Pasaules gala nojausmas cilvēku vārdu došanas trakumā.

Lekcija nolasīta LatCon 2013 Postapokalipse laikā 2013.gada 11.maijā

Pasaule balstās uz vairākiem vaļiem un viens no tiem ir tradīcijas, ka arī spēja, mainīgos dzīves apstākļos radīt jaunas un galvenais pozitīvas tradīcijas. Tradīcijas ir tas, kas satur kopā ģimenes, etniskās grupas, tautības un veselas tautas. Arī nācijas. Ja tradīcijas zūd, pazūd arī ģimenes un pat veselas tautas. Ne jau vienmēr tam par iemeslu ir ienaidnieku iebrukums, epidēmijas un citas likstas. Dažreiz tauta pati sevi izšķīdina, ielaižot savā dzīves telpā svešus vārdus un jēdzienus. Vārds jau ir svarīgs, ne jau velti Bībelē par pasaules radīšanu teikts, ka iesākumā bija vārds. Un tas nav pretrunā ar zinātni, jo jo mēs tāpat zinām, ka visu dzīvības formu pamatā ir gēni, ko tāpat var saukt par vārdiem, kas veido visu dzīvo pasauli. Ja starp gēniem ielavās kāds svešs gēns, rodas mutācijas, kas lielākoties neko labu nesola. Ja dzīvajā dabā pozitīvas mutācijas noved pie jaunu sugu rašanās, tas nav slikti. Cilvēku dzīvē jauni vārdi arī spēlē šādu lomu un vienas tautas vieta rodas cita. Tas labākā gadījuma. Sliktākajā, tāds valodu sajukums, kā pie Bābeles torņa, kas, kā zināms, sabruka, kad cilvēki pārstāja viens otru saprast. Saka, ka cilvēka vārds var noteikt viņa likteni. Paskatīsimies, kādu likteni var noteikt konkrētām tautām modes kliedzienos veidoti vai sveši vārdi, kas, pasaulei sajaucoties, pārvērš visu “pirmatnējā buljonā”. Kas īstenībā arī ir tas pasaules gals, Visums jau ir mūžīgs, galīgas ir tikai tā sastāvdaļas. Tas tā nopietni, bet varam uz to paskatīties arī no jautrās puses. Slavenākais britu kodolīgo teicienu meistars Oskars Vailds esot teicis: “Cilvēkam, kas jūt, pasaule ir traģēdija, cilvēkam, kas domā, pasaule ir komēdija”. Tāpēc padomāsim, kāpēc cilvēki izvēlas, nevis ierastos, bet gan no saprāta viedokļa “domādams neizdomāsi” vārdus.

 

 

Šajā ziņā kaut ko neparastu var atrast pat tādā, it kā tradīcijām bagātā un stabilā zemē, kā Spānija.

Spānijā ir ciemats Uertadelreja, kas ir slavens ar visdažādākajiem, neparastiem vārdiem. 2008. gadā tur pat tika nolemts sarīkot Starptautisku kongresu cilvēkiem ar neparastiem vārdiem. Pašā ciemā dzīvo daudz radinieku, uzvārdi tiem ir vienādi un, lai nebūtu arī vārdi vienādi: tradīcija lika vecāko vārdus dot jaunākajiem, piespiedu kārta nācās veikt vārdu došanas reformu un pašlaik ciematu pilda ļaudis, kuriem ir – seno romiešu vārdi (lai gan mūsdienu izpratnē seno romiešu vārdi bija kaut kas cits). No apmēram 900 ciemata iemītniekiem trešajai daļai ir vārdi, kas Spānijai sveši: Heronīds, Burgundonfora, Sicīlijs, Filogonijs un citi.

Dīvaina un brīnumaina zeme ir Indija. Arī vārdu ziņā. Dzīvo tur viens indietis ar pavisam parastu uzvārdu – Brahmatra. Taču, lai izrunātu viņa vārdu ir vajadzīgas apmēram 10 minūtes, nav jau joks – veseli 1478 burti! Sarežģītajā vārdā ietilpst pazīstamu zinātnieku, diplomātu, teologu vārdi, vēsturisku vietu nosaukumi utt. Turklāt, tas tiešām ir viens vārds, jo visas tā daļas jāraksta bez atstarpēm, kopā.

Dažos Indijas štatos var sastapt vārdus, kas ir frāzes no ikdienas runas. Piemēram, kādreiz vietējā vara solīja dāvināt rīsus katrai ģimenei, kurā piedzims kāds bērns. Tā kā laiki bija grūti un vecāku fantāzija nabadzīga, tad dzīvo Indijā cilvēks ar vārdu Divi Rīsu Kilogrami, vēl tur var sastapt Sudraba Dolāru un puisi vārdā Es mīlu Kartupeļus.

Savukārt Singapūrā dzīvo kāds javietis ar vārdu Batman bin Suparman.

Amerika. Kādas Montanas štata amerikānietes vārds no pirmā acu uzmetiena liekas parasts, kamēr neuzzini, ka pirmais burts iniciāļos “S” ir saīsinājums no vārda, kas sastāv no 598 burtiem. Dabisko, ka radi viņu sauc īsi – Snououla jeb Olija.

Garākais, datētais uzvārds, kopā ar vārdiem, tur ir Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Jack Gerald Hubert Irvin John Kenneth Lloyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor William Xerxes Yancy Zeus Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorft Senior.

Garākais viens vārds ir jaunam havajiešu puisim, kuru sauc Kananinoheaokuuhomeopuukaimanaalohilo. Vārds nozīmē - Skaistais Aromāts No Manas Mājas Pie Dzirkstošo Dimantu Pakalniem Ceļas Līdz Debesu Acīm. Havaju salās kā likums ir pieņemts dot bērniem garus, aprakstošus vārdus. Tomēr, nav jāuztraucas, ikdienā viņu īsuma dēļ sauc par Džo.
Havaju salās dzīvo meitene, kuras vārds un uzvārds (102 burtu garumā!) apmēram tiek tulkots kā ”Ieleju un kalnu daudzie skaistie ziedi piepilda Havaju salas ar savām smaržām”. Protams, havajiešu tradīcijas šajā tekstā īpaši neiederas, jo tās patiešām ir tradīcijas. Taču izņēmums iespējams apstiprina likumu.
Nav skaidrs, kāpēc vecāki no Jaunorleānas ir nosaukuši savas meitas par Mu, Vu un Gu, bet Džeksonu laulātais pāris no Čikāgas savus bērnus ir nosaukuši: Laringīts, Meningīts, Peritonīts, Apendicīts un Tonzilīts.
Ir arī labprātīgā vārda-uzvārda maiņā kaut kas jocīgs. Tā Dženifera Tornburga (Ziemeļkarolīnas štatā) deviņpadsmit gadu vecumā izmainīja uzvārdu uz... interneta adresi un tagad viņu sauc “izbeigsim anatomēšanu”. Viņa cīnās, lai tiek pārtraukti izmēģinājumi ar dzīvniekiem skolas stundu gaitā un ir aktīviste organizācijā, kas propagandē ētisku attieksmi pret mūsu jaunākajiem brāļiem.

Pēdējos desmit gados neparastu vārdu mode izplatījusies arī afroamerikāņu vidū. Kā peimērus var minēt šādus vārdus: Šanikva, Lakvanda, Prešess (Dārgums), Anfernē vai Mersedesa. Ir mode parastākam vārdam pievienot priedēkļus “La”, “De” vai “Da”. Piemēram, Latoja, Lašauna, Latrīša, Denelle, Daniša, Lamārs, DaDžons vai arī vārdus “aristokratizēt”: D'mareijo, D'Šīns, Le-Vo.

Latīņamerika. Nav jābūt Venecuēlas pamatiedzīvotājam, lai saprastu tādu kā šo vārdu absurdumu: Tadžmahals Sančess, Hitlers Jufemio Maijora, Darvins Ļeņins Himeness. Mums nāk smiekli, bet Ekvadorā tāds stāvoklis noveda pie skandāla. Reģistrācijas orgāni vienkārši atsacījās izdot dokumentus personām ar izdomātiem vārdiem, ja tie ir pārāk ekstravaganti vai apvainojoši. Tieši tur var sastapt cilvēkus ar vārdiem: Grūtā Uzvara Futbolā, Supercietais Cements, Sporta Kavalkāde, Starptautiskais Konflikts, Cāļa Kāja.

Kanāda. Ne tikai par ideju, bet arī par naudu pases datus ir ar mieru mainīt Kļavu lapas zemes iedzīvotāji. Tā kanādieti Skotu Makdonaldu gadu sauca par Mr. Freebeestore: Tieši tāda paša nosaukuma mājas lapas īpašnieks samaksāja viņam par to 37 tūkstošus dolāru.

Pirms tam īsta epopeja ar vārda maiņām uz komercijas pamatiem notika ar Kodiju Beikeru.

Viņš par 5 dolāriem izmainīja vārdu uz Mr. Clean (tīrīšanas līdzeklis), pēc tam par 10 dolāriem uz King Taco (restorānu tīkls). Pēc tam viņam atnāca piedāvājums no kafijas kompānijas. Runa jau bija par summu 26 333 dolāri, neskatoties uz summu, sāka protestēt kanādieša māte un arī jūras kājnieku korpuss aizliedza savam seržantam mainīt personīgos datus tik radikāli.

Kanādā 2012. gadā doto neparasto bērnu vārdu tops, ko atradu internetā būs redzams, raksta beigās LFFB mājas lapā. Te minēšu, piemēram, meiteņu vārdus: Amerikusa, Kalifornija, Fedora, Džazija, Zužu un zēnu vārdus: Aero, Alfa, Bonds, Kazanova, Elite, Neons, Turbo.

Lielbritānija. Vismaz kas pozitīvs – pēdējo 2 gadsimtu laikā parādījusies tendence nomainīt neērtus vai nelabus uzvārdus. Tā, gandrīz ir izzuduši “laimīgie” ar uzvārdiem Mārrutks, Stulbenis, Nāve, Smirdoņa. Taču vienai meitenei vecāki ir iedevušu vārdu par godu – divdesmit bokseriem. Savukārt, kāds galdnieks no Glosteras Roberts Salivans nomainījis savu vārdu uz Tētuku Fantastisko (angļu val. "Daddy Fantastic"). Roberts Salivans par labu vārda maiņai izšķīries kādā iedzeršanā ar draugiem, jo gribējis sev vārdā kaut ko, kas labi paliktu prātā.

Arī bijušo elektriķi Polu Lankasteru uz vārda maiņu pamudināja draugi. Tagad viņu sauc Bobijs Apžilbinātājs (angļu val. "Bobby Dazzler"). Izrādās, ka arī “Kaut Kas Garš Un Sarežģīts” (angļu val. “Something Long And Complicated”) var būt cilvēka vārds. Šī neparastā vārda īpašnieks kādreiz bija Viljams Vuds. Iespējams, uz dīvainākā vārda ieguvēja godu var pretendēt Kriss Grejs no Binglijas, kuru pēc vārda maiņas dēvē "Mute, Kas Grib Pazīt Visvareno" (angļu val. "Mouth Who Wants To Know O'Mighty"). Izrādās, par Muti viņu jau nosaucis viņa darba devējs, kad viņš sācis strādāt Piepilsētas stila bārā. Visi vidējie vārdi viņa pilnajā vārdā ir viņa vidējais vārds.

Francija. XIX gadsimtā Francijā dzīvoja ģimene, kurai parasta, no burtiem sastāvoša uzvārda vietā bija cipari - `1792. Dēlus viņi nosauca pēc pirmajiem četriem kalendāra mēnešiem: Janvāris, Februāris, Marts un Aprīlis. Marta kungs pārdzīvoja visus un nomira 1904. gada septembrī.

Itālija. Jaunais tētis aizgāja reģistrēt savu jaundzimušo un nosauca dēlu par Varenne Džampaulo. Tur bija visai izbrīnīti, jo Varenne ir pazīstama sacīkšu zirga iesauka, bet Džampaulo – jātnieks. Piemānījis reģistrācijas darbiniekus, ka sieva ir ar mieru, tētiņš savu panāca. Viss beidzās ar tiesu: māte bija kategoriski pret to.

Zviedrija. Kāds zviedrs ar kandidāta grādu meklētājsistēmu mārketingā nosauca savu bērnu par Oliveru Google! Taču šeit viss nebeidzās tik bēdīgi kā Itālijā, laulene bija ar mieru.

Ukraina. Neparastu sieviešu vārdu vidū pirms pāris gadiem šajā zemē bija reģistrēti: Filadelfija, Šahroze, Šahla, Atēna, Laosa, Sogdiāna, Valensija, Olimpiāde, Kleopatra. Zēnu vidū varam atrast: Odiseju, Edemu, Hristoforu, Milanu, Dobromislu, Krišnu, Bratislavu, Nizami, Tihmuru, Nēronu, Ričerdu, Aladinu, Platonu, Islamu. Interesanti, bet Millianēra, Samiddullo un Žuža – arī ir ukraiņu vārdi, kaut gan var sastapt vēl dīvainākus. Ir meitenes Jevgeņijs-Czihaņa, Marija-Svitozara, Radistja, Disemmiarta Orianka, Rjabina, Almaza, Ilesa Elvisa, Rika, Arkana, Milina, Zabava, Hana-Faņi, Panna, Ijerejema-Karina, Carica, Tjuļpana, Anastasija-Kjāra, Mrija. Bet dažiem zēniem bija “tā laime” iegūt vārdus: Teo Malkolms, Volodars, Azaps-Nazars, Princis, Samara.
Ukrainietēm grūtniecības laikā vajadzētu aizliegt skatīties ārzemju teleseriālus: jau ir reģistrēti – Sebastiāns, Rafaels, Kristiāns, Rauls, Oskars un Armando. Meitenes ieguvušas vārdus: Naomi, Vanesa, Anita, Dženifera, Nikoleta, Lūīze un Mirabella, kurām pievienojušās pat dvīnes Zita un Gita.
Visvairāk personisku un loģisku iemeslu dēļ vārdi tiek mainīti tāpēc, ka nav daiļskanīgi. Pirms pāris gadiem šajā valstī vairs nav Červjaka, Kozla, Krivogo un Šahraja. To vietā attiecīgi parādījās; Šamanskis, Vieļikaničs, Princevskis un Dals.
Tomēr fiksētas arī neordināras izmaiņas. Pavisam nesen ukraiņi ir samainījuši parastus uzvārdus uz Fešs de Žūrs, Kolaiders, Maksvels, Rainhards-Šturms, Lluuss. Bet pašas parastākās Taņas-Oļas-Ļenas tagad tiek sauktas par Endorfīnu, Sumeiru, Velliju, Deleniku un pat Liirrgmmiillissu.
Daži pilsoņi ar pilnīgi labskanīgiem vārdiem netiek galā ar vēlēšanos kļūt par pilnīgi tāda paša vārda un uzvārda īpašnieku kā kāda slavenība. Tādā veidā Viktorija Pavlova kļuva par Annu Ahmatovu, Oļegs Rusins par Viktoru Juščenko, bet Viktors Bukovecs – par Vladimiru Kļičko.

Pasmējāmies? Taču citur nav labāk. Nekur tālu nav aizgājuši arī Krievijā. Divas meitenes – Voroņežas apgabalā un Ņižņijtagilā - nes vārdu Rossija; Rossija Kicenko un Rossija Šramkova. Vēl viena Ņižņijtagilas ģimene ir nosaukusi savu meitiņu par Privatizāciju, bet otra – dēlu – par Prahladu. Nē, drukas kļūda te nav un ar temperatūras rādītājiem arī nav nekāda sakara: sanskritā Prahlada nozīmē “garīga svētlaime”.

Cik nejēdzīgi tagad skan padomju un pēcpadomju vārdi, ar kuriem vecāki ir atzīmējuši svarīgākos notikumus valsts dzīvē! Bija gan Pofistals un Urjurvkoss, un Vaterpežekosma un grūti izrunājamais Pjatvčets un Perkosraks... Gribiet vēl? Lūdzu! Dazdraperma (Da zdravstvujet pervoje maja), Ļeļuds (Ļeņin ļubit detjei), Poress (Pomņi rešeņija sjezdov), Robļens (Rodilsja bitj ļeņincem), Ņiserha (Ņikita Sergejevičs Hruščovs)...

Mūsdienas diktē jaunus vārdus. Maskavas apgabala Koroļovā dzīvo meitene, kura nosaukta par Viagru. Vecāki paskaidroja, ka vārds ir skaists, turklāt ir popgrupa ar tādu nosaukumu, kuru viņi mīl un protams, ka neesot iztikuši arī bez īstās Viagras.

Federālajā ziņu kanālā pirms dažiem gadiem stāstīja par kādu musulmaņu ģimeni, kas dzīvo Pēterburgā. Viņiem piedzima dēls, kuru nosauca par godu Mahmudam Ahmadinedžadam. Turklāt Irānas prezidenta vārdu un uzvārdu viņi “salīmēja” kopā un iznākušais Mahmudahmadinedžads kļuva bērnam tikai par vārdu.

Arī sports izdara ierakstus konkrēta cilvēka vēsturē. Reizē divās krievu ģimenēs (Novosibirskas un Sverdlovskas apgabalos) piedzima Guss Gorodņikovs un Guss Hmeļovs. Kas neatceras: slavenais Nīderlandes futbola treneris Guss Hidings kādu laiku strādāja Krievijā, arī ar tās izlasi, tikai bez lieliem panākumiem.

Beigās, uzkodām – pats interesantākais. Dziļi viļas tie, kas uzskata, ka personības kults neatkārtojas. Lūk, daži vārdi no XX-XXI gadsimta mijas: Jeļpumeds (Jeļcins, Putins, Medvedjevs), Medipuds un Putimeds – te viss skaidrs, Vlaputs (Vladimirs Putins), Bnels (B.N. Jeļcins), Mdans vai Mdana (Medvedjevs Dmitrijs Anatoļjevičs), Džotiks (Džordž, ti kovboj), Hakims (Hakamada Irina Mucuovna), Javļiga (Javļinskis Grigorijs Aļeksejevičs), Gandzju (Genādijs Andrejevičs Z|juganovs), Vlavožirs (Vladimirs Voļfovičs Žirinovskis), Irmuha (Irina Mucuovna Hakamada), Vaļino (Valērija Iļjiņična Novodvorska), Imha (I. M. Hakamada), Gazjuga (G. A. Zjuganovs), Vinovods (V. I. Nobodvorska), Jumlužs (Jurijs Mihailovičs Lužkovs).

[http://www.ufolog.ru/names/publication/6]

Īpaši pieminēšanas vērti ir dažādu slavenību vārdi, kurus viņi dod saviem bērniem. Arī šeit Slavenību bērnu Top 100 būs lasāms LFFB lapā. Piemēri: Alabama Džipsi Rouz, Epl, Bandžo, Blu Endžel, Kenon, Denim Kūl, Fuksija, Heven, Mozus Amadeus, Oušen, Pilot Inspektor, Puma – laikam pietiks, citādi paliks pavisam dīvaini. Vārdus ņemu no lapas angļu valodā, tā kā nepārzinu slavenību radu rakstus, tad nepateikšu, kas tie par vārdiem: meiteņu vai zēnu. Tur jau ir to dīvaino vārdu uniseksisms – nesaproti zēns vai meitene? Vai arī tas nav uz galu, kad izzūd starpība starp dzimumiem?

Bet, kā tad Latvijā?

Sākumam, kādas meitenes atzīšanās par to, kā viņai radās pielūdzējs un kā attiecības – izjuka. Kad viņa mācījās pirmajā kursā, viņa iepatikās kādam puisim no trešā kursa. Pāris reižu viņi aizgāja uz kino, pastaigājās un tad nejauši Skaidra, tā sauca meiteni, uzzināja, ka puiša uzvārds ir Pumpa, kā jau visas meitenes, viņa piemēroja puiša uzvārdu un sanāca Skaidra Pumpa – ārprāts... nesakot iemeslu, viņa pacentās attiecības izbeigt. Ej nu sazinu – varbūt, ja dzimtu īsta mīla, tas nebūtu šķērslis un uzvārdu jau varēja mainīt viņš vai nemainīt viņa.

Kā lai te neatceras klasiku, kas jau kļuvusi par anekdoti – par vecākiem, kas gribēja dot dēlam vārdu Stīvs, laikam arī no kāda seriāla, nepadomājot, ka viņu uzvārds ir Gulbis. Turpat arī cits gadījums – Kails Gailītis. Arī Vija Bija, Raita Gaita, Smuidra Liepiņa, Kaija Putniņa un citādi salikumi, kas varbūt izveidojas arī pēc kāzām, tur jābūt ar humora izjūtu, lai gan pēdējie varianti nav nemaz tik traki. Kāda mana bijušā darba kolēģa sievu, pirms viņi apprecējās sauca par Līgu Laiviņu, bet vienai citai kolēģei vārds bija Maija Puķīte, bet kādai meitenei – Teiksma Klints.

Neparasti vārdi Latvijā doti jau pirms kara brīvvalsts laikā (Ulmaņlaikos) meitām tika doti vārdi:

Letonija, Livonija, Rīga, Latvija, Daugava, Venta, Rauna, Strauta u. tml.

Savukārt, dēliem tika doti vārdi: Vizbulis, Stars, Saulstars, Gaismonis, Latvis, Livonius.

1936. gadā Ventspilī tika reģistrētas trīnītes ar vārdiem: Kurze, Vidze un Zemga.

Mūsdienās Latvijā dzimušām meitenītēm ir doti vārdi: Adelheide, Afiza, Grafīne, Hafīze, Dzjažui, Jondža, Kiana, Manala, Mei, Ļera, Neļa, Hava, Viva, Paipere, Zobava.

Bet zēniem ir doti vārdi: Alisters, Bjulents, Batists, Bekams, Fabiass, Ebeneza, Džesi, Emanuels, Esters, Faims, Ihtiandrs, Gors, Ņamočirs, Kļims, Ļeļs, Krosofico, Linuss, Melhisedeks, Mirons Takdiršohs un Vāraha.

Bez minētajiem vēl Latvijā dzīvo cilvēki ar vārdiem: Vēna, Inde, Dolārs un Mersedese.

Visi šie personvārdi ir doti latviešu bērniem, un visi šo vārdu nēsātāji ir Latvijas pilsoņi.

Vārdu pie mums ir bez gala un katru gadu klāt nāk jauni. Piemēram.

Sieviešu vārdi: Ilāna, Sendija, Rafaella, Renita, Adelheide, Afiza, Talla, Virma, Luāra, Mirjama, Igeta, Bārbija, Džuliana, Ellise, Meja, Tabite, Osanka utt.

Vīriešu vārdi: Dins, Danijs, Džordans, Džastins, Andžils, Ceronis, Īlands, Alisters, Natans, Tarzāns, Vikars, Kosmoss, Leksis utt.

Neparasti vārdi doti Siguldā - Mariabella, Ilards, Alessandro, Derils, Arjuns, Everts.

Mārupes novadā sevišķi populārs kļuvis vārds Izabella, bet no neparastajiem vārdiem var minēt Kaidenu Džeimsu, Mariusu, Eimiju, Heidiju, Narini, Darinu.

Salaspilī reģistrēts puisēns vārdā Mirons. Tas gan esot sens ebreju vārds, taču mūsu valodā par skanīgu to nenosauksi.

Saulkrastos ir dzimušas Klaudia Kamilla, Leila un Leā Laurēna.

Olainē trīs gadu laikā reģistrēts tikai viens Jānis, savukārt viena gada laikā piedzimuši Savva, Danimirs, Beilija, Saulis, Dinars, Savēlijs, Zahars, Lukass, Enzo, Dinasijs, Aļika, Ramirs Ganī un Pablo Sirus.

Vispār, Latvijā aizvien pieaug neparasto personvārdu skaits. 2011.gadā 63 no jaundzimušajiem ir tikuši pie diezgan nedzirdētiem un neparastiem vārdiem, tomēr gadījumu, kad cilvēki vēlētos vārdu mainīt, nav tik daudz. Biežāk cilvēki izvēloties mainīt savu uzvārdu, vēsta www.nra.lv.

Pavisam nesen Latvijā reģistrēti šādi neparasti meiteņu vārdi: Lakšmi, Katana, Juna, Lučana, Justinija, Milisa, Abigeila, Jūle, Felize, Manuella, Meredita, Eliška, Arsenija, Šarlīze un Florence.

Jaundzimušo vidū ir arī meitenītes, kuras vecāki nosaukuši vairākos vārdos: Kirija Vēja, Sofina Suri, Kolīna Anna, Doreta Ariana, Hēra Elena, Bella Džūna, Railija Aina, Gabriela Džeina, Kornēlija Amale, Leida Anna, Tasnīma Rasa, Alise Damiāna, Mišela Šīsoma, Šelbija Lilu.

Puišu vidū reģistrēti tādi vārdi kā Ramirs, Renards, Elans, Damirs, Trojs, Abdulhaks, Alesandro, Renē, Orlando, Džihads, Ervands, Ervijs, Franks un Konkords. Arī daži jaundzimušie puisīši tikuši pie vairākiem vārdiem: Maksimiljans Cezars, Lionels Dominiks, Maharrams Hadi, Lenni Ensio, Miks Railijs, Miks Manfreds, Kevins Lauris, Edgars Leonards, Marets, Tristans, Nilsmihaels Mariansgabriels, Dans Arje, Henrijs Evanss, Teodors Olivers un Daniels Dankans.

Ko lai par to visu saka? Vai nu jānopūšas un kā jau vecam cilvēkam jāsaskumst – pasaule patiešām iet uz galu un varbūt nebūtu slikti, ja pasē vismaz paliktu tautības ieraksts, citādi – pēc vārda jau vairs nepateiksi. Vai arī uztversim to jā joku? Un tomēr, vai tas nav mēģinājums pārvērst pasauli atpakaļ “pirmatnējā buljonā”. Kam vairs būs vajadzīga Jāņu diena, Mārtiņa diena, Miķeļa diena un citas līdzīgas dienas, ja nebūs vairs cilvēku, kas nes šos vārdus?

Bet pabeidzot šo tēmu: pasaulē trakāko personvārdu Top 15, lai gan nosaukšu tikai sarakstā pirmos četrus. Citādi stāsts izvērtīsies pārāk garš. Citus var papētīt mājas lapā oddee.com:

  1. vietā kāds skots Deivids Fērns, fanātisks Džeimsa Bonda filmu skatītājs nolemj mainīt savu vārdu uz 21 Bonda filmu nosaukumiem - James Dr No From Russia with Love Goldfinger Thunderball You Only Live Twice On Her Majesty's Secret Service Diamonds Are Forever Live and Let Die The Man with the Golden Gun The Spy Who Loved Me Moonraker For Your Eyes Only Octopussy A View to a Kill The Living Daylights Licence to Kill Golden Eye Tomorrow Never Dies The World Is Not Enough Die Another Day Casino Royale Bond
  2. vietā kāda zviedra ģimene, kas 5 gadus māksliniecisku apsvērumu dēļ centās reģistrēt sava 1991. gadā dzimušā bērna vārdu Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116, rezultātā, viņiem piesprieda maksāt soda naudu 5000 kronas, apvainojušies par sodu, viņi centās reģistrēt bērnu ar vārdu A (kas esot jāizrunā Albīns), tiesa to neatļāva un sods palika spēkā.
  3. vietā fanātisks Portsmutas futbola kluba līdzjutējs, kas ir izmainījis savu vārdu uz John Portsmouth Football Club Westwood.
  4. vietā Thursday October Christian (1790 – 1831), kas bija “Bounty” dumpinieku vadoņa un viņa taitiešu sievas pirmais bērns, ka piedzima Pitkērna salā, tēvs viņu tā nosauca, lai bērna vārds viņam neatgādinātu Angliju.

http://www.oddee.com/item_92594.aspx

Vēl citi izmantoti avoti:

http://www.spoki.lv/aktuali/Divaini-vardi/217191

http://www.thetelegraphandargus.co.uk/news/1941793.0/?act=complaint&cid=946600

http://www.apollo.lv/zinas/iepazistieties%C2%A0-mana-draudzene-inde/382420

http://www.aprinkis.lv/index.php/sejas-novads-zinas/item/683

TVNET / nra.lv

http://deti.mail.ru/family/gonka-imen-kak-roditeli-piaryatsya-za-schet-svoih-/

P.S. Dīvainākie vārdi Kanādā.

As you can see from the list below, some parents did a bang-up job. Read on to see some of the most unusual, creative names given to babies in 2012.

Note: Our data comes from nearly half a million parents who shared their baby's name with us in 2012. Each of the unusual names below was given to at least two children – so it's not a fluke!

Unusual girls' names – Neparasti meiteņu vārdi.

Unusual boys' names – Neparasti zēnu vārdi.

http://www.babycenter.com/0_unusual-baby-names-of-2012_10375911.bc

P.P.S. ParentDish's 100 Weirdest Baby Names – 100 dīvainākie slavenību vārdi

1. Aanisah: Gray and Tracy Hinds (also: Tahmel, Cassius)
2. Alabama Gypsy Rose:Drea de Matteo and Shooter Jennings
3. Alcamy:Lance and Mary Jane Henriksen
4. Anais:Noel Gallagher and Meg Matthews
5. Apple:Chris Martin and Gwyneth Paltrow (also: Moses)
6. Aquinnah:Michael J. Fox and Tracy Pollan (also: Schuyler, Sam, Esme)
7. Astrella Celeste:Donovan and Linda Lawrence (also: Oriole Nebula)
8. Atherton Grace:Don Johnson and Kelley Phleger
9. Audio Science:Shannyn Sossamon and Dallas Clayton
10. Aurelius Cy:Elle Macpherson and Arpad Busson
11. Banjo:Rachel Griffiths and Andrew Taylor
12. Barron: Trump and Melania Knauss
13. Blue Angel:The Edge and Aislinn O'Sullivan
14. Bluebell Madonna:Geri Halliwell and Sacha Gervasi
15. Bogart Che Peyote:David "Puck" Rainey and Betty Rainey (also: Rocco Kokopelli)
16. Brooklyn:David and Victoria Beckham (also: Romeo, Cruz)
17. Bronx Mowgli:Ashlee Simpson and Pete Wentz
18. Buster:Johnny Lee Miller and Michele Hicks
19. Calico:Alice and Sheryl Cooper (also: Sonora Rose, Dashiell)
20. Camera: Ashe and Jeanne Moutoussamy
21. Cannon:Larry and Shawn King
22. Caspar:Claudia Schiffer and Matthew Vaughn
23. Chastity:Cher and Sonny Bono (also: Elijah Blue -- Cher and Greg Allman)
24. Coco Riley:Courteney Cox Arquette and David Arquette
25. Dandelion: Richards and Anita Pallenberg
26. Denim Cole:Toni Braxton and Keri Lewis (also: Diezel Ky)
27. Destry:Steven Spielberg and Kate Capshaw
28. Diva Muffin:Frank and Gail Zappa (also: Dweezil, Ahmet and Moon Unit)
29. Ever Gabo:Milla Jovovich and Paul Anderson
30. Everly Bear:Anthony Kiedis and Heather Christie
31. Fifi Trixibell:Bob Geldof and Paula Yates (also: Peaches Honeyblossom, Pixie, Little Pixie)
32. Free:Barbara Hershey and David Carradine
33. Fuchsia:Sting and Frances Tomelty
34. Gaia:Emma Thompson and Greg Wise
35. Goldie Priya:Ione Skye and Ben Lee
36. Gulliver:Gary Oldman and Donya Fiorentino
37. Harlow Winter Kate:Nicole Richie and Joel Madden (also: Sparrow)
38. Heaven: il' Mo (also: God'Iss Love Stone)
39. Heavenly Hiraani Tiger Lily: Michael Hutchence and Paula Yates
40. Hermes:Kelly Rutherford and Daniel Giersch
41. Holden:Mira Sorvino and Chris Backus
42. Hopper:Sean Penn and Robin Wright
43. Hud:John Cougar Mellencamp and Elaine Irwin (also: Spec Wildhorse)
44. Ikhyd:M.I.A. and Benjamin Brewer
45. Indiana:Casey Affleck and Summer Phoenix (also: Atticus)
46. Ireland:Alec Baldwin and Kim Basinger
47. Jaz Elle:Steffi Graf and Andre Agassi
48. Jazz Domino:Joe Strummer and Gabrielle Salter
49. Jermajesty: Jackson and Alejandra Genevieve Oaziaza
50. Jeronimo:Diego Luna and Camila Sodi
51. Journey:Jenna Jameson and Tito ORtiz
52. Kafka:Tommy Lee Jones
53. Kal-el:Nicholas Cage and Alice Kim
54. Kyd:David Duchovny and Tea Leoni
55. Lennon:Liam Gallagher and Patsy Kensit
56. London Emilio:Slash and Perla Ferrar
57. Lyric:Robby Benson and Karla DeVito (also: Zephyr)
58. Maddox: Jolie and Brad Pitt (also: Zahara, Pax, Shiloh, Knox and Vivienne)
59. Marquise:50 Cent and Shaniqua Tompkins
60. Mars Merkaba:Erykah Badu and Jay Electronica
61. Memphis Eve:
62. Moses Amadeus:Mia Farrow (also: Satchel and Lark Song)
63. Moxie CrimeFighter:Penn and Emily Jillette (also: Zolten)
64. Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha:Lisa Bonet and Jason Momoa
65. Ocean: and Keisha Whitaker (also: Sonnet, True, Autumn)
66. Phinnaeus:Julia Roberts and Daniel Moder (also: Hazel)
67. Pilot Inspektor:Jason Lee and Beth Riesgraf
68. Pirate:Jonathan and Deven Davis (also: Zeppelin)
69. Poet Sienna Rose: Moon Frye and Jason Goldberg
70. Poppy Honey:Jamie Oliver and Jools Oliver (also: Daisy Boo, Petal Blossom Rainbow)
71. Prince Michael II/Blanket:Michael Jackson (also: Prince Michael I, Paris Michael)
72. Puma:Erykah Badu and Tracy Curry (The D.O.C.)
73. Reignbeau:Ving Rhames and Deborah Reed (also: Freedom)
74. Rocco:Madonna and Guy Richie
75. Rocket:Robert Rodriguez and Elizabeth Avellan (also: Racer, Rebel, Rogue, Rhiannon)
76. Rowan:Brooke Shields and Chris Henchy (also: Grier)
77. Rufus Tiger: Taylor (also: Tiger Lily, Lola Daisy)
78. Ryder:Kate Hudson and Chris Robinson
79. Saffron Sahara:Simon and Yasmin Le Bon (also: Amber Rose, Tallulah Pine)
80. Sailor Lee:Christie Brinkley, Peter Cook
81. Sage Moonblood: Stallone and Sasha Czack (also: Seargeoh)
82. Satyana:Alyson Hannigan and Alexis Denisof
83. Satchel:Spike Lee and Tonya Lewis Lee
84. Seven Sirius:Andre Benjamin and Erykah Badu
85. Snow:Robin Gibb and Claire Yang
86. Sosie:Kevin Bacon and Kyra Sedgwick
87. Steveanna:Randy and Eliza Jackson
88. Story Elias: Jenna and Bodhi Elfman
89. Sunday Rose:Nicole Kidman and Keith Urban
90. Suri:Tom Cruise and Katie Holmes
91. Tabooger:Dan Cortese and Dee Dee Hemby
92. Tallulah:Bruce Willis and Demi Moore (also: Scout, Rumer)
93. Thyme: and Jenisa Marie Washington
94. Tripp:Bristol Palin and Levi Johnston
95. Tu:Rob Morrow and Debbon Ayer
96. Yamma:James Brown and Deidre Jenkins
97. Zen:Corey and Susie Feldman
98. Zola Ivy:Eddie Murphy and Nicole Mitchell
99. Zowie: Bowie and Angela Bowie
100. Zuma:Gwen Stefani and Gavin Rossdale (also: Kingston)

http://www.parentdish.com/2010/04/05/parentdishs-100-weirdest-celebrity-baby-names/