Odiseja ceļojumi.

Nejauši atcerējos, jau visai sen lasīju kādu rakstu par kārtējo mēģinājumu iztēloties, kāds varētu būt sengrieķu eposa "Odiseja" galvenā varoņa mājupceļš no Trojas kara, jo vecais Homērs viņam liek piedzībot milzums lietu daudzu gadu garumā, lai gan īstenībā jūras ceļš no Trojas līdz Odiseja dzimtajām vietām nav nemaz tik garš. Neviļus rodas domas par to, ka Odisejs ir veicis gandrīz pasaules apceļojumu, kamēr nokļuvis mājās.

 

 

Rakstā, cik atceros, tiek izvirzīta versija, ka viņš devies iekšā Melnajā jūrā, pēc tam pa Dņepru vai Donu uz augšu, tad pārvilcis kuģi uz Rietumu Dvinas (Tanaisas?), tas ir, Daugavas augšteci, pēc tam pa Baltijas jūru uz rietumiem, kamēr nonācis pie Francijas ziemeļu piekrasti, tālāk es vairs neatceros, vai viņš šķērsojis gallu zemes pa upēm, vai arī apbraucis apkārt visai Eiropai. Un tikai tad atgriezies Grieķijā. Protams, interesantākais šajā versijā bija tas, ka Odisejs ir kuģojis pa Daugavu.
Sameklēju vairākas adreses, kurās ir izvirzītas arī citas versijas par viņa ceļu. Iepriekš minēto rakstu lasīju pirmsinterneta laikmetā, ja atmiņa neviļ, tad liekas žurnālā "Tehņika - molodjoži" (?). kas man nav saglabājies.

http://roksalan.narod.ru/K3G2kiklop2.html
http://samlib.ru/m/moroz_w_p/putx.shtml

mithology.ru/Vozvraschenie_Odisseya.html

history.rin.ru/cgi-bin/history.pl

http://www.myjane.ru/articles/text/?id=5257

www.margosha-forum.com/showthread.php

konzeptual.ru/downloadable/165/put_odisseya.htm

fictionbook.ru/author/aleksandr_asov/atlantida_i_drevnyaya_rus/read_online.html