Pati sliktākā ragana. The Worst Witch

Ģimenes fantāzijas seriāls, Lielbritānija, Vācija. 4. sezonas, no 2017. gada. Režisori: Dirks Kempbels, Delits Tomass, Braians Grants. Nekas īpašs, bet skatīties var, jaunākiem pusaudžiem. Izklaidējošs.

Kādreiz jau rakstīju, cik daudz Harija Potera tipa pakaļdarinājumu radās visā pasaulē. Tāds droši vien ir arī šis seriāls "Sliktākā ragana".

Galvenā varone Mildreda Habla dzīvo kopā ar savu māti Džūliju. Liekas, ka viņu ģimene neatšķiras no citiem, taču viss mainās, kad kādu dienu īsta ragana nokrita uz Habla dzīvokļa balkona! Moda Spelbodija, protams, atvainojās par tik negaidīto vizīti un pastāstīja jaunajam Mildredai par apbrīnojamo Keklas akadēmiju (Cackle Academy), kur meitenes, piemēram, viņa pati, nāk studēt, lai nākotnē kļūtu par brīnumdarēm vai raganām - neatkarīgi no tā, kura ko pati izlemj. Mildreda ilgi nedomāja: varone vienmēr sapņoja atrasties šādā skolā, turklāt atbildīgā un stingrā direktore Miss Cackle, un viņas palīdze Miss Hardbroom viņu šeit pieskatīs. Pirmā diena pārvēršas par īstu piedzīvojumu jaunpienācējām! Viņa iekļuva nelielā ķibelē, tāpēc akadēmijā saņēma sliktākās raganas titulu. Kopš pirmās dienas neviens nevēlas būt sliktāko cilvēku sarakstā. Vai seriāla galvenā varone spēs atbrīvoties no tik nepatīkamās lomas? Tomēr jūs varat mēģināt panākt, lai jūsu reputācija darbotos jūsu labā. Jā, Mildreda var būt vissliktākā ragana, bet viņa no sliktākajām ir labākā! Un viņa par to ļoti lepojas.

Intervija ar Džilu Mērfiju. Grāmatu autori. Jā, seriāls balstās uz grāmatām un ir arī teātra izrādes.

https://www.booktrust.org.uk/news-and-features/features/2018/september/i-didnt-know-that-women-were-allowed-to-be-writers-jill-murphy-on-the-magic-of-making-your-own-worlds-and-why-mildred-hubble-is-just-like-her/

Īsi par autori.

Džila Mērfija (dzimusi 1949. gada 5. jūlijā) ir angļu rakstniece un bērnu grāmatu ilustratore, vislabāk pazīstams ar romāniem "Sliktākā ragana" un bilžu grāmatām “Daudzbērnu ģimene”. Viņu sauc par "vienu no saistošākajām rakstniecēm un ilustratorēm savas valsts bērniem".

https://www.amazon.co.uk/Jill-Murphy/e/B001ITWZ32/ref=dp_byline_cont_pop_book_1