Pārdomas par mūsdienu "Robiniem Hudiem"...

Katrā laikā un katrā zemē vienmēr ir bijuši varoņi, kuri nāk palīgā, kad klājas grūti. Kā likums, tie uzrodas pēkšņi, un steidz izpalīdzēt noniecinātajiem un neuzklausītajiem, apzagtajiem un neatzītajiem, nabagajiem un slimajiem. Tauta priecājas, jo ir tak patīkami, ka beidzot kāds atriebsies kungam par pagajušajā gadā atņemto cūciņu un kāds liks atcereties resnajam bīskapam, ka Bībeles lapas domātas lasīšanai, nevis mutes slaucīšanai pēc pusdienām. Tauta sāk piedēvēt jaunajiem glabējiem dažādus nostāstus un varoņdarbus, kuri ar laiku iegūst neapgāžamu ticamības pakāpi.

Tagad, kad Latvijas iedzīvotaju liels vairums jau ir iedzīti pilnīgā nezināšanā par rītdienu un ķīlnieku lomā attiecībā pret ārvalstīm, ir parādījušies šādi "Robini Hudi" - Ceturtā Tautas Atmodas Armija (4ATA). Nokritusi ka pirmais sniegs uz krīzes pārkarsētajām cilvēku galvām, radot vēsuma, labsajūtas un atriebības kāres kokteili, kurš izslēdzis jebkuru loģiskās spriešanas aizmetni. Cilvēkiem līdz ar 4ATA parādīšanos ir radusies ilūzija, ka nupat kāds pārdabisks spēks tās personā atrisinās visas problēmas, kuras savarītas un samilzušas visu šo padsmit gadu laikā, kopš pastāv Latvija kā neatkarīga valsts. Paķers savu elfu rakstiem klāto zobenu un ar pazemes rūķu svētību dosies cīņā pret pūķi Negantnieku, nocirtīs visas viņa  galvas un atkal varēs turpināt dzīvot tapat, kā līdz šim - zvilnēt klubkrēslā un skatīties neko neizsakošus seriālus un TV šovus, ņemt n-tos kredītus un dzīvot pāri saviem ienākumiem, turpināt nedomāt par neko un brīvajos brīžos lamāt valdību.

Tikai retais, laikam, ir aizdomājies, ka kaut kas ar visu šo 4ATA nav kārtībā. Pirmajā brīdī arī es sapriecājos un padomāju - nu tik būs, nu tik visi sāks nožēlot sadarīto un politikā parādīsies jaunas un spējīgas personības. Bet nekā... Un manī radās šaubas, kuras nostiprinājās pēc otrā algu saraksta nopublicēšanas, bet beidzamo nostiprinajumu ieguva pēc policistu atalgojuma ieraudzīšanas internetā un sagribējās man padalīties ar savam domām.

Jāpiebilst, ka daļēji uz domu publicēt savas pārdomas mani uzvedināja arī viena jaunieša šeit ievietots rakstiņš - lffb.midzenis.lv/femuari/lietas-kas-tiea-a-m-nav-ka-rta-ba.html   Man prieks, ka Latvijā vēl ir pilnvērtīgi un loģiski spriest spējīgi jaunieši, kuriem par dzīves realitāti nav kļuvis Quake, TV un tusiņi.

Tātad, pie 4ATA... Kā tad viņi radās? Pēc publicētās informācijas, nejauši uzgāja caurumu VID elektroniskajā sistēmā un ieraudzīja tur iespēju kļūt par varoņiem, nozogot un publicējot dokumentus par algām un nodokļiem (gandrīz kā - nozogot un izdalot nabagajiem zeltu). Un tomēr...

Lai nejauši uzietu šādu drošibas caurumu, ir jābut apveltītam ar pareģa spējām. Tas būtu aptuveni tas pats, ja pērtiķim iedotu kaudzi koka klucīšu ar burtiņiem uz tiem un tas jau pirmajā piegājienā saliktu vārdu "inteliģence". Ir jāzina, kur meklēt, bet vēl labāk būtu zināt, kuras durvis tieši vērt vaļā, jo pretējā gadījumā nostrādās nepareizo durvju signalizācija un atskries apsardze.

Tātad izskatās, ka ir cilveki, kuri vēlējās nopludināt šo informāciju un kuri pacentās izdarīt visu, lai priekšlaicīgi šis caurums netiktu aizvērts. Bet īstenībā tak nav nekādu problēmu noskaidrot, kuri tie bija. Man piekritīs jebkurš sistēmu administrators, ka šāda daudzuma informācijas noplūde nevar palikt nepamanīta un, ka pat pēc gada un diviem var pacelt augšā kadu no .htaccess failiem un apskatīties, uz kurieni informācija ir aizplūdusi. Ir tikai jāgrib to izdarīt.

Ja pavēro, kā sī informācija tagad parādās interneta vidē, loģisks rodas jautājums, kada jēga no skaitļiem, kuriem vārdu vietā piesaistīti kārtas cipariņi. Ja reiz bija vēlēšanās parādīt tautai, kurš ir kurš, tad vajadzeja to darīt kā nākas, jo jebkurā gadījumā pie noķeršanas kriminālsods ir garantēts un vārdu neminēšana šeit lielu lomu nespēlē. Te jau izskatās, ka šie mistiskie 4ATA ir jau no paša sākuma lojāli pret kadu politisko spēku un tie labāk neriskē minēt vārdus - kas to lai zina, kā atsauksies pret pašiem vēlāk.

Vēl viens faktors, kurš norāda uz iespējamu pasūtījuma sabotažu - pilnīga spēku struktūru neieinteresētība šā notikuma kvalitatīvā izmeklēšanā. Nav veikti gandrīz nekādi priekšpasākumi, lai to izdarītu. Pat, zinot, ka lejuplāde tiesām veikta no Lielbritānijā esošam IP adresēm, nav nekādu sadarbības pazīmju ar šīs valsts spēka struktūrām, kuras ar ragiem dūņas raks, bet vajadzības gadījuma par purva briesmoni pie atbildības sauks.

Un visbeidzot, man tiešām būtu ļoti interesanti uzzināt no šo lapu sastādītājiem, kāda vella pēc katrā no tām ir iefiltrēti vīrusi? Loti žēl, bet to tā arī, laikam, neuzzināšu. Vienīgais, ko varu darīt, turpmāk nevērt tās vaļa, sava kompja drošības pēc. Pilnīgi pieļauju, ka veidotājiem ļoti bija nepieciešama informācija, cik cilvēku šos "algu sarakstus" paskatīsies, lai izplānotu turpmako darbību.

Apkopojot visu kopā, man sanāk doma, ka ši 4ATA akcija it ļoti labi izplānots un norežisēts teātris ar galveno domu - nomelnot politiskās partijas, kuras traucē. Tāds ka melnais piars pirms vēlēšanām. Domāju, ka pavisam neilgi pirms nakamajām vēlēšanam, kad jau būs pretlikumīga visa reklāma jebkurai partijai, kāds jauns politiskais spēks nāks klajā ar labi sagatavotu paziņojumu, kurš tos pacels saulitē, bet parējos iegrūdīs pagrabā. Un kā galvenais trumpis tiks izmantots 4ATA. Kā? Nu to jau man grūti spriest, bet esmu par to pārliecināts.

Tāpēc nobeigumā! Jaunieši, kuriem šīs būs pirmās vēlēšanas, izanalizējiet kārtīgi visu un visus! Nebalsotiet par emocijām, balsojiet par saprātu un loģiku! Izlabojiet visu to, ko savaārījuši jūsu vecāki un vecvecāki, balsojot par emocijām.

P.S.  Padomājiet, kāpēc ziņa par kartējiem notikumiem, kas saistīti ar 4ATA, nekad ziņu slejās nenoturās ilgāk par pusi dienas. Pēc tam šie raksti ar uguni jāmeklē.