Par varu un politiku.

Dažādu ievērojamu cilvēku pārdomas par doto tēmu

Vara vienmēr ir pievilkusi un pievelk pašu zemāko cilvēcisko materiālu. Visas cilvēces pastāvēšanas laikā ar to ir spēlējušies nelieši. (P. Dž. O'Rurks, amerikāņu publicists)

Līdz tam laikam, kamēr cilvēki dievinās cēzarus un napoleonus, cēzari un napoleoni parādīsies atkal un atkal no jauna un padarīs pārējo cilvēku dzīvi nepanesamu. (Oldess Hakslijs, britu rakstnieks)

Sagraujot pieminekļus, atstājiet postamentus. Tie vēl var noderēt. (Staņislavs Ježijs Lecs, poļu dzejnieks un satīriķis )

Ja prezidents to neizdara ar savu sievu, tad viņš to neizbēgami izdara ar savu valsti. (Mels Brukss, amerikāņu aktieris)

Mūsu planētas bēda ir tā, ka idioti ir absolūti pārliecināti par sevi, bet gudri cilvēki ir šaubu pilni. (Bērtrands Rasels, britu filozofs)

Ja tu kā nākas paņemsi viņus aiz olām, viņi dosies tev līdz gan ar dvēseli, gan - sirdi. ("Zaļo berešu" devīze, kas karājās pie ASV prezidenta Ričarda Niksona kabineta sienas)

Napoleoni, čērčili, rūzvelti - atšķirībā no sokrātiem, paskāliem, bleikiem - uzskata sevi par tādiem, kuru dzīve ir izdevusies. (Malkolms Mageridžs, angļu žurnālists un rakstnieks)

Politiku un cilvēces likteni veido ļaudis bez ideāliem un lieluma ēnas. Lieli cilvēki neiet politikā. (Albērs Kamī, franču rakstnieks un filozofs)

Cilvēku mēra ar to, kā viņš rīkojas ar varu, kas viņam pieder. (Pitaks no Mitilēnas, sengrieķu gudrais)

Vara ir pats spēcīgākais afrodiziaks. (Henrijs Kisindžers, amerikāņu politiķis)

Nav tiesa, ka es visu totāli noliedzu. Es vienmēr esmu bijis par veselo saprātu, par cilvēcisku pieklājību, par cilvēcisku cieņu. Tas arī padara mani par absolūti nepiemērotu katram valsts amatam. (Henrijs Lūiss Menkens, amerikāņu žurnālists)

Ja negribi smagi strādāt, gādājot sev iztiku, tad šī nodarbošanās nav sliktāka par visām pārējām. (Jaunais Džons F. Kenedijs, kad viņu 1946. gadā pirmo reizi ievēlē ASV Kongresā)

Es visu dzīvi esmu gribējis kļūt vai nu par piānistu bordelī, vai arī par politiķi. Patiesību sakot, starpību es tā arī vēl neesmu pamanījis. (Harijs S. Trumens, ASV prezidents)

Agrāk es saucu politiku par otro senāko profesiju. Tagad es sāku saprast, ka tā ir līdzīga pirmajai... (Ronalds Reigans, ASV prezidents)

Artūr, pēc tam, kad tu kaut vienu reizi izbrauc limuzīnā ar motociklistu eskortu, tu uz visiem laikiem jau esi cits cilvēks. (Herberts H. Lēmans, Ņujorkas štata gubernators, atbildot uz brāļa jautājumu, kāpēc viņš balotējas ASV Senātā)

Kad saproti, kā lielās valstis bez emocijām lemj (ir lēmušas un lems arī nākotnē) mazo tautu un valstu likteņus, saproti, ka augstāk teiktajam var tikai pievienoties.

Citāti no Mihaila Veršovska grāmatas „Vai jums nav cits globuss?”