Obsidiāns. Akmens stikla noslēpumi

(Raksts sagatavots publicēšanai vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā, par teksta saturu atbild pats autors. - t.p.)

Taini XX veka (Таины ХХ века), 2017., augusts, Nr. 34

Aizkaukāza zemēs šis akmens izsenis bija zināms ar drūmo vārdu “satani ehunk” (“velna nags”). Cilvēki ticēja, ka obsidiāns – tumsas kņaza nagu daļiņas, kuras tas aplauzis krītot no debesīm elles dzīlēs.

Traģisku leģendu par šo dārgakmeni stāsta amerikāņu zemēs, kurās obsidiānu nodēvēja par “apaču asarām”. Teiksma vēsta par to, kā pirms dažām simtgadēm spāņu karavīri aplenca indiāņu apmetni, un cilts vīrieši, lai nepieņemtu kaunpilnu nāvi no iekarotāju rokām, metās vulkāna dzīlē, bet viņu sievietes apraudāja vīrus, tēvus un dēlus, un asaras, krītot zemē, sastinga kā tumši zaigojoši akmeņi.

Enerģijas akumulators

Vulkāniskais akmens obsidiāns var palīdzēt daudzu saslimšanu ārstēšanā, tomēr rīkoties ar to vajag uzmanīgi. Jo pie ļoti biežas izmantošanas tas var nest ne tikai labumu, bet arī ļaunumu. Piemēram, tiem, kuri sev ilgu laiku to nēsā, atzīmēti nieru darbības traucējumi. Taču ja minerālu pielietot saprātīgi, tad tas pārvarēs jebkuru, pat ļoti stipru saaukstēšanos, sakārtos kuņģa-zarnu trakta darbību un stabilizēs asinsspiedienu. Vispār, obsidiāns visai labvēlīgi ietekmē cilvēka asinsrites sistēmu, uzlabo tās darbību, atjauno asins cirkulāciju, ārstē vēnu un asinsrites sistēmas saslimšanas. Bez tam, akmens ir spējīgs atbrīvot savus īpašniekus no kaulaudu saslimšanām, redzes traucējumiem un dažādiem dermatītiem.

Vēl bez uzskaitītajām spējām minerāls kalpo par lielisku enerģētisko plūsmu regulatoru. Tas ne tikai attīra organismu no negatīva, bar arī novērš šķēršļus svaigas pozitīvas enerģijas iekļūšanai organismā. Šī obsidiāna funkcija daudzkārt pastiprinās, ja to izmanto kopā ar kalnu kristālu.

Burvju spēku glabātājs

Obsidiānu izsenis cienīja magi, mediumi un šamaņi kā varenu palīgu dažādos rituālos. No tā pagatavotās krelles pastiprina gaišreģu spējas, pastiprina intuīciju, palielina maģisko spēku. Bet obsidiāna stikls, kurš saasināts neliela vairoga formā, spēj radīt šķērsli, kurš aptur garu mēģinājumus iekļūt dzīvo pasaulē.

Senās Ēģiptes iedzīvotāji glabāja vīraku un rituālu maisījumus traukos no vulkāniskā stikla, par cik tas droši saglabāja iekšpusē smaržu un atstāja visas vielas nemainīgā veidā ilgu laiku radot šķēršļus īpašību maiņai. Šumeriem obsidiāna spoguļi palīdzēja sarunās ar dieviem. Viduslaiku burvji ar gludu obsidiāna bumbu palīdzību pareģoja nākotni. Bet indiešu jogi arī mūsdienās ar šo minerālu attīra dvēseles no tumšām jūtām un veic rituālus ķermeņa nostiprināšanai, pēc kuriem, kā saka aculiecinieki, cilvēks sajūt sevi it kā no jauna dzimušu. Tomēr rituālus ar obsidiānu var veikt nebūt ne visi: tie, kuri nezina visas akmens iespējas, riskē ar nemākulīgām darbībām atvērt savu ķermeni negatīvajai enerģijai un slimību attīstībai.

Pareģi un zīlnieces obsidiānu sauc par patiesības akmeni. Lieta tajā, ka tas vienmēr izdod patieso informāciju atsijājot dažnedažādus nevajadzīgos “traucējumus”. Ne velti tieši ar tā palīdzību var skaidri saredzēt nākotni. Bet pie hipnotiskās iedarbības uz cilvēka apziņu minerāls ļauj iekļūt pat regresīvās atmiņas nostūros un uzzināt daudz ko par cilvēka iepriekšējām dzīvēm.

Mīlas brūču dziedinātājs

Kā patiesības akmens obsidiāns palīdzēs savam īpašniekam atšķirt patiesi dziļas jūtas no graujošām, kuras ved uz kaisles nekurieni. Obsidiāna talismana īpašniekam satiekoties ar romantiskas jūtas izsaukušu cilvēku it kā nokrīt no acīm rozā brilles. Viņš redz visas attiecību attīstības perspektīvas, raksturu saderības līmeni un var mierīgi izvērtēt vai jūtas ir abpusējas.

Bet varavīksnes paveida akmeņi lieliski izpilda sirds brūču ārstēšanas funkciju izdziedinot tās bez pēdām īsā laikā.

Aizsargātājs no maldu ceļiem

Izmantojot obsidiānu kā amuletu ir jābūt piesardzīgam, par cik ja nēsāt akmeni pie sevis pastāvīgi, reizēm tā klātbūtne var novest pie nepatīkamām sekām. Tas var piespiest saimnieku sajust māti patiesību tur, kur tas ir pavisam nevietā, vēsi izvirzt uzkrātās emocijas vai izgāzt pār apkārtējiem negatīva lādiņu, kurš traucē viņam pašam. Taču ja izmantot talismanu pareizi, tas, pretēji, glābj no stresa situācijām, uzlabo emocionālo fonu un pat atbrīvo no nakts murgiem, ja paņemt to līdzi gultā.

Sniega obsidiānu pirmkārt veic aizsargfunkciju sargājot īpašnieku no ļauno spēku iedarbības. Aizkaukāza tautas tradicionāli dāvina amuletu no vulkāniskā stikla bērnam, lai aizsargātu viņu no visām nelaimēm, un pie viena dot viņam spēkus, drosmi un gudrību.

Talismans no obsidiāna atbrīvos saimnieku no iepazīšanās ar cilvēkiem, kuri spējīgi uz nejauku rīcību, un pasargās viņu pašu no nepareizām darbībām. Tas padarīs īpašnieku daudz mierīgāku un līdzsvarotāku, noslāpēs viņā agresiju un aizdzīs prom negatīvās emocijas.

Īpaši noderīgs obsidiāna amulets var būt literātiem. Zinātāji apgalvo, ka spalva no šī akmens ir spējīga radīt tekstu, kuru nekādi neradīt ar parastu pildspalvu.

Kā pasargāt talismanu

No visām piedāvātajām zodiaka zīmēm maksimālu labumu no obsidiāna īpašībām var iegūt Dvīņi un Ūdensvīri: tas iemācīs viņus sakoncentrēties uz galveno un saglabāt paškontroli pašās konfliktīgākajās situācijās. Lauvas un Strēlniekus akmens padarīs mazāk pašapmierinātus un piespiedīs viņus skatīties uz dzīvi ar daudz reālāku skatienu. Bet tiem, kuri dzimuši Vēža vai Jaunavas zīmē, obsidiāns ir nevēlams. Viņi arī bez tā pieraduši izskaitļot katru savu darbību un ar tādu talismanu sāks pārāk “bremzēt” lēmumu pieņemšanā.

Par cik vulkāniskais stikls ir diezgan trausls, ar gadiem sakrājies noteikumu krājums, kurš ļauj saglabāt priekšmetus, no tā radītus, vislabākajā veidā. Viņu nepieciešams glabāt atsevišķi no citām rotaslietām, blīvā futlārī ar tajā izveidotām mīkstām sieniņām. Ķīmiskie līdzekļi akmens tīrīšanai neder – labāk vienkārši to nomazgāt ar ziepēm vēsā ūdenī un noslaucīt ar mīkstu audeklu.