Pazudušais no braucoša autobusa

Noslēpumi un fakti, 2020., Nr.5 (40)

ASV Vermontas štata pilsētiņā Beningtonā dzīvo apmēram 15 tūkstoši cilvēku, taču tajā slēpjas ne mazums līdz šim laikam neatminētu mīklu.

Visneparastākais no šiem notikumiem neapšaubāmi ir Džeimsa Edvarda Tedfotra pazušana. Vīrietis dzimis 1884.gada tā paša Vermontas štata pilsētiņā Fletčerā. 1940. gadā viņš dzīvoja Fletčerā ar savu jauno sievu Pērlu (Tedfortam bija 56 gadi, viņai tikai 28).

Sākoties Otrajam pasaules karam, Tedforts, neskatoties uz savu cienījamo vecumu, pieteicās armijā, un viņu pieņēma, bet karam beidzoties, viņš atgriezās Fletčerā un atklāja, ka viņa sieva nezin kur pazudusi. Māja, kuru viņi īrēja līdz Tedfota aiziešanai karā, bija pamesta, bet neviens kaimiņš par Pērlu neko nezināja vai nestāstīja.

Principā lielās gadu starpības dēļ nebūtu jābrīnās, ja Tedfota sieva, kamēr viņš tēloja varoni, būtu aizgājusi pie cita. Taču sievas pazušana izrādījās daudz mīklaināka.

Iztaujājis vietējos iedzīvotājus, Tedforts noskaidroja, ka visi redzējuši, ka Pērla gatavojusies doties uz pārtikas veikalu Amoco un devusies turp ar iepirkumu somu, taču neviens nav redzējis viņu atgriežamies mājās.

Palicis bez sievas un mājas, rezultātā Tedforts pēc ilgiem meklējumiem nolēma doties uz Beningtonas veterānu patversmi. Viņš uz turieni pārcēlās 1947.gadā. 1949.gada novembrī Tedforts brauca ciemos pie radiniekiem, tad devās atpakaļ uz patversmi. Taču, kad radinieki pēc dažām dienām 1.decembrī piezvanīja uz patversmi, izrādījās, ka Tedfotrs tajā nav atgriezies.

Kad sākās izmeklēšana, atklājās, ka Tedforts iekāpis autobusā, lai pēc 8 stundām ierastos veterānu patversmē, bet tajā dienā bija sniega vētra, visi ceļi aizputināti, un autobuss pa šoseju tik tikko kustējās. Maršruts vedis gar Nacionālo Zaļā kalna robežu, kas pats par sevi ir dīvaina vieta, kur mēdz pazust cilvēki.

Izņemot Tedfortu autobusā atradušies vēl 14 pasažieru un visi viņu bija labi iegaumējuši. Tedfortam kuplās bārdas un vareno ūsu dēļ bija visai zīmīga āriene. Pēc pasažieru teiktā, vīrietis visu ceļu savā sēdvietā gulējis. Kad autobuss iebraucis Bebingtonā, visi pasažieri, izņemot bārdaino večuku, izkāpuši. Kad autobusa vadītājs pārbaudījis salonu, viņš tajā nevienu nav atradis.

Pieturā izkāpušie pasažieri arī apliecināja, ka večuks no autobusa nav izkāpis. Turklāt daudzi atcerējās, ka iepriekšējā pieturā viņš vēl atradies autobusā un mierīgi gulējis. Iznāk, ka viņš no autobusa pazudis posmā starp priekšpēdējo pieturu un Beningtonu. Autobusam šajā posmā nebija nekādas neparedzētas pieturas.

Visas Tedfota mantas bija palikušas viņa sēdvietā, tai skaitā autobusa kustības saraksta brošūriņa. Rezultātā Džeimsu Edvardu Twdfortu neatrada ne dzīvu, ne mirušu.