Pēc simts gadiem cilvēki pazudīšot no Zemes virsas.

LETA
Pirmdiena, 21. jūnijs (2010)

Austrāliešu zinātnieks Frenks Feners paziņojis, ka pēc simts gadiem cilvēce pilnībā nozudīs no Zemes virsas, vēsta «Vesti.ru».

Kā skaidro Feners, senās sabiedrības no mūsdienu globālās civilizācijas atšķīrās ar augstu stabilitāti. «Austrāliešu aborigēni pierādījuši, ka bez mūsdienu zinātnes sasniegumiem viņi spējuši izdzīvot 40-50 tūkstošus gadu. Taču mūsdienu sabiedrība savas ekonomiskās un sociālās aktivitātes dēļ nostādījusi «homo sapiens» uz izmiršanas robežas,» paziņoja Feners.

 

 Pēc viņa domām, visvairāk cilvēci apdraud neapturamais patēriņš, straujais iedzīvotāju skaita pieaugums un klimata izmaiņas. «Rūpnieciskā revolūcija un industrializācija radīja laikmetu, kas pēc savas iedarbības līdzinās ledus laikmeta periodam vai Zemes sadursmei ar lielu komētu,» uzsvēra zinātnieks.

Neraugoties uz bēdīgo prognozi, 95 gadus vecais Feners, kas ieguvis pasaules slavu, pateicoties savam darbam mikrobioloģijā, paziņojis, ka neuzskata par savu uzdevumu mainīt pasauli, kas turpina iet pa sava bioloģiskā kraha ceļu, neraugoties uz neskaitāmajiem brīdinājumiem.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/206832/0