Patriks Ness. Mākoņos pazudusī

Ieskats autora daiļradē un biogrāfijā.

Patrick Ness.  The Crane Wife

Stāsts ir tikpat sens kā pasaule, nelaimīgs jaunietis izglāba brīnymainu dzērvi. Putns pārvērtās par skaistu meiteni un kļuva par viņa sievu. Šis stāsts ir pārnests uz mūsu dienām. Džordžs ir amerikānis, kurš dzīvo un strādā Londonā. Viņam ir četrdesmit astoņi gadi, viņam ir savs mazais bizness, viņš ir šķīries un nelaimīgs daudz vairāk, nekā varēja iedomāties. Džordžs vienā naktī izglābj ievainotu dzērvi. Nākamajā dienā viņš dodas uz darbu, satiek satriecoši skaistu sievieti un uzreiz iemīlas. Gudrs, romantisks, talantīgs stāsts, ko stāstījis viens no izcilākajiem mūsdienu Anglijas rakstniekiem.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1001727005-ischeznuvshaya-v-oblakah-patrik-ness

Par autoru.

Dzimis 1971. gada 1. janvārī, Aleksandrijā, Virdžīnijas štatā, ASV.

Patriks Ness ir angļu rakstnieks, žurnālists un skolotājs. Dzimis Belvuāras forta militārajā bāzē, kas atrodas netālu no Aleksandrijas, Virdžīnijas štatā, ierindas apmācības seržanta ģimenē. Bet pēc dažiem mēnešiem viņa ģimene pārcēlās uz Havaju salām, kur Patriks pavadīja pirmos sešus dzīves gadus. Nākamos desmit gadus Patriks pavadīja Vašingtonas štatā un pēc tam pārcēlās uz Losandželosu, kur Dienvidkalifornijas universitātē studēja angļu literatūru. Pēc studijām Patriks strādāja par telefona kompānijas tehnisko rakstnieku. 1997. gadā viņš publicēja savu pirmo stāstu žurnālā "Genre", un 1999. gadā, strādājot pie sava pirmā romāna, viņš pārcēlās uz Londonu. Patriks laiku pa laikam māca literārās prasmes Oksfordā, raksta kritiskus rakstus un strādā pie savām grāmatām. Viņš ir strādājis ar tādām publikācijām kā The Daily Telegraph, The TLS, The Sunday Telegraph un laiku pa laikam raksta recenzijas The Guardian. Tika publicēti divi Patrika pieaugušo romāni un pusaudžu sērija "Haosa staigāšanas triloģija", un cita viņa pusaudžu grāmata "Briesmonis aicina" tika publicēta 2011. gadā. Pašlaik Patriks Ness turpina radīt, bet viņa darbi tagad netiek publicēti uz papīra (tikai e-grāmatu veidā). Patriks Ness ir viens no vadošajiem britu autoriem mūsdienās, galvenokārt rakstot literatūru jauniešiem. Viņa romāni tiek pastāvīgi nominēti prestižām zinātniskās fantastikas vai bērnu literatūras balvām. Nesa slavenākais darbs ir Briesmona balss, kas balstīts uz 2007. gadā mirušās britu rakstnieces Ševanas Doudas ideju. 2016. gada oktobrī notika filmas, kuras pamatā ir romāns "Briesmona balss", pasaules pirmizrāde, filmas oriģinālo scenāriju sarakstījis pats Patriks Ness.

Bibliogrāfija

Atsevišķi darbi:

2003 — The Crash of Hennington

2005 — Topics About Which I Know Nothing

2011 — Monstra balss / A Monster Calls

2013 — Sieva-dzērve / Mākoņos pazudušās atkārtots izdevums / Spārni atkārtots izdevums / The Crane Wife

2013 — Vairāk, nekā tas / More Than This

2015 — Pārējie šeit vienkārši dzīvo / The Rest of Us Just Live Here

2017 — Atbrīvošana / Release

2018 — Okeāns bija mūsu debesis / And The Ocean Was Our Sky

2020 — Burn

Romāni pusaudžiem - Triloģija "Haosa gaita":

2008 — Haosa gaita / The Knife of Never Letting Go (Chaos Walking Series #1)

2009 — Jautājums un atbilde / The Ask and the Answer (Chaos Walking Series #2)

2010 — Haosa karš / Monsters of Men (Chaos Walking Series #3)

Stāsti - papildinājums "Haosa gaitas" triloģijai:

2009 — Jaunā gaisma (Chaos Walking Series #0.5)

2013 — Jūra bez gala un malas (Chaos Walking Series #2.5)

2013 — Sniegainis (Chaos Walking Series #3.5)

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/235084-patrik-ness

Haosa gaita. 1. grāmata

Tods Hjūits ir pēdējais zēns Prentistaunā, iespējams, vienīgajā cilvēku apmetnē Jaunajā pasaulē. Tā kā kolonisti pēc kara bija inficējušies ar trokšņa vīrusu un naidīgajām radībām - spekiem, visas sievietes pazuda bez vēsts, un visi izdzīvojušie vīrieši sāka dzirdēt viens otra domas. Prentistauna ir pārvērtusies par aizdomīgu un agresīvu vīriešu pastāvīgi dārdošu domu pilsētu. Mēnesi pirms pilngadības Todam šķiet, ka viņi kaut ko no viņa slēpj. Kaut kas šausmīgs. Mirstīgās briesmās zēns ir spiests bēgt no pilsētas kopā ar savu vienīgo uzticīgo draugu - runājošo suni Manču. Pirmajā triloģijas grāmatā Tods dosies bīstamā un aizraujošā ceļojumā, kura laikā zēnam būs jāapgūst visa patiesība par Jauno pasauli un jāsaprot, kas viņš patiesībā ir ...

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1000488798-postup-haosa-patrik-ness

Triloģija pirms vairākiem gadiem tika izdota arī latviešu valodā.

Triloģija “Haosa spēle”

Grāmatas turpina viena otru nepārtrauktā sižeta attīstībā un lasāmas tikai kopā, sākot ar pirmo. Prentistauna atrodas uz tālas un skaistas planētas, ar Zemes apstākļiem tuvu dabu un dzīvnieku valsti, kur apmetušies Zemes kolonizatori. Neskatoties uz attīstītajām tehnoloģijām, kuras atļauj sasniegt neiedomājami tālas zvaigžņu sistēmas, kolonizatoru daba un ieradumi nav mainījušies un viņi turpina savas gadsimtos iedibinātās tradīcijas, kuras bija spēkā jau pakļaujot un iekarojot Indiju un Amerikas kontinentu. Šeit, nošķirtībā, pa īstam parādas viņu zvēriski mežonīgā daba. Tomēr romānu caurstrāvo ticība un cerība labā uzvarai, autors mēģina parādīt, ka ne jau visi ir briesmoņcilvēki.

Haosa spele-1. Nazis ko neatlaist

Tods Hjūits ir pēdējais zēns Prentistaunā. Un Prentistauna nav tāda kā citas pilsētas. Šeit ikviens dzird cits cita domas kā nepārtrauktu, visu pārņemošu, nebeidzamu Troksni. Šeit nav privātuma. Šeit nav noslēpumu. Vai varbūt ir? Tikai mēnesi pirms savas dzimšanas dienas, kurā Todam jākļūst par īstu vīru, viņš nejauši sastop pilnīgu klusumu. Tas nav iespējams. Prentistauna viņam ir melojusi. Un tagad Todam ir jābēg…

Haosa spēle-2. Jautājums un Atbilde

Bēgot no nepielūdzamās armijas, Tods ir atnesis nāvīgi ievainoto Violu uz pilsētu, kur abi iekrīt tieši viņu ļaunākā ienaidnieka mēra Prentisa rokās. Atšķirts no Violas un ieslodzīts cietumā, Tods ir spiests pakļauties jaunajai kārtībai, kādu pilsētā ieviesis mērs. Bet kādi noslēpumi ir rodami aiz pilsētas robežām? Kur ir Viola? Vai viņa ir dzīva? Un kas ir noslēpumainā Atbilde? Kādu dienu sāk sprāgt bumbas…

Haosa spēle-3. Briesmoņcilvēki

Uz Jauno Prentistaunu maršē trīs armijas, un tās iznīcina cita citu. Tods un Viola ir ierauti karadarbības epicentrā bez jebkādas iespējas izglābties. Kaujas ir sākušās, un vai viņi var cerēt, ka tās būs iespējams apturēt? Kā var cīnīties pret milzu pārspēku? Un, ja karš cilvēkus padara par briesmoņiem, kādas šausmīgas izvēles Todam un Violai būs jāveic? Bet tad cīņā iesaistās kāds trešais. Kāds, kurš alkst atriebties… Amerikāņu rakstnieka Patrika Nesa triloģija “Haosa spēle” pasaulē iemantojusi tikpat lielu popularitāti, cik Sūzenas Kolinsas “Bada spēļu” cikls. Lasītāju un kritiķu vērtējums ir vienbalsīgs: jau gadiem ilgi bērnu un pusaudžu literatūrā nav radīts nekas tik oriģināls un aizraujošs.

https://egramatas.com/category/kategorijas/fantastika/ness-patrikshaosa-spele/

Patriks Ness. Septiņas minūtes pēc pusnakts

Neparasts stāsts par mīlestību, zaudējumu un cerību. Pie Konora ir ieradies briesmonis, urt viņš vēlas no zēna kaut ko briesmīgu. Patiesību. Briesmonis parādās septiņas minūtes pēc pusnakts kā jau to briemoņi parasti dara. Bet ne jau briesmoni Konors bija gaidījis. Viņš bija gaidījis vienu no saviem murgiem; to, kas viņam rādījies gandrīz katru nakti, kopš mammai bija sākta terapija, to, kurā ir tumsa, vējš un kliedzieni… Briesmonis tomēr ir citāds. Viņā ir kaut kas sens un kaut kas mežonīgs. Un viņš vēlas no Konora kaut ko briesmīgu.

Patrika Nesa godalgotais romāns, kura pamatā ir rakstnieces Šivonas Daudas ideja, iedvesmojis ari studijas Focus Features piedāvātās filmas veidotājus.

Tas ir aizkustinošs stāsts par dvēseles sāpēm, dziedināšanu un – pāri visam – drosmi, kas palīdz dzīvot tālāk.

https://egramatas.com/category/kategorijas/fantastika/ness-patrikshaosa-spele/