Oļegs Rojs. Bīstamā planēta

Ieskats autora biogrāfijā un daiļradē

Par autoru.

Oļegs Rojs ir krievu rakstnieks un scenārists, Krievijas Rakstnieku savienības un Eiropas Rakstnieku savienības biedrs, Zelta bruņinieka drosmes un goda krusta kavalieris.

Oļegs Rojs, īstajā vārdā Oļegs Rezepkins, dzimis 1965. gada 12. oktobrī Magņitogorskā. Pabeidzis pedagoģisko institūtu un kādu laiku strādājis par direktoru skolā-internātā, viņš nolēma emigrēt uz Šveici, kur dzīvoja vairāk nekā desmit gadus.

Oļegs Rojs: radošums ārzemēs

Tieši šajos gados notika viņa debija literārajā vidē. Pirmais romāns, kas nāca no Oļega Roja pildspalvas, bija darbs ar nosaukumu "Spogulis". Bet 2008. gadā izdevniecība nolēma to publicēt ar nosaukumu "Laimes apvienība". Ilgi nebija vajadzīga atbilde. Pirmizrāde bija veiksmīga - Oļegs sevi pierādīja kā izcilu literārajās aprindās. Un tad par viņa darbiem sāka interesēties Berlīnes grāmatu nams. Viņa izdotās grāmatas kļuva par bestselleriem Šveicē, Anglijā, Francijā, Vācijā un Itālijā. Starp populāriem tagad:

«Мир над пропастью»;

«Муж, жена, любовница»;

«Улыбка черного кота»;

«Капкан супружеской свободы»;

«Дом без выхода»;

«Нелепая привычка жить»;

«Отражение»;

«Барселонская галерея»;

«Украденное счастье»;

«Эдельвейсы для Евы»;

«Банкротство мнимых ценностей»;

«Мужчина в окне напротив»;

«Пасынки судьбы»;

«Галерея „Максим“»;

«В сетях интриг»;

«Сценарий собственных ошибок»;

«След ангела».

Jāatzīmē ka trešā, piektā, sestā un priekšpēdējā grāmata ir ekranizēta.

Oļegs Rojs: daiļrade Krievijā.

2008. gadā Oļegs Rojs nolemj atgriezties Krievijā un apmetas uz dzīvi Maskavā. Noslēdzis kontraktu ar izdevniecību "Eksmo" viņš turpina ražīgi strādāt Dzimtenē. Gaismu ierauga tādas grāmatas, kā:

«Паутина лжи»;

«Вдали от рая»;

«Он & Она» (līdzautore Diāna Maškova);

«Ловушки для влюбленных»;

«Ловушки для вершителя судеб»;

«Повелитель книг»;

«Загадки Атлантиды»;

«Ловцы драконов»;

«Игра без правил»;

«Искупление»;

«Тайна»;

«Шаль»;

«Леди-кошка»;

«След ангела»;

«Старьевщица»;

«Тот, кто стоит за плечом».

Līdzās literārai darbībai Oļegs Rojs aktīvi nodarbojas ar labdarību, palīdzot ģimenēm ar smagi slimiem bērniem.

https://www.litres.ru/oleg-roy/ob-avtore/

Biogrāfija Vikipēdijā.

Dzimis 1965. gada 12. oktobrī Magņitogorskas pilsētā. Viņš absolvējis Pedagoģisko institūtu, vairākus gadus strādājis par direktoru internātā.

Viņš gandrīz 10 gadus dzīvoja Šveicē. Tur viņš sāka rakstīt grāmatas.

Vēlāk vairāki viņa darbi kļuva par bestselleriem Šveicē, Anglijā, Francijā, Vācijā, Itālijā.

Oļegs Rojs ir šķīries divas reizes. Viņam bija trīs bērni. Vecākais Jevgeņijs traģiski nomira 2008. gadā.

Oļegs Rojs daudzus gadus ir iesaistījies labdarībā. Viņa aizbildnībā ir 3 ģimenes ar smagi slimiem bērniem. Viņš bija Krievijas invalīdu savienības viceprezidents.

Vairāku literāru balvu ieguvējs, tostarp "Zelta bruņinieka drosmes un goda krusts" par ieguldījumu labdarībā un literatūrā.

Kritika.

Rakstnieka biogrāfijā ir daudz "baltu plankumu", fakti, kas sniegti pat šajā vikipēdijas rakstā, neatrod apstiprinājumu.

Eiropas bestselleri

Apgalvojums, ka Roja darbi Eiropā tiek atzīti par bestselleriem, nav pamatots. Nav publicēti Roja darbu tulkojumi Eiropas valodās, ja vien par tādu neuzskata bulgāru valodu.

Neeksistējoša filmas adaptācija

Daudzus gadus rakstnieka un izdevniecības "EKSMO" pārstāvji ir izplatījuši informāciju par filmu "Aukle", kuru 2007. gadā filmēja filmu kompānija Miramax. Tomēr uzņēmuma katalogā tam nebija iespējams atrast apstiprinājumu.

Neatkarīga rakstīšana

Parastie lasītāji ir atkārtoti izteikuši aizdomas par to grāmatu neatkarīgo rakstīšanu, kas izdotas ar Oļega Roja vārdu. Krievu rakstnieces Fotinas Morozovas autobiogrāfiskajā grāmatā "Litnegr" aprakstīti vairāki darbi, kuros viņa strādājusi kā "spoku rakstniece", kas līdzinās Oļega Roja darbiem.

Savu panākumu pierakstīšana

Neskaitāmas intervijas, kā arī rakstnieka oficiālās lappuses norāda uz daudzām balvām, tostarp tādām prestižām kā Buņina balva. Un arī kāda "Puškina balva". Tomēr šodien šāda balva nepastāv. Klasiskā "Puškina balva" savu eksistenci beidza 1919. gadā, un starp "Jaunās Puškina balvas" laureātiem nav iespējams atrast Oļega Roja vārdu. Dabiski, ka šo balvu laureātu sarakstos nav iespējams atrast Oļega Roja vārdu, turklāt nav iespējams atrast informāciju par tādu apbalvojumu kā Zelta bruņinieka drosmes un goda krusts.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B9,_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%B3_%D0%AE%D1%80%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

Bīstamā planēta.

Šķiet, ka kas var būt labāks par uzvaru - balvu - ceļojums ar zvaigžņu kuģi? Priecājās visa citplanētiešu ģimene, kas ieguva šādu iespēju ... Līdz kļuva skaidrs, ka kosmosa kuģis ir diezgan vecs. Neilgi pēc pacelšanās viņš beidza darboties un nokrita uz planētas, kuru pilnībā klāja ūdens vides katastrofas dēļ. Tagad ģimenei ir jāizdzīvo jaunos apstākļos un jāpierod pie bīstamas planētas, kas pazīstama kā Zeme.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/651858/

Imitators. Uvertīra

Septiņdesmit piecu gadu laikā Marionella Seliverstovna ir redzējusi daudz dažādu lietu. Dažreiz tas bija patiešām dīvainas un biedējošas lietas. Bet tajā dienā pat viņa bija, maigi izsakoties, pārsteigta.

Parastā rīta pastaiga ar savu mīļoto suni vecenei sagādāja daudz nepatikšanas. Tukšs parks, svaigs gaiss un ... milzīga soma. Kārtējā atkritumu kaudze? Nē. Šķiet, ka tā ir kaut kāda liela lelle ... vai cilvēka ķermenis. Jā, jauna meitene, kas nezin, no kurienes nākusi. Vecāka gadagājuma cilvēkiem, tādiem, kā Marionella, nav ne jausmas, ko darīt ar šo bīstamo atradumu.

Kurš zināja, ka atrastais ķermenis ir tikai sākums dīvainiem notikumiem, kas ļoti drīz rosinās apkārtni? Cilvēkiem notiek šausmīgas lietas, bet kurš pie tā ir vainīgs, ir neatbildēts jautājums.

https://www.litres.ru/oleg-roy/imitator-kniga-pervaya-uvertura/

Mājas gariņš.

Kad Vika nolēma paņemt rudu kaķēnu, viņa pat nevarēja iedomāties, ka rīkojās pareizi! Pašpārliecinātais kaķis ar iesauku Kuzja no visa spēka ķērās pie saimnieces patronizēšanas.

Sākumā viņš atvēra Vikas acis uz vīra neizskatīgo rīcību. No Sašas sen bija laikusjāatbrīvojas, bet Vika negribēja, lai mazā Aļinka izaugtu bez tēva ... Bet mājdzīvnieks palīdzēja jaunajai sievietei pieņemt pareizo lēmumu.

Tad, pēc rudā kaķa uzvedinājuma, Vika piedalās arhitektūras konkursā un atrod izcilu darbu. Un drīz Kuzjam būs jāpilda vissvarīgākā misija: jāizveido kopīgu valodu ar īstu mājas garu! Jā, jā, viņu jaunajā dzīvoklī Maskavas centrā tika atrasts barabaška. Ne velti mājoklis tika pārdots par pārsteidzoši zemu cenu ... Bet arī Kuzja tiks galā ar šo uzdevumu!

https://www.litres.ru/oleg-roy/domovoy/

Noslēpums.

Viņu medīja, nolaupīja, izsūtīja un ieslodzīja. Un viss tāpēc, ka viņai, vienkāršai lauku meitenei, bija neparasts talants, līdzīgs tam, ar ko bija apveltīts Volfs Mesings un Vanga. Zināt savu likteni ir vilinoši. Bet Olga nevēlējās uzzināt par savas mīļotā likteni, par viņas tuvinieku dzīvi. Ne tāpēc, ka raganas slava viņu biedēja, ne tāpēc, ka Oļa pārstāja piederēt pati sev - tikai tāpēc, ka cīņā pret likteni pat tāds cilvēks kā viņa ir vājš un nenozīmīgs.

https://www.litres.ru/oleg-roy/tayna/