Nikolajs Šelonskis. Nākotnes pasaulē

Nikolajs Nikolajevičs Šelonskis - krievu rakstnieks un žurnālists 19. gadsimta beigās - 20. gadsimta sākumā. [Dzimšanas un nāves datumi nav zināmi.]

Dzīvoja Maskavā. Viņš strādāja par skolotāju, pēc tam sāka nodarboties ar literāro darbību. Sadarbojās ar laikrakstiem „Russkiy Listok”, „Moskovskije Vedomosti”, „Priazovsky Krai” un citām publikācijām.

Pēc arhīva datiem viņš bija policijas nodaļas slepenais aģents.

Literārā jaunrade

Viņš uzstājās ar pseidonīmiem Goremikin (kopā ar D. D. Orlovu), Zmej, Zubovski, Leon not Aer, N. Š.

Viņš ir zinātniskās fantastikas romāna “Nākotnes pasaulē” (1892) autors, kas ieņem ievērojamu vietu krievu zinātniskās fantastikas vēsturē. Romāns sākas ar četru zinātnieku (Markovičs, Jablonskis, Čebotarevs un Leverjers) tikšanos Indijas Bombejas reģionā, kur viņi atklāj Indijas gudrā Dārajena vēstījumu. Apguvuši zināšanas, zinātnieki Maskavā būvē dirižabli "Mars", kas spēj sasniegt ātrumu līdz 600 verstes stundā un 88 verstu augstumu. Kuģis lido uz ziemeļiem uz Arktikas reģionu. Ziemeļpolā Markovičs ar trīskāršām gavilēm paceļ Krievijas karogu. Tad romāna darbība pārceļas 1000 gadus pēc sarakstīšanas, XXIX gadsimta beigās. Krievija, savienībā ar Franciju, kas pieņēma pareizticību, parādās kā neapstrīdama pasaules līdere, pateicoties stingrai Evaņģēlija priekšrakstu ievērošanai, savu pilsoņu morālajai pašpilnveidošanai un viņu asi pretburžuāzisko morāli. Paradoksāli, bet autora pozitīvisms pret patriarhālo attieksmi grāmatā ir apvienots ar drosmīgām zinātniskām un tehniskām prognozēm: uzvara pār gravitāciju, televīzija (telefots), neaustie audumi, fotogrāfiju druka, Lamanša tunelis, plazma un daudz kas cits.

Cita zinātniskās fantastikas romāna "Svētā Krusta brāļi" (1893; cits nosaukums ir "Krustneši") varonis ir kāds Kornēlijs Fan der Valks, kurš Senajā Ēģiptē, paņēmis ilgmūžības eliksīru, piedalās daudzos vēsturiskos notikumos. , piemēram, krusta karos.

Viņš arī rakstīja vēsturiskus romānus, izglītojošas brošūras valsts skolas bibliotēkai un pasakas.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9,_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

Nākotnes pasaulē”. Šelonskis Nikolajs Nikolajevičs

Grāmatā ir divi Nikolaja Šelonska darbi. Romāna "Svētā Krusta brāļi" (1893) varonis, atrodoties vēl Senajā Ēģiptē, paņēmis ilgmūžības eliksīru, piedalās daudzos vēsturiskos notikumos, piemēram, krusta karos. Cits romāns – “NĀKOTNES PASAULĒ” (1892) - ieņem ievērojamu vietu krievu zinātniskajā fantastikā un ir viens no pirmajiem mēģinājumiem radīt pilna mēroga slāvu utopiju. Šeit autors izsaka drosmīgas zinātniskas un tehniskas prognozes: uzvara pār gravitāciju, televīzija ("telefots"), neaustie audumi, fotogrāfiju druka, Lamanša tunelis, viela, ko vēlāk sauks par plazmu, un daudz kas cits. Pēc V. Odojevska “4338. gads. Pēterburgas vēstules” un pirms A. Bogdanova “Sarkanās zvaigznes” nevienam nebija tik plašu pareģošanas trāpījumu krievu zinātniskajā fantastikā.

https://www.ozon.ru/product/v-mire-budushchego-27560531/#section-description--offset-80

Piedzīvojumu un zinātniskās fantastikas retro darbu krājums.

https://do.74.ru/advert/categories/entertainment/leisure/book/?id=1908107671