Pagarinātas garenbāzes septiņvietīgā Volkswagen ID. Buzz pasaules pirmizrāde

2 jūnijs, 2023

• Atgriešanās ASV un Kanādā: Volkswagen svin ilgi gaidīto busiņu atgriešanos Ziemeļamerikas tirgū ar pagarinātas garenbāzes Buzz.

• Pagarinātā Buzz Eiropas pirmizrāde notiks Volkswagen busiņu festivālā Hannoverē no 23. līdz 25. jūnijam.

• Jaunais Buzz ar pagarinātu garenbāzi ir viens no ietilpīgākajiem elektriskajiem automobiļiem ar vietu līdz pat septiņiem cilvēkiem un plašu bagāžas nodalījumu.

• Nonākot tirdzniecībā, Buzz ar pagarinātu garenbāzi Eiropā būs pieejams ar jaunu 85 kWh akumulatoru (neto) un jaunu 210 kW elektriskās piedziņas motoru.

• No jauna izstrādāta panorāmas lūka ar elektroniski kontrolējamu tonējumu ir lielākais stikla jumts, ko Volkswagen jebkad ir izstrādājis.

Volkswagen ID. Buzz ir ikona visu elektrisko auto vidū. Šīs modeļu saimes jaunākais papildinājums – ID. Buzz ar pagarinātu garenbāzi – ir klāt. Tas ir ražots Vācijā Eiropai, kā arī Kanādai un ASV, jo Volkswagen ar pagarinātas garenbāzes ID. Buzz uzsācis atjaunot zīmola mikroautobusu piedāvājumu arī Ziemeļamerikā. Tur šodien arī norisinās pasaules pirmizrāde – sērfotāju iecienītajā Hantingtonbīčā, kas atrodas Klusā okeāna piekrastē netālu no Losandželosas. Automobilis tiek prezentēts ASV lielākajā Volkswagen busiņu festivālā kā veltījums faniem un valstij. Vienlaikus ASV ID. Buzz sagaidīs ar cēlsirdīgu žestu: no Ņujorkas līdz Sanfrancisko 2. jūnijs turpmāk tiks svinēts kā brīvdiena – Volkswagen busiņu diena (Volkswagen Bus Day). Šī mikroautobusa prezentēšanas tūre pēc trīs nedēļām turpināsies Vācijā, kad Eiropā debitēs pagarinātais ID. Buzz. Tas notiks no 23. līdz 25. jūnijam starptautiskajā Volkswagen busiņu festivālā Hannoverē, kas ir Eiropas lielākais Volkswagen busiņu saiets.

Ar T4 paaudzi Volkswagen mikroautobusi pameta ASV un Kanādas tirgus pirms 20 gadiem. Taču šiem automobiļiem joprojām ir kvēli fani no Ņujorkas līdz pat Sanfrancisko. T1T2 un T3 paaudzes automobiļi ar aizmugurē izvietotu dzinēju arī 2023. gadā joprojām redzami pludmaļu stāvvietās Kalifornijā, Floridā un Longailendā. Tagad Volkswagen kārtējo reizi noslēdz šo apli ar pagarinātas garenbāzes ID. Buzz, un atgriež Volkswagen busiņu piedāvājumu Ziemeļamerikas tirgū – šoreiz ar elektrisku aizmugurējo riteņu piedziņu.

Volkswagen ir ārkārtīgi spēcīgs globāls zīmols ar lielisku vēsturi, miljoniem uzticamu fanu un leģendāriem produktiem. Tas ir skaidri redzams šeit, lielākajā Volkswagen busiņu festivālā ASV. Tāpēc es priecājos, ka Volkswagen Group of America komanda pagarinātas garenbāzes ID. Buzz pirmizrādi svin šeit. Ar šo modeli mēs speram lielu soli, lai atkal kļūtu par patiesi mīlētu zīmolu,” norāda Volkswagen AG valdes loceklis Tomass Šēfers (Thomas Schäfer).

Volkswagen busiņiem ASV ir gara vēsture, un tie valstī ieguvuši patiesu kulta statusa. Valdes loceklis Larss Krauze, kurš ir atbildīgs par tirdzniecību un mārketingu uzņēmumā Volkswagen Commercial Vehicles, arī uzsver, ka ID. Buzz atkal nodrošina īpašas sajūtas un emocijas, ko spēj radīt tikai specifiski automobiļi. “ASV, Kanādā un Eiropā Volkswagen mikroautobusi gadu desmitiem ir iemiesojuši unikālu attieksmi pret dzīvi. Fotogrāfija ar leģendāro T1 Lightbus Vudstokā ir neaizmirstama. Šī brīvības simbola DNS dzīvo mūsu ID. Buzz.”

Ar 4 962 mm garumu un līdz pat septiņām sēdvietām ID. Buzz ir ideāli piemērots Ziemeļamerikas tirgum. Vienlaikus tas arī paplašina savu iespējamo pielietojuma klāstu Eiropā. Papildu garums, pateicoties garenbāzes palielināšanai par 250 mm, rada vietu trešajai sēdekļu rindai, nodrošinot līdz pat 2 469 litru lielu bagāžas nodalījumu un iespēju uzstādīt jaunu, lielāku 85 kWh akumulatoru (neto ietilpība), kas sniedz vēl lielāku nobraukuma distanci. Savukārt jaunais siltumsūknis uzlabo efektivitāti ziemā. Pagarinātais ID. Buzz būs arī pieejams ar jaunu 210 kW (286 ZS) elektriskās piedziņas motoru. Elektriskās piedziņas motors maksimālo ātrumu palielina līdz elektroniski ierobežotiem 160 km/h (Eiropas ID. Buzz ar 150 kW: 145 km/h). Pagarinātais ID. Buzz 100 km/h lielu ātrumu spēj sasniegt vien 7,9 sekundēs. Taču tas nav viss – jau paziņots, ka 2024. gadā tirgū nonāks versija ar visu riteņu piedziņu (GTX) un 250 kW (339 ZS) jaudu. ID. Buzz GTX no 0 līdz 100 km/h spēs ieskrieties 6,4 sekundēs, tādējādi tam spējot lieliski iekļauties satiksmē uz lielceļiem.

Citas elektriskā Volkswagen jaunās funkcijas iekļauj uzlabotu nākamās paaudzes informācijas un izklaides sistēmu un attālinātu automobiļa novietošanu stāvvietā, izmantojot viedtālruni. Tikmēr no jauna izstrādāta augsto tehnoloģiju panorāmas lūka ar viedo stiklu atsauc atmiņā leģendāro Samba busiņu no 20. gadsimta 50. gadiem. 1,5 kvadrātmetru platībā tas ir lielākais stikla jumts, kādu jebkad izstrādājis Volkswagen. Viedo stiklu iespējams mainīt no caurspīdīga uz necaurspīdīgu un otrādi, izmantojot skārienslīdni vai balss palīgu. Ziemeļamerikas tirgum paredzētajām versijām būs arī sēdekļi ar gaisa kondicionieri un izgaismots Volkswagen logo priekšpusē.

2024. Buzz piegādes ASV tiks sāktas 2024. gadā. Gandrīz vienlaikus nonākšanai tirdzniecībā Ziemeļamerikas tirgū ID. Buzz ar pagarinātu garenbāzi būs pieejams arī Eiropā. Tāpat kā Multivan un Bulli T6.1, visi ID. Buzz automobiļi tiks ražoti galvenajā Volkswagen Commercial Vehicles rūpnīcā Hannoverē. Šī ir viena no modernākajām automobiļu rūpnīcām pasaulē un tā ir arī galvenā Volkswagen busiņu mājvieta.

PAR VOLKSWAGEN:

Zīmols Volkswagen ir pārstāvēts vairāk nekā 140 tirgos, un tas ražo automobiļus 29 vietās 12 valstīs. 2022. gadā Volkswagen piegādāja klientiem aptuveni 4,6 miljonus transportlīdzekļu. Starp tiem bija tādi populārākie modeļi kā Polo, T-Roc, T-Cross, Golf, Tiguan vai Passat, kā arī pilnībā elektriskie modeļi ID.3, ID.4, ID.5 un ID.6. Pagājušajā gadā uzņēmums klientiem visā pasaulē nodeva vairāk nekā 330 000 pilnībā elektrisku transportlīdzekļu. Volkswagen šobrīd visā pasaulē nodarbina aptuveni 170 000 darbinieku. Īstenojot savu ACCELERATE stratēģiju, Volkswagen pastāvīgi veicina turpmāku attīstību, lai kļūtu par iekārojamāko ilgtspējīgas mobilitātes zīmolu.

PAR MØLLER BALTIC IMPORT:

Møller Baltic Import SE ir Møller Mobility Group AS pilnībā piederošs vairumtirdzniecības uzņēmums, kas ir Audi automašīnu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen automašīnu importētājs Baltijas valstīs. Møller Baltic Import apgrozījums 2021. gadā bija 235 miljoni eiro, peļņa – 1 miljons eiro.

Møller Mobility Group AS ir grupas mātes uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4 tūkstoši darbinieku Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ar kopējo apgrozījumu vairāk nekā 36 miljardi Norvēģijas kronu (3,5 miljardi eiro) Møller Mobility Group ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem auto nozares uzņēmumiem. Grupas darbība aptver VolkswagenAudiŠkodaSeatCupra un Volkswagen komerctransporta importu, tirdzniecību, iegādes finansēšanu un mobilitātes risinājumu nodrošināšanu.

Mēs esam pārliecināti par nākotni, kur blokķēdes tehnoloģija padarīs dzīvi vienkāršāku.

Portālā netiek publicētas nepatiesas ziņas un slēptas viltus reklāmas.

https://kripto.media/pagarinatas-garenbazes-septinvietiga-volkswagen-id-buzz-pasaules-pirmizrade/