Pats slavenākais britu fiziķis iesaka izvairīties no tikšanās ar citplanētiešiem

Citplanētieši eksistē, bet cilvēkiem būtu labāk ar viņiem netikties, uzskata slavenais britu astrofiziķis Stīvens Hokings. Jau daudzus gadus portretspie invalīdu krēsla piekaltais fiziķis izstāstīja par saviem pieņēmumiem attiecībā uz dzīvību ārpus mūsu planētas dokumentālajā televīzijas seriālā, kuru demonstrē populāri zinātniskais kanāls Discovery Chanel.

Jaunajā seriālā Hokings paziņoja, ka visdrīzāk citādas dzīvības formas eksistē daudzos visuma nostūros, bet citplanētieši, iespējams, var vienkārši izmantot zemi kā resursu krātuvi. Tas ir tā - garām ejot viņu iekarot un doties tālāk.

„Ja atlidos citu pasauļu iedzīvotāji, tad sekas var būt tādas pašas kā priekš indiāņiem, kad ieradās Kolumbs un atklāja Ameriku, tas ir ne pašas labākās”,- paziņojis zinātnieks.

Tādā veidā, tā vietā, lai censtos nodibināt kontaktus ārpus zemes,. mums tieši otrādi ir nepieciešams visiem spēkiem censties no tiem izvairīties, uzskata Hokings.

 

 

Jau daudzus gadus cilvēki sūta kosmosā bezpilotu aparātus ar cilvēku attēliem un diagrammu, kura norāda mūsu planētas koordinātes. Neskaitot to, kosmosā regulāri tiek nosūtīti radio signāli, ar cerību, ka mūs ievēros ārpus zemes civilizācijas.

Visumā ir vairāk nekā 100 miljardi dažādu galaktiku un katrā galaktikā atrodas simtiem miljonu zvaigžņu.

Tāpēc ir pilnībā saprātīgi uzskatīt, ka zeme nav vienīgā planēta, uz kuras pastāv dzīvība, uzskata zinātnieks.

„Spriežot pēc manām matemātikas zināšanām - vieni skaitļi vien liek aizdomāties par to, ka citplanētieši eksistē. Reālā problēma ir apslēpta tajā, lai noskaidrotu, kā viņi izskatās”, - ir atzīmējis zinātnieks.

Seriālā veidotāji ir parādījuši vairākas citu planētu iedzīvotāju izskata variācijas, sākot ar divgalvainiem zālēdājiem līdz lidojošiem, dzelteniem, ķirzakām līdzīgiem plēsējiem.

Tomēr Hokings uzskata, ka lielākā daļa visuma iedzīvotāju ir līdzīgi mikrobiem.