Okeānā atrasti atnācēji!

(Autora saistība ar putinismu nav novērota - t.p.)

Taini XX veka (Таины ХХ века), 2023., septembris, Nr. 38

Dīvainie dzīvnieki

No kurienes radās dzīvība uz mūsu planētas? Uz šo jautājumu pētniekiem nav atbildes. Precīzāk, ir, taču pavisam hipotēzes. Te dzīvība radusies no kaut kāda barojoša buljona, te to radīja kādi augstākie spēki. Ir vēl versija, ka dzīvība, kuru mēs tagad saucam par Zemes dzīvību un pie kuras attiecināmi paši, atnesa no kosmosa, uzpūta, teiksim tā, ar Saules vēju.

Un šim pēdējam variantam nesen atradās kaut arī ne simtprocentīgs, taču tomēr apstiprinājums kalmāru veidā…

Zinātnieki palūkojās uzmanīgāk, nekā parasti uz astoņkājiem un secināja, ka tie diezgan nopietni atšķiras no visiem citiem Zemes faunas pārstāvjiem. Ka tie, astoņkāji, pēc dažiem paradumiem un uzvedības daudz tuvāki mums, cilvēkiem, nekā saviem kaimiņiem – zivīm. Un ka astoņkājiem ir tādas funkcijas, kuras nevienam dzīvniekam pat sapņos nav rādījušās.

Piemēra, astoņkājiem ir laba atmiņa un viņi ir spējīgi atšķirt ģeometriskas figūras. Viņi tāpat labi sajūt atšķirību priekšmetu svarā un virsmas tekstūrā.

Astoņkāji redz gaismu, saprot kur augša un kur apakša, un izmanto to muskuļu koordinācijai reaktīvajā peldēšanā.

Pirms kāda laika zinātnieki izpētīja to, ko var nosaukt par dzirdi galvkājiem, izmēģinājumu laikā astoņkāji reaģēja uz zivi to neredzot, 30 metru attālumā.

Tikai pašaizsardzība

Taču pats interesantākais – tas, ka astoņkājiem ir…intelekts. Viņi var nolikt pie vietas zibi, kura uzvedas pārāk brīvi, spēj atvērt konservu kārbas vāku, brīvi izmanto palīglīdzekļus kā instrumentus vai ieročus. Jūs esat redzējis, lai kāds nebūt pērtiķis aizsargātos no uzbrukuma ar nūjas palīdzību? Bet astoņkāji pašaizsardzībai izmanto arī portugāļu kuģīšus – nāvīgi indīgus jūras dzīvniekus.

Astoņkājiem ir visvairāk smadzeņu attiecībā pret ķermeņa masu, ja tas, protams, ir svarīgi. Zinātnieki pagaidām nav noskaidrojuši, tas ir svarīgi vai nē, taču fakts paliek fakts: vēl bez centrālajām smadzenēm astoņkājim ir vispārīgi patstāvīgas smadzenes katrā no viņa astoņām kājām (vai rokām).

Futbolists vai parapsihologs?

Jūs atceraties astoņkāji Polu, kurš periodā no 2008-tā līdz 2010.gadam patstāvīgi un bez jebkādas priekšā teikšanas izvēlējās FIFA spēļu uzvarētājus? No 14 paredzējumiem viņš 12 reizes trāpīja, kas runā par to, ka astoņkājiem papildus ir vēl paranormālas spējas vai arī tie lieliski pārzina futbolu.

Visu šo faktu kopums uzvedināja zinātniekus uz domu, ka astoņkāji – citplanētieši, kuri ieradās uz Zemi apaugļotu iesaldētu olšūnu veidā kāda nebūt asteroīda ķermenī.

Tā ka atnācēji uz Zemes ir, un pat izskatās viņi kā atnācēji. Cita lieta, ka mēs pie viņiem esam tā pieraduši, ka uzskatām viņus par pilnībā Zemes radījumiem. Taču cilvēce ir ļoti bieži kļūdījusies.