Paranormālā stomatoloģija

Zintnieks, 2016., februāris

Kaut gan mūsdienu stomatoloģiskās iekārtas pamatā nerada spēcīgas sāpes, ārstēt zobus baidāz ļoti daudzi. Toties pie paranormālā zobārsta ļaudis iet ar patiku. Un tas nav nekāds brīnums, jo ar viņa palīdzību plomba zobā parādās pati, bez uzrbšanas un citām nepatīkamām manipulācijām.

Taču, ak vai, dziednieku vidū ir ļoti maz paranormālo stomatologu... Zobu ārstēšana praktiski izslēdz krāpšanos ja nav spēju, nelīdz nekādas viltības.

Paranormālās stomatoloģijas fenomens skaitās visnoslēpumainākais un zinātniski visgrūtāk izskaidrojamais. Vēl joprojām zinātniekiem nav skaidrs, kādā veidā slimajos zobos acumirklī parādās zelta, sudraba vai porcelāna plombas. Sevišķi apbrīnojami ir gadījumi, kad pussapuvušu “stuļģīšu” vietā mutē mēkšņi izaug jauni zobi.

Vispazīstamākais paranormālais zobārsts bija A.S.Makkeigs. viņa lūgšanu par “zobu vajadzībām” rezultātā zobu caurumi acumirklī tika saplombēti.

Baumas par šādiem stomatoloģiskiem brīnumiem ļoti ieinteresēja evanģēlistu Vilardu Fulleru, kas praktizēja garīgu dziedināšanu un ārstēja uzliekot rokas fullers aizbrauca uz Makkeiga sprediķi, kas notika Šrēverportā (V).

Sākumā Makkeigs ārstēja visdažadākās kaites. Brīnumi ar zobiem sākās viņa uzstāšanās beigās. Klātesošo vidū bija sieviete, kas ļoti baidījās iet pie zobārsta. Viens no viņas zobiem bija ļoti sliktā stāvoklī. Fullers pats savām acīm redzēja, kā dziednieks uzliek rokas sievietei uz galvas un sāk lūgt Dievu palīdzēt viņai. Pēc lūgšanas viņš iedeva tai spogulīti un lukturi, lai viņa varētu aplūkot savu zobu. Brīdi vēlāk sieviete priecīgi iesaucās: “Tajā ir sudrabs!”

Arī Fullers ielūkojās Makkeiga pacientes mutē. Viņš ieraudzīja plombu, kas spīdēja “kā sudraba naudas gabals”. Vīra pārsteigums kļuva vēl lielāks, kad negaidīti pie viņa vērsās pats Makkeigs. Viņš norādīj uz Fulleru un teica: “Tagad gribu aizlūgt par tevi un lūgt Dievu tevi svētīt.”

Pēc Fullera vārdiem, kad dziednieks skaitīja savu lūgšanu, viņš sadzirdēja savā galvā šādus Dieva vārdus: “Mans dēls, neuzskati par dīvainām visas tās darbības, kuras, kā tu redzēji, es īstenoju ar viņa, mana kalpa starpniecību. Tagad es to darīšu arī caur tevi, un... vēl vairāk nekā tās, kuras es paveicu ar viņa rokām un muti.”

Tā arī Fullers kļuva par paranormālo stomatologu. Iesākumā viņš neuzdrīkstējās ārstēt zobus, baidoties piedzīvot neveiksmi. Taču, kad pamēģināja, tad ar prieku atklāja, ka viņam patiešām parādījušās unikālas spējas. Tam, kas kādreiz ir plombējis zobus, grūti iedomāties, ka šo procedūru iespējams paveikt ātri, vienkārši un bez sāpēm. Fullers viegli iepliķē savu pacientu pa abiem vaigiem un saka: “Jēzus vārdā, esi vesels!” Pēc tam slimajos zobos parādās plombas. Aculiecinieki stāsta, ka sākumā zoba caurumā parādās spožs plankumiņš, kas ātri aizpilda tukšumu.

Kad par Fullera seansiem padzirdēja zinātnieki vai stomatologi, tie šo informāciju uztvēra ar skepsi, ironiju un neticību. Tiesa, kad skeptiķi apmeklēja seansus, ironija izgaisa.

Brits Metjū Menings, pabijis Fullera seansā, pilnīgi noticēja šim fenomenam. Vēlāk viņš rakstīja: “Kādai sievietei augšējais zobs bija tik sapuvis, ka kļuvis pilnīgi melns. Es redzēju, kā viņš piepildās ar kaut ko baltu, keramiskai substancei līdzīgu. Kad viss beidzās, sievietei mutē bija pavisam jauns, balts zobs. Vairāki cilvēki skatījās viņai mutē. Viela uzradās tieši no viņas smaganām.”

Interesanti, ka seansos zobi izveseļojās pat tiem, kas vienkārši bija atnākuši, bet nelūdza palīdzību. Piemēram, kāds vīrietis seansa laikā sajuta vieglus dūrienus smaganās, bet vēlāk pārsteigts atklāja, ka zobakmens, ko parasti notīra stomatologs-higiēnists, pilnīgi attdalījies no viņa zobiem.

Tāpat kā Makkeigs, arī Fullers sagatavoja sev pēcteci. Viņš apmacīja Polu Ešu. Arī viņš sāka ārstēt zobus, turklāt dažās jomās pat pārspēja savu skolotāju. Kādā no viņa seansiem pacientei visu acu priekšā agrāk zaudēta zoba vietā izauga jauns.

Kaut gan pie Fullera un Eša zobus ārstēja pat speciālisti no NASA, daudzi žurnālisti, mediķi, kā arī tūkstoši vienkāršo amerikāņu un cilvēki no visas pasaules visai skeptiski izturas pret šo fenomenu. Tas notiek tāpēc, ka neviens to nespēj izskaidrot. Paši paranormālie stomatologi saka, ka stipra ticība spēj novest pie kaut kā garīgajai alķīmijai līdzīga, kurā iespējama cēlmetāla plombu materializācija, kā arī citi stomatoloģiski brīnumi.