Olga Lavrentjeva. Neatzītās valstis

Ieskats autores biogrāfijā un īsi par viņas divām grāmatām.

Mājaslapa.

https://olga-lavrenteva.ru/

Autobiogrāfija.

Esmu dzimusi 1986. gadā Ļeņingradā. Beigusi Sanktpēterburgas Valsts universitātes Mākslas fakultāti. 2009. gadā es ieguvu bakalaura grādu grafiskajā dizainā, 2011. gadā - maģistra grādu vides dizainā. Kopš 2013. gada - Sanktpēterburgas Mākslinieku savienības, grafikas sekcijas biedre. Grafikas un zīmētu stāstu izstāžu dalībniece Krievijā, Somijā, Šveicē, Norvēģijā, ASV, Ungārijā, Polijā. Darbi tika izstādīti festivālos: Boomfest, KomMissia, Fumetto, Barents Spektakel, Starptautiskajā komiksu festivālā Lodzā.

2012. gadā slavenā Sanktpēterburgas nacionālboļševiku tiesas procesa "Divpadsmitu process" laikā es vadīju grafisko ziņojumu no zāles un izveidoju apmēram 70 ilustrācijas. Zīmējumi, tiesas procesa dalībnieku piezīmes un lapas no krimināllietas materiāliem galu galā pārvērtās par manu pirmo grāmatu “Divpadsmita tiesas process”. 2014. gadā tas tika iespiests ierobežotā tirāžā.

Otrā grāmata “Neatzītās valstis. Vienpadsmit stāsti par separātismu "- daļēji dokumentālu un daļēji abstraktu komiksu sērija par vājprātīgākajiem mēģinājumiem atrast savu valsti mūsdienu pasaulē un par to, kas no tā iznāca (2015. gadā ar SPb-Comics atbalstu).

Pēc ceļojuma uz Pikene på Broen mākslas rezidenci Norvēģijā 2015. gada novembrī piedzima neliela grāmata "Borderline State" - stāsti par reālajiem un mītiskajiem ziemeļiem (angļu valodā).

Izdevniecība Bumkniga 2016. gadā izdeva ceturto grāmatu, lielu grafisko romānu “ШУВ. Gotu detektīvstāsts astoņās nodaļās ar prologu un epilogu." Šis ir stāsts par to, kā divi bērni 1998. gadā izmeklē kaimiņa nāvi savā lauku mājā un komiksu veidā izveido notikumu rekonstrukciju.

Pašlaik es strādāju pie nākamā grafiskā romāna. [Liekas, ka jau iznācis – t. p.]

https://olga-lavrenteva.ru/biography/

Neatzītās valstis. Vienpadsmit stāsti par separatismu

Grāmata “Neatpazītās valstis. Vienpadsmit stāsti par separātismu ”ir daļēji dokumentālu un daļēji abstraktu komiksu sērija par mežonīgākajiem mēģinājumiem dibināt valsti mūsdienu pasaulē un par to, kas no tā iznāca.

Šajā sērijā ir labi pazīstami un ne tik slaveni stāsti ar nelielu dalībnieku skaitu un samērā laimīgām beigām. Viņu varoņi centās “dzīvot kā grāmatās”, bet tas izrādījās vēl labāk, jo dzīve vienmēr ir foršāka nekā literatūra.

Horvātijas pilsētu pārvalda dzejnieks no narkomāniem. Apvērsums notiek uz sarūsējušas platformas jūrā. Fiziskās audzināšanas skolotājs pēkšņi kļūst par karali un nosūta amatpersonām nāvessodu paziņojumus. Mikrovalstis tīklā cīnās par Antarktīdu. Atvaļinātais karavīrs atjauno padomju varu kolhozā un sagatavo gājienu uz Maskavu.

https://comixbox.ru/catalog?tableid=562&itemid=32

Borderline State

Olgas Lavrentjevas grāmata "Robežvalsts" angļu valodā par ceļojumu pa reālām un mītiskām ziemeļu valstīm. Tā tika radīta no 2016. gada novembra ceļojuma uz Norvēģiju iespaidiem un tika prezentēta festivālā Barents Spectacle 2016 Kirkenesā, Norvēģijā un Nikelā, Krievijā.

Ziemeļu valstis vienmēr ir bijušas realitātes un pasaku krustojumā - dažreiz ir grūti tās nošķirt. “Borderline State” ir 30 lappušu gara eksperimentāls komikss par ceļojumu pa reālām un mitoloģiskām ziemeļu valstīm un kontinentiem. Šis komikss nav mēģinājums stāstīt loģisku un skaidru stāstu; tas ir sirreālistisks un nedaudz ārprātīgs skats uz Krievijas un Norvēģijas ziemeļiem. Komikss savieno mūsdienu ainas un autora iespaidus par Kirkenes apmeklējumu 2015. gada novembrī ar iedomātu karaļvalstu kartēm, sarežģītām shēmām, dažādām instrukcijām un vienkāršu cilvēku personīgajām atmiņām.

Projekts tika izveidots Barents Spektakel 2016, 2016. gada 10. un 14. februārī, Kirkenes / Norvēģija, Nikelā / Krievija.

https://comixbox.ru/catalog?tableid=562&itemid=30