Olga Gromiko. Beloras cikls

Olga Nikolajevna Gromiko (1978. gada 13. septembris, Viņņica, Ukraina) ir baltkrievu fantāzijas rakstniece, prozaiķe un mikrobioloģe, kura dzimusi Ukrainā.

Viņa piedzima pusnaktī no 1978. gada 13. līdz 14. septembrim. Beigusi Baltkrievijas Valsts universitāti ar mikrobioloģijas grādu (2001). Viņa strādāja Baltkrievijas Veselības ministrijas (Minskā) Epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecības institūtā. Baltkrievijas Rakstnieku savienības locekle. Viņa ir precējusies un 2004. gadā laida pasaulē dēlu.

Publicējas kopš 2003. gada. Pirmās grāmatas tika uzrakstītas humoristiskās fantāzijas žanrā, “Lojālie ienaidnieki” – varoņfantāzijas žanrā. Belorijas cikla par raganu Volhu ("Profesija: ragana"; "Raganu sargs"; "Augstākā ragana"; "Raganas pasakas") autore, kurai blakus ir grāmatas "Lojālie ienaidnieki" un "Beloras hronikas".

Romāns "Profesija: ragana" starptautiskajā festivālā "Zvaigžņu tilts-2003" (Harkova) saņēma izdevniecības "Alfa-Kniga" ("Armada") balvu "Zobens bez vārda" par labāko debijas romānu humoristiskā un asa sižeta fantastikas žanrā.

Olgas Gromiko darbi atšķiras ar ironiju, dažkārt pārvēršoties par sarkasmu. Viņas grāmatu galvenie varoņi ir varoņi, kuri tradicionālajā fantāzijā ir attēloti kā negatīvie: raganas, vampīri, vilkači, pūķi, troļļi, mantikori un citi. Divas grāmatas - "Plus par mīnusu" un "Kosmobioluhi" tika sarakstīti ar līdzautoriu - Rīgas rakstnieku Andreju Ulanovu.

Grāmatas tiek izdotas Čehijā, Polijā. Olga Gromiko ir neticīgā.

Internetā viņa ir pazīstama ar pseidonīmiem Ragana vai Volha. Tāpat Gromiko darba cienītāji viņu bieži sauc par VBP, kas nozīmē Lielo Baltkrievu (vai Beloras - vairāku viņas grāmatu darbības vietā) Rakstnieci.

Mīļākie autori - M. Semjonova, A. Sapkovskis, T. Pračets, I. Hmeļevska un Dž. Darels.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%BC%D1%8B%D0%BA%D0%BE,_%D0%9E%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%B0_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0

Par autori izvērstāk.

https://fantlab.ru/autor192

Profesija ragana

“Profesija: ragana” - baltkrievu rakstnieces Olgas Gromiko romāns. Pirmā grāmata sērijā "Beloras cikls par raganu Volhu".

Iedomājieties, ka jūs esat mazas valsts, kurā dzīvo apmēram divi tūkstoši iedzīvotāju, valdnieks. Viņi skatās uz tevi, ja ne kā uz iemiesotu dievību, tad vismaz kā uz visu veidu pēdējo cerību. Jūsu vārds viņiem ir likums pirmajā un pēdējā instancē. Vai esat iedomājies?

Idille ir sabojāta tikai ar noteiktu brīnumu Čudo-judo, kuru neviens nevar noķert, un kurš ļoti labi uzbur un apēd gan jūsu pavalstniekus, gan iebraukušos burvjus. Un kāda būs jūsu reakcija, kad pēc lūguma pēc kvalificēta burvja palīdzības burvji, it kā smejoties, nosūtīs jaunu un nepieredzējušu meiteni? Pareizi - vienkārši atpūtieties un izklaidējieties. Jums noteikti nebūs garlaicīgi ar viņu.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F:_%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D1%8C%D0%BC%D0%B0