Noslēpumaina parādība: medījot pašnāvnieci, 600 suņi lec no tilta.

Sākot no XX gadsimta vidus, nezināma iemesla dēļ katru mēnesi vienā un tajā pašā dienā, nonākuši uz tilta, suņi negaidot lec lejā no 15 metru augstuma un ietriecas akmeņos. Vēl šausmīgāk ir tas, ka dzīvnieki, kas izdzīvo atkal rāpjas uz tilta, lai lektu lejā atkal.

Avoti: http://fishki.net/1764295-tainstvennoe-javlenie-ohotjas-za-samoubijcej-600-sobak-prygnulo-s-mosta.html

http://www.rusdialog.ru/news/32304_1435232696

Eksperti ir nesaprašanā par šo dīvaino parādību: no tilta ir nolekuši vairāki simti mājas mīluļu. Vismaz 50 suņi ir nositušies, lecot no 15 m augstā tilta un neviens nezina - kāpēc? To nesaprtot arī dzīvnieku psihologi. Izskaidrojumu ir daudz: no uzbudināto dzīvnieku vienkāršas ziņkārības līdz medību instinktam, kas mudina dzīvniekus doties spoku medībās vai dzīties pakaļ kādam dzīvniekam.

 

 

Overtunahausas pils, kas atrodas blakus tiltam ir slavena ar saviem spokiem. Daži Rietumu Dambārtonšīras (Skotijā) vietējie iedzīvotāji ir pārliecināti, kas spoks esot "Overtūnas Baltās lēdijas" gars, ko tur mana jau kādus 100 gadus.

"Es stāvēju tajā vietā pirms diviem gadiem, kad pēkšņi sajutu stipru un asu grūdienu, it kā kāds pagrūž mani ar pirkstu", - The Sun ziņoja reliģijas un filozofijas pasniedzējs Pols Ovens. - "Kaut kas vai kāds mēģināja nogrūzt mani no tilta tāpat, kā tos suņus".

Ziņo, ka 1994. gadā kāds Kevins Mojs no šī tilta ir nometis savu mazo dēlu un pēc tam pats mēģinājis izdarīt pašnāvību.

Tagad uz "bīstamā" tilta suņu saimniekiem izlikts brīdinājums: "Turiet suņus pavadā".

Mājas mīluļi traģisko lēcienu izdara gaišā laikā no vienas un tās pašas vietas. Pārsvarā tās ir bijušas šķirnes ar gariem purniem.

Saskaņā ar citu, zinātniskāku izskaidrojumu, zem tilta dzīvojot ūdeles, kas pievilina suņus ar savu spēcīgo muskusa aromātu.

Trīs gadus vecā Kasija ir suns, kas palicis dzīvs pēc lēciena. Springerspaniela šķirnes suns pastaigājās ar savu saimnieci Elisi Trevorovu un viņas dēlu Tomasu, kad pēkšņi nolēca no tilta bez jebkāda iemesla.

"Tikko mēs izkāpām no mašīnas, Kesija uzreiz devās uz tiltu... pagrieza galvu, paskatījās uz augšu un veica šo lielo lēcienu no 15 m augstuma", - Else stāstīja Daily Record. - "Nekad neaizmirsīšu to šausmīgo gaudošanu, ar ko viņa lēca".

"Mans dēls paskatījās lejā un ieraudzīja tur tikai punktu. Suns ieraudzīja viņu un spēja saņemties. Viņa bija ļoti vāja, nespēju saprast, kā viņa izdzīvoja".

Donnai Kūperei paveicās mazāk. Viņa kļuva par aculiecinieci sava kollija Bena pēkšņai nāvei, kas ne no šā, ne no tā nolēca no granīta tilta parapeta.

Donna pastāstīja Mail Online, ka "viņam bija salauzta ķepa, žoklis un mugura". Benu aizveda pie veterināriem un viņi nolēma suni iemidzināt.

Skotijas parlamenta loceklis Džekijs Beilijs sacīja: "Man ir gadījies dzirdēt daudzus, dvēseli plosošus stāstus no suņu īpašniekiem, kas šīs neizskaidrojamās parādības dēļ ir pazaudējuši savus mīluļus".

Vadošais dzīvnieku psihologs, doktors Dēvids Sends ir pētījis šos gadījumus Animal Planet programmas rāmjos un viņam ir alternatīvs skaidrojums.

"Gan manas, gan jūsu sajūtas reizēm kļūst spēcīgākas. Jūs varat sajust ar ādu un saost ūdenskrituma smaržu, bet es varu izjust pameža smaržu un redzu tilta gotisko daļu. Esmu redzējis foto, taču ejot pa šo tiltu pirmo reizi, mani pārņēma kaut kāda dīvaina sajūta. Vēlēšanās paskatīties lejā ir pilnīgi dabiska cilvēkiem. Interesanti, vai tā ir dabiska arī suņiem. Domāju, ka vairums gadījumos suņus pazudināja ziņkārība".