespēju? Vai cilvēki vienkārši padosies? Ir tikai viena atbilde: nē! Sižets koncentrējas uz vientuļu iznīcinātāju, kura apkalpe nolemj glābt cilvēci no izmiršanas. Šīs sērijas galvenie varoņi ir drosmīgi un spēcīgi vīrieši un sievietes, kuri cenšas sazināties ar izdzīvojušajiem un atrast piemērotāku vietu eksistencei. Vai viņi spēs izdzīvot?

Notikumi attīstās pēc globālās pandēmijas, kuras dēļ mirst lielākā daļa pasaules iedzīvotāju. Tie, kas vēl ir dzīvi, ir inficēti un nolemti. Planētu gaida traģisks liktenis. Tikai ASV Jūras spēku iznīcinātāja "Nathan James" apkalpes locekļiem izdevās izdzīvot, un tas ir nedaudz vairāk nekā divi simti cilvēku, vīriešu un sieviešu. Šiem cilvēkiem tiek uzticēta nopietna atbildība - viņi ir cilvēcei pēdējā iespēja glābiņam. Bet vai iznīcinātāju komandas dalībnieki attaisnos viņu cerības un atradīs līdzekļus, kas var izbeigt epidēmiju?

Postapokaliptiskais stāsts "Pēdējais kuģis" atgriežas ar piekto sezonu. Sižets radies pēc  globālas katastrofas, kas iznīcināja astoņdesmit procentus pasaules iedzīvotāju. Uz lielā Amerikas Savienoto Valstu kuģa ir zinātnieki un izdzīvojušie, kuri joprojām cīnās par cilvēces glābšanu. Viņi ir pārliecināti, ka var atrast vīrusu un glābt tos, kas joprojām cīnās ar infekciju. Cilvēce ir uz izzušanas robežas, taču ne visi cenšas glābt dzīvību. Ārējie ienaidnieki turpina plānot un gūt labumu no šīs situācijas, kad iznīcinātājs vago okeānu ūdeņus, meklējot jaunas zāļu sastāvdaļas.

P. S. Vīruss uzrodas, kad kūst arktiskie ledi, bet inficētie gājputni to iznēsā pa pasauli. Zinātniecei uzdod slepenu misiju, atrast vīrusa avotu, lai iegūtu pamatdatus par to.

Režisori Maikls Ketlmans, Džeks Benders, Pols Holahans. ASV seriāls, 5 sezonas: 2014. - 2018. gadi.

Kino lapa. https://www.imdb.com/title/tt2402207/

Facebook lapa.

https://www.facebook.com/TheLastShipTNT/

Viki lapa.

https://the-last-ship.fandom.com/wiki/The_Last_Ship

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Last_Ship_(TV_series)