Normunds Grostiņš. Atvērtais laiks.

Tā tik bija iespēja. Šajā gadījumā man sanāca vairāk izskatīt vēsturiskos notikumus nevis grāmatas varoņu dzīves.

Protams, tā bija fantastika, jo grāmatā bija iespēja ieskatīties pārvietoties dažādos gadsimtos. Huans Manuels, ES Komisārs par laiku pārvietojās, pabija dažādās valstīs, dažādos gadsimtos, redzēja daudz un dažādus cilvēkus, kurus savā laikā nevarētu satikt. Huans Manuels varēja dot iespēju cilvēkiem ieskatīties laika logos. Viņam bija iespēja dot cilvēkiem atgriezties pagātnē un izanalizēt vēsturiskās situācijas. Viena lieta ir tad, ja sameklē vēsturiskās grāmatas, tās lasa, pēta, meklē faktus, bet pavisam cita lieta ir tad, ja var nokļūt interesējošos vēsturiskajos apstākļos un iepazīties ar tā laika cilvēkiem. Pateicoties laika logiem varēja nokļūt dažādās valstīs pat pirms mūsu ēras.

Ieskatoties grāmatā varēja ieskatīties Žannas d'Arkas dzīvē. Tika aizskarta epizode, kad Žanna d'Arka atveseļojās neticamā ātrumā pēc ievainojuma. Interesanti bija arī tas, ka pati Žanna d'Arka pirms cīņas varēja pareģot, ka būs ievainota.

Interesants ieskats bija Čingishana dzīvē. Mongoļiem 130 gadu laikā varēja būt nodzīvojušas astoņas paaudzes, kas notika ārkārtīgi lielā ātrumā. Tad parādās jautājums: cik ilgi viņi dzīvoja? Vai būtu vērts Čingishanu iznīcināt, ja viņa dēļ bojā gāja 40 miljonu iedzīvotāju, glābt vairākus pilsētu simtus? Uz šo jautājumu tiek sniegta atbilde, ka būtu nomainīts tikai vadonis, bet viss pārējais nemainītos.

Tika veikts ieskats Hitlera laikā,  Dao Lina laikā, Senžermēna dzīvē un pēc būtības varēja izspēlēt vēsturisko mozaīku.

Grāmata bija savdabīga, jo parasti tiek apskatīts kāds interesējošais notikums, laikmets, cilvēka dzīve, bet netiek izskatīts tik daudz notikumu, cilvēku dzīves. Jā, tie bija pieskārieni, bija aizskarti jautājumi, kas būtu bijis, ja kaut kas vēsturē tiktu mainīts, jo parasti viss tiek pieņemts tā, kā tas bija, bet netiek apskatīts kā varētu būt. Bet būtiski bija tas, ka tika domāts par cilvēku upuriem. Vai tiešām tie bija nepieciešami, un vai no tiem varētu izvairīties?

Fantastiem grāmata būtu interesanta, bet, ja ir nepieciešamība cilvēku dzīves satura izskatīšana, tad šajā gadījumā tas varētu pietrūkt. Lasīt var, ieinteresēties var, bet pieļauju, ka ne visi.

http://domgraudi.blogspot.com/2020/01/atvertais-laiks-normunds-grostins.html

Šī zinātniskās fantastikas grāmata ar simtiem patiesu vēstures faktu soli pa solim atsedz skatienam slepeno mozaīku, kuras fragmenti izkaisīti  Eiropas vēstures tūkstošgadēs..

izdevējs Nākotnes institūts 2012

https://egramatas.com/tag/atvertais-laiks/

Par autoru.

Dzimis Rīgā 1964. gadā. 1982. gadā beidza Rīgas 2. vidusskolu, līdz 1987. gadam studēja Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, bijis LVU komjaunatnes komitejas sekretāra vietnieks.

1987. gadā piedalījies aizliegtajos masu protestos pie Brīvības pieminekļa.

1990. gadu sākumā, darbojies Latvijas Liberālajā partijā, bijis tās valdes priekšsēdētājs. 1992. gadā panācis izbraukšanas vīzu atcelšanu. No 1998. gada līdz 2016. gadam vadīja partiju "Eiroskeptiķi", kas 2008. gadā tika pārdēvēta ar Rīcības partiju. Eiropas partiju alianses EUD (European Union Democrats) valdes loceklis un Latvijas Nākotnes institūta valdes priekšsēdētājs. 2012. gadā publicējis grāmatu "Latvijas interešu aizsardzība Eiropas Savienībā".

2004. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās un 9. Saeimas vēlēšanās piedalījies no "Eiroskeptiķu" saraksta. 2009. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījies no Rīcības partija saraksta. 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījās no Latvijas Sociālistiskās partijas saraksta kā neatkarīgs kandidāts.

2017. gada Rīgas Domes vēlēšanās un 13. Saeimas vēlēšanās kandidēja "No sirds Latvijai" (NSL) sarakstā. Pēc kritikas par NSL reklāmu ar motorzāģi un krimināli sodīta iekšlietu ministra kandidāta izvirzīšanu, 2018. gadā tika aizmuguriski izslēgts no NSL. Bija Centra partijas saraksta līderis 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

2018. gadā, publiskojot Latvijas PSR VDK aģentu kartotēku, noskaidrojies, ka N. Grostiņš ir iekļauts tajā kā ziņotājs "Štirlics" (lai arī nav saglabājusies aģenta kartīte, tomēr par viņa darbību aģenta statusā stāsta astoņi ziņojumu atreferējumi).

https://lv.wikipedia.org/wiki/Normunds_Grosti%C5%86%C5%A1

DIENAS VATŅIKS – NORMUNDS GROSTIŅŠ

https://vatastan.com/2020/01/03/dienas-vatniks-normunds-grostins/