Oskars Vailds. Salome

Autora grāmatas apraksts.

Par rakstnieku jau ir bijis raksts.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/ciniska-romantika-portrets-oskars-vailds

Kad vīrietis zaudē galvu sievietes dēļ

https://www.kroders.lv/lasa/1055

ILUSTRĀCIJA OSKARA VAILDA LUGAI "SALOMEJA"

http://janinaart.com/lv/gallery/illustration-for-the-play-by-oscar-wilde-salome-184.html

Oskars Vailds "Iz Bezdibeņa" (De Profundis)

http://kriedoklis.weebly.com/literat363ras-apskati/oskars-vailds-iz-bezdibea-de-profundis

Cik atšķirīga var būt mīlestība ... Maiga, kaislīga, jutekliska, savstarpēja, neatbildēta, beznosacījuma, akla, iedvesmojoša, destruktīva, liktenīga, apsēsta! Salomes mīlestība ir kaislīga un pārāk karsta ... Man ir aizdomas, ka daudziem varētu būt domas, viņi saka, bet vai tā ir mīlestība? Jā ... mīlestība ... viens no tās veidiem, diemžēl ... Protams, tā ir vairāk kaislība, apsēstība, iekāre, bet mīlestības jēdziens ir pārāk plašs, lai to uztvertu tikai kā maigu sajūtu. Mīlestības dēļ viņi nogalina sevi, nogalina savus tuviniekus, viņi cieš un liek viņiem ciest. Ah, mīlestība ... viņi saka, ka tā garšo rūgta. "Salome" mani aizrāva, tāpat kā aizrauj gandrīz visu, kas tika rakstīts ar Oskara Vailda pildspalvu. Pilnīgi apburoša valoda. Ak, šie vārdi, kas lien ārā no ebreju princeses lūpām par Jāni... Aizpildīti ar kaisli, kaut kādu rupju kaisli, šķietami nav raksturīgi trauslai jaunai meitenei. Viņa tikai dzied dziesmu par tik baltu ķermeni kā sniegs, kas guļ Jūdejas kalnos; mati, kas ir līdzīgi vīnogu ķekariem; mute kā koraļļu zars. Kā pēc visām šīm atzīšanās, arī šī atkārtotā frāze izklausās ... Es skūpstīšu tavas lūpas, Jāni. Es noskūpstīšu tavas lūpas.

Sīkāka informācija vietnē livelib.ru:

https://www.livelib.ru/review/1028576-salomeya-oskar-uajld

Atsauksmes: Oskars Vailds. Salome

Šajā grāmatā slavenā romāna "Doriana Greja portrets" veidotājs, angļu un Eiropas estētikas meistars Oskars Vailds lasītāju priekšā paveras kā izsmalcināts komediogrāfs, alegorisku pasaku autors, ko apgaismo mitoloģiskā gaisma. no prozas dzejoļiem un skaudri emocionāliem tekstiem.

Es biju sava laikmeta mākslas un kultūras simbols. Es to sapratu savas jaunības rītausmā un tad piespiedu to saprast arī savam gadsimtam.

Patiesība pārstāj būt patiesība, tiklīdz tai tic vairāk nekā viens cilvēks.

Mīlēt sevi ir sākums romantikai, kas ilgs visu mūžu.

https://stylus.ua/oskar-uayld-salomeya-p442226c12491.html