Nora Keita Džemisina. Piektais gadalaiks

Nora K. Džemisina (angļu Nora K. Jemisin; dzimusi 1972. gada 19. septembrī, Aiovas pilsēta, Aiova, ASV) ir amerikāņu zinātniskās fantastikas rakstniece un emuāru autore. Locus, Nebula un Hugo balvu ieguvēja ar pēdējo balvu, ko viņa saņēma trīs gadus pēc kārtas.

Viņa ir dzimusi Aiovas pilsētā, Aiovas štatā. Bērnību viņš pavadīja Ņujorkā un Mobilā (Alabamā). No 1990. līdz 1994. gadam viņa studēja Tulanes universitātē, iegūstot bakalaura grādu psiholoģijā. Beigusi Merilendas Universitāti, Koledžparkā. Pašlaik viņa dzīvo Ņujorkā.

Rakstnieces karjeru viņa sāka 2002. gadā, rakstot vairākus īsus stāstus un romānus. 2010. gadā Noras stāsts "Varbūtība, kas nav nulle", bija Nebula un Hugo balvu par labāko īso stāstu fināliste.

Debijas romāns “Simts tūkstoši karaļvalstu” tika nominēts 2010. gada “Nebula” balvai kā labākais romāns. 2011. gadā viņš tika nominēts šādām balvām: Hugo, Pasaules fantāzijas balvai un Locus (uzvarētājs nominācijā Labākais debijas romāns).

2016. gadā viņas romāns ciklā "Sagrautā Zeme" - "Piektais gadalaiks" - ieguva Hugo balvu kā labākais romāns. Cikla turpinājums - romāns "Obeliska vārti" - kļuva par "Hugo" uzvarētāju 2017. gadā. Sērijas trešais romāns "Akmens debesis" 2018. gadā ieguva visas trīs nozīmīgākās zinātniskās fantastikas autoru balvas: Locus, Nebula un Hugo.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D0%BD,_%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%B0

Mājaslapa.

https://nkjemisin.com/

Piektais gadalaiks

"Piektais gadalaiks" ir apokaliptiska fantāzija, kas veidota pasaulē, kur ik pēc pāris gadsimtiem iestājas kataklizmu ēra. Pirms grāmatas rakstīšanas Džemisina apmeklēja Havaju vulkānus, lai no pirmavotiem redzētu dabas trakošanu un labāk iepazītu, par ko viņa rakstīs.

Nāk jauna ziema.

Pasaule, kuras debesīs planē obeliski, jau ir piedzīvojusi daudzas ziemas. Dažas civilizācijas iet bojā, citas rodas. Un, kad zemi nesatricina vulkāna izvirdumi, cilvēki joprojām ienīst tos, kas nav līdzīgi viņiem. Nedzirdīgie cilvēki nicinoši sauc par rogiem tos, kas spēj dzirdēt zemi un pārvietot kalnus. Kas viņi ir - sasodītie vai dievi ķēdēs, kurus sargā smaidīgi un nežēlīgi aizbildņi? ..

Isuna, kura zaudēja dēlu un meitu un slāpst atriebības dēļ. Damaija, vecāku nodota un nodota aizbildņiem. Sienīte, kas arvien vairāk kontrolē savas spējas ...

Bet ir pārbaudījumi, kas salauž pat dievus. Kāds būs pēdējais piliens, kas satricina visu pasauli līdz pamatam?

https://fanzon-portal.ru/press-center/news/knigi/pyatoe-vremya-goda-dzhemisin-v-prodazhe/

Obeliska vārti

Šī ziema ilgs tūkstošiem gadu. Cilvēce to nepārdzīvos. Alebastrs - ārprātīgais, pasauļu iznīcinātājs, glābējs - atgriezās ar misiju: ​​apmācīt savu pēcteci Isunu un mainīt Mierīguma likteni. Isuna meklē meitu, kuru nozaga tēvs un atrada ienaidnieks. Obeliski lidinās virs pasaules, un beidzot tiek atklāts senais noslēpums. Daudzus tūkstošus gadu notiek karš. Akmens ēdāji saglabā atmiņu par viņu, jo viņi ir viena no pusēm. Bet, lai pasaulei būtu pestīšanas iespējas, ir jāatgriež tai zaudētais Mēness.

https://market.yandex.ru/product--dzhemisin-n-k-vrata-obeliska/904332689

Akmens debesis

Mēness drīz atgriezīsies. Vai tas nozīmē cilvēces nāvi vai kaut ko sliktāku, būs atkarīgs no diviem cilvēkiem. Isuna mantoja Alebastra desmitceļu spēku. Ar savu jauno prasmi viņa cer atrast savu meitu Nesonu un radīt pasauli, kurā katrs Orogēna bērns var droši izaugt. Bet Issuna kavējās. Nesonga jau ir saskatījusi pasaules ļaunumu un pieņēmusi to, ko viņas māte neatzīst: dažreiz sabojāto nevar iztīrīt, bet tikai iznīcināt. Katram no viņiem ir iemesli iznīcināt pasauli, taču viņiem jāatrod mīlestības piliens, kas ļaus tai dzīvot.

https://eksmo.ru/book/kamennye-nebesa-ITD1142378/