Pārdomas par mūsdienu "Robiniem Hudiem"... turpinājums

Pienācis nu tas brīdis, kad tam teijāterim bija jāliek gals un jāņem Neo aiz krāgas, ko tiesībsargājošās instances manīgi izdarīja, lai varētu sev tādu lielāku ķeksīti atskaites lapā ielikt. Tas nekas, ka pārējie n-tie desmiti vai simti lietu tā ari paliks neatklātas, jo šis ķeksis atsvērs visu. Nu bet labi, ne par to ir stāsts...

Stāsts ir par pašu Neo, "apbižoto" Nagles kundzi un visu šo piāru.

Jā, pagājušajā savā rakstā par šo tēmu es izteicu domu, ka tāds Neo nevar eksistēt. Vienkārši nevar, jo ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību to noķertu vienā mierā. Un, kā mēs uzzinam šodien, pēc Neo (nu jau skaidrs - Poikana kunga) aizturēšanas, sakotnēji viņš savām darbībām izmantoja savu mājas datoru un līdz ar to IP adreses noteikšana jau nu nekādas grūtības nesagādāja. Un, protams, ka noteica, tikai paturēja kādā mapītē ar virsrakstu - X-partijas piars.

Tātad, kas tad ir noticis, manuprāt?

Visiem ir redzams, kas notiek politikā pēdējā gada laika - lielāko partiju reitingi palēnām, bet neapturami krīt uz leju. Lai kādas "lokomotīves" nāk atpakaļ politikā, lai cik darbavietu solitu Rīgas iedzivotējiem, lai cik skaisti stāstītu par krīzes zemākajiem punktiem - reitings krīt, jo beidzot Latvijas sabiedrība ir sākusi domāt un sekot līdz notiekošajam. Vēl gan švaki, bet pirmais ledus ir izkustējies.

Lielie politikas "milži" tak nevar to pieļaut, ka viņi labākajā gadījuma tiks atstumti aizmugurējā plānā, bet sliktākajā - kļūs par visprastākajiem statistiem. Tas nav pieļaujams un top vērienīgs plāns, kā savu reitingu uzlabot. Te man jāizdara neliela atkāpe un jāpasaka, ka es to nebūtu ieraudzījis, ja nejauši nebūtu uzsācis saraksti kāda iepazīšanās saita forumā ar vienu puisi. Es pat nezinu, kā viņu sauc un kā viņš izskatās, bet domas, kuras tika izteiktas, lika man aizdomāties un pārlasīt visu Neo Twiterī sarakstīto un ieraudzīt šo to jaunu.

Kas tad sanāk? Bet sanāk elementārais, jo viss ģeniālais in vienkāršs. Kada X-partija noalgo šo Neo, iedodot tam vajadzīgo informāciju un izskaidrojot, kas jādara. Tiek aptuveni noteikti mērķi, bet tiek arī atstāta liela rīcības brīvība, lai viss izskatītos daudz dabiskāk. Neo noorganizē savu nelielu grupiņu un sāk darboties (protams, ka bez žurnalista šeit nevar un kas gan var būt uzticamaks, par senu draugu...). Informācija lejuplādējas, apstrēdājas un maza kripatiņa tiek izmesta internetā kā ēsma, lai uzdzītu apetīti tautai. Pienāk brīdis, kad tauta ir pietiekoši uzvilkusies un Neo pazūd no skatuves, lai sāktos teijātera (piāra) otrais cēliens.

Vai jūs pamanījāt, ka Poikāns tika arestēts pavisam drīz pēc viņa pēdējā ieraksta Twiterī? Nedaudz vairāk, kā nedēļa pagāja. Un viņš gandrīz uzreiz atzināj, jo zināja, ka advokāts jau tam sagatavots un apmaksāts. Igi apcietinājumā viņu nepaturēs (ja jau nav atlaists mājās), bet ar to pietiks, lai uzkurinātu tautas emocijas līdz tam līmenim, lai saktu trešo izrādes cēlienu (ja ir vēlēšanās, palasiet jebkurā ziņu portālā ierakstītos komentārus un jums taps skaidrs, ka tautas liela daļa jau ir gatava).

Trešais cēliens, kurš gan vēl nav sācies, būs vissvarīgākais šī teijātera rīkotājiem. Šeit pieslēgsies kāda no partijām ar kvēlām runām par preses brīvību, par caurumiem VID datu bāzē un par "šausmīgo patiesību", kuru visiem, publicējot lejuplādētos datus, atklāja Neo. Un, protams, solīs ar šo visu cīnīties un iznīdēt, kā nezāles, aizsargāt vārda brīvību un demokrātiju, pacelt labklējību līdz debesīm, tikai, ja tauta tos ievēlēs. Un, spriežot pēc patreizējajiem komentāriem pie ziņām, tauta tos tiešam ievēlēs un atkal jau pēc pusgada turpināsies vaimanāšana līdz nākamajām vēlēšanām.

Ja ir aitas, tad cirpēji vienmēr atradīsies...