Nodeg Harija Potera cikla filmu Cūkkārpas skola

Ugunsgrēks izpostījis Harija Potera filmu Cūkkārpas skolu, kad tur tika uzņemta fināla cīņas aina, vēsta britu tabloīds „Conventry Telegraph”.

Kad filmēšanas grupa uzņēma filmas „Harry Poter and the Doathy Hallows” („Haarijs Poters un nāves dvesti”) kulminācijas ainu, sprāgstvielas aizdedzināja burvju skolas dekorācijas, izraisot plašu ugunsgēku. Ugunsdzēsēji cīnijās ar liesmām 40 minūtes, taču, neraugoties uz viņu pūliņiem, visa Cūkkārpas skola tika izpostīta.

Lai apdzēstu ugunsgrēku, uz kinostudiju netālu no Vatfordas ieradās sešas ugunsdzēsēju automašīnas.

 

 

„Mēs uzņēmām ainu, kurā cīņas laikā Hogarda tiek uzspridzināta. Taču liesmas pārmetās uz dekorācijām, un viss aizdegās. Pamazām viss kļuva pilnīgi nekontrolējams,” pavēstīja kāda informēta persona, „Tā bija liela kaujas aina ar pirotehniku un sprādzieniem. Tur bija izveidota pils dekorācija no koka, tērauda un plasmasas, un kaut kādā veidā tas viss aizdegās.”

Ugunsgrēka laikā filmas galveno varoņu atveidotāji, ieskaitot Danielu Retklifu, Emmu Votsoni un Rūpertu Grintu, neatradās filmēšanas laukumā. Aptuveni 100 filmēšanas grupas dalībnieki un pāris aktieru, kuri atradās filmēšanas laukumā, veiksmīgi izvairījās no traumām, tomēr liesmas radīja zaudējumus 100 000 sterliņu mārciņu apmērā.

Kinokompānijs „Warner Bros” apstiprināja informāciju par notikušo ugunsgrēku un norādīja, ka filmas uzņemšana turpinās, taču, visticamāk, pirmā filmas daļa uz ekrāniem nonāks ar nelielu nokavēšanos.